bugün

-diğer burçlara oranla daha zor güvenen
-çok iyi sır tutan
-genelde komik olan
-kolay beğenmeyen
-genelde sert yüz ifadesine sahip olan
-buna rağmen fazlasıyla duygusal va ağlak olan burcun kadınıdır.
cok maharetli olurlar. el becerileri baya gelismistir. tek kotu yanlari kinci olmalaridir ama.
kinci, sert, fil hafizali, emek veren, anac, temiz, durust ve hos muhabbeti olan kadinlardir.

bir basak burcu erkegi olarak hayallerimdeki pretty woman bu burctan cikacagini tahmin ediyorum.
titiz. detaycı. eleştirel.
çok sakin olurlar ve aşk yaşanmaz kendileriyle. daha iyisi için terazi vardır, daha kötüsü için diğer 10 taneyi sayabiliriz.
modadan iyi anlar, iyi yemek yapar ve iyi kin tutarlar.
sevgi güneşidir. insana aydınlık ve neşe verir.
toprak grubu olduğundan ateş ve su grubunun yanından geçmemesini salık verebileceğim burç çeşidi. olmaz yani, olduramazsınız.
sürekli tartışma halinde olunduğunda çok kolay hoplatılan kadındır başak burcu kadını. onun dominant olmasına izin verin sinirden kızardığında ateşini sizle söndürecektir.
genele vurmak istemem onun için %99.9 kısmı diyelim kendini bir şey sanan ama hiç bir şey olmayan mantıksız olup mantıklı görünen cimridir.
Kendisi annem olur. Bana gençliğimin en güzel yıllarını, titizliğiyle zehir ettiğini söylemeliyim. Onun sayesinde, birkaç psikolojik sorunu yanımda götüreceğim. Evden kurtulup, kendi evime çıktığımda ilk sevindiğim şey, birinin sürekli başında titizlik yapmamasıydı.Bana başak burcu kadını bulaşmasın, oğlak burcu erkeği olarak hayatında yaşamadığı psikolojik işkenceleri görebilir. Tek bu sebeple, aşırı dağınık bir herifim.
başak burcu erkeği nin dişi versiyonudur. ben de başak burcu erkeğiyim ve hayatıma giren başak burcu kadınlarından bilirim. tecrübe var.
ideal kadındır. ilerde evleneceğim kadındır. bir başak erkeği olarak seviyorum sizi.
Gereksiz bir duygusallığı olanlar da vardır.
Fazla detaycılar.
izmir'de bu burcun melek maskesi takmış şeytanların elinde şubeleri vardır, yaklaşmadan önce dikkat etmek gerekir.

edit: genelleme yapmamak lazımdı tabi.
taşak burcu kadınından hallicedir.
(bkz: mükemmel kadın) *
bi tanesine aşığım ve iplenmiyorum. çok havalılar, gösterişi çok severler.
berbat bir arkadastir
ve etkisi uzun sure gecmez insanin ustunden.
gercekten acimasiz gercekleri gozume sokup bazi seyleri farketmemi sagladigin icin senden nefret ediyorum.
cahilken daha mutluydum ben.
evet hic bi zaman senin gibi bi yasantim olmayacak benim.
benimle başak mı geçiyorsun diyip duran kadındır.
18 senede gördüğüm, tanıdığım başak bayanlarında gözlemlediğim olay ve vardığım sonuç: ego tavan.
ayrıntıcıdır. *
(bkz: yay burcu kadın)
Sürüsüne bereket bir burcun kadınıdır. Karakteristik bir tarafları olmadığı için un muamelesi görüp bütün gün hamur kıvamında evde oturan kadındır.