bugün

derhal istanbul'dan çıkarılıp yozgat'a bağlanması gereken ilçe.
iğrenç ilçe. bok gibi. allah kimseye burada çocukluk yaşatmasın. hatta girdirtmesin. üç cocuk diyenler buradaki fakirliği cehaleti görseler..
istanbul'un avrupa yakasında bulunan bir ilçe.

(bkz: bağcılarlı sevgilinin abisi)
(bkz: bağcılarlı kıza yazmak)
tehlikeli bir muhittir. özellikle hava karardıktan sonra mümkün mertebe gidilmemelidir.
istnabuldan nefret etme sebebidir.
gözbebeği semttir.
gop'la kapışır. evet.
keşler ve uyuşturucu müptelaları kapkaççılar yankesiciler ortacılar ve son ütücüler için güzel bir semt.
istanbul'un yaşam kalitesi en düşük semtlerinden biri. benzer bir diğer mekan için

(bkz: inönü mahallesi)
Doğup büyüdüğüm ilçedir efendim, ilk zamanlar muhacir ilçesi olarak bilinirdi. Şimdilerde güneydoğu insanıyla kaynamaktadır. Yine de severim hala komşuluk ilişkilerinin bitmediği nadir ilçelerimizdendir. Alt komşu hala yukarıya kokusu gitmiştir diye yemeklerinden ikramlarda bulunur, arkadaşlıkları sağlam olan insanlar yetişmiştir. Varoş ve pislik yuvası olan bir yer olduğu için metanetlidir buranın insanı. Serserisine polis karışamazken aile babası olduğu için yirmi kişinin * üzerine yürüyen mert, korkusuz insanların yetiştiği ilçedir. Kültür kaynaşması bakımından güzide bir mekanımızdır. kürdü de vardır, türkü de vardır, lazı da vardır, göçmeni de vardır. Buranın insanı yanında sevgilisi olan kıza yan gözle bakmaz, hasmı dahi olsa sevgilisiyle beraber olan erkişiye dokunmaz. Varoştur ama insanlığın ölmediği yerlerdendir. Bazen nefret ederiz, küfür ederiz ama iş dolayısıyla dolaştığım nice zahirde gelişmiş, insanlıkta gerilemiş semtler gördükten sonra daha bi sevdiğim semtim, güzel semtim. Doymadığım ama doğduğum yerdir.
fakirlikten kırılan bir ilçe. yarım saat içinde şişli ile bağcılar arasında geçiş yapınca insan dünya hızlı dönüyor sanıyor. oysa araları taş çatlasa 20-25 km
Bombalayip yeniden inşaa etmek gereken ilçedir.
metrobüse binmek için asansör kullanılan semt. 6 kat yerin altına iniliyor. sanki cehenneme yolculuk yapıyoruz ameke.
istanbul'un parisidir. adam öyle bi anlatmış ki bi eyfel kulesi eksik diye üzülürsün.

mümkünse uzak durulması gereken semtlerden biridir.
duyduğum zaman güngören diye kendi kendime içimden tamamladığım kelime dizisinin ilk kelimesi.
nüfusu çoktur,insanı yoktur. allah'ın siktir ettiği yer. elit semt,sokaklar kalite kokuyor gibi yalanlara kanmayınız hiçbir bok yoktur aslında yanlış oldu her türlü bok vardır.

bağcılardaki yaratıklar ve analizler başlıca şunlardır:

yere tükürenler(10 kişiden 7'si)
yüzünüze baka baka burnunu karıştıranlar(10 kişiden 6'si)
kürt nüfusu (%65) ve bunun oluşturduğu kültürsüzlük seviyesi (%90)
aptal nüfusu(%64)
sanattan bi haber nüfus(%97) .
buraya çalışan toplu taşıma araçlarında erkekten başka yolcu göremezsiniz. kazayla olur da bir kadın binerse öküz gibi bakışlara maruz kalır. tam bir işçi memleketidir. doğup büyüdüğüm semttir ama gün geçtikçe nefret ettiğimdir.
bir esenler değil.
tehlikeli tekinsiz yer diyenlerin benimle bir türkiye turuna çıkmasını rica ediyorum.. bağcılar türkiye'nin disneyland'ıdır.. karanlığın kalbi istanbul'un çooook ama çook başka köşesinde..
istanbul'un nüfus bakımından en yoğun ilçelerinden biridir.
en boktan semtlerden biridir. 18 yıl orada yaşadığım için sevdiğim yerdir. yıllarca inşaatta döşeme yapılıyor denildi çıktık 2-3 kişinin hırsızlığına maruz kaldık. 10 yaşındaydım ne beklersin 14 falan olsaydım hızlı koşardım ama nafile
yakında metronun geleceği istanbulun en güzel(!) yerlerinden biridir. güzel olmasa gelmezdi?

(bkz: beşiktaşta hala metro olmaması)
her gün "neden burada yaşıyorum amk" diyerek lanet ettiğim doğma büyüme yaşadığım yer

lanet olsun fakirlik...
çoğu gencin üzerinde olmasından dolayı abercrombie and fitch ve gap'in sponsor olduğu zannedilen istanbul semtidir.
Apaçi semtidir yüksek taban koşu ayakkabısı giyerler doğan slxle gezer hava yaparlar tesbih sallar her akşam köpek gezdirirler acyiptir yani bağcılar apaçisi.

(bkz: farklılık)