bugün

DC evreninin Polat Alemdar'ıdır.
https://youtu.be/jkQtK_EsBG8?si=-sCp40_xgrLPBsp9
harflerin okunuşuna göre anlamları değişen isim.
ilki, a' lar e olarak okunduğunda gotham şehrinde kötülerle savaşan bir süper kahramanı akla getirir.
ikincisi türkiyemizin gündeydoğu anadolu bölgesinde bulunan bir ilimizin ismidir.
görsel
Kahraman oluştururken isimlerine de dikkat etmek lazım. Yarasa adam nedir yahu? Leopar adam, kaplan adam olsa neyse.
Polonya'da çocuklara bu addan verilmesi yasaklıdır.
Ülkemizin güzel illerinden birinin adı, aynı zamanda çocukken hayranı olduğumuz bir çizgifilm karakteridir.
yeni filmi çıkacak olan süper kahraman.
ortalıkta "koyum hdpye" diye bağırırsanız kelleyi kaybetme riskiniz yüksek bir şehir.
Az önce clubhouse da kadının biri batmanda fakir yok dedi.

Öyle mi la?

Enteresan.
dc comics maceralarında refere edilen ilimiz. janissary'e yardım için justice league'in türkiye'ye geldiği macerada aralarından biri türkiye'de "batman" diye bir şehir olduğundan bahsediyor, bir diğeri de şaşıp kalıyordu, geyik dönüyordu falan. kimlerdi bilmem ama harbiden geçiyordu böyle bir muhabbet o macerada.
Arkadaş Batmanlı olabilir ve imkansız değildir. Değil mi?
Çevre illerden gelişmiş olduğu doğrudur. Nitekim 600 bin nüfusa sahiptir ve 600 bin tane maymunu bile yan yana koysanız hizmet gerektirir. Bu nedenle hizmet sektörü yönüyle Diyarbakır hariç çevresindeki bütün illerden daha gelişmiştir.
justice league içindeki en tehlikeli isim.

karşılaştırmak gerekirse, kötü bir superman sadece gezegensel bir tehdit iken, kötü bir batman tüm multiverse'ü, bilinen tüm gerçeklikleri tehdit eder. Hiçbir süper gücü olmamasına rağmen son derece ölümcüldür.

tüm justice league üyelerini ayrı ayrı 20 kere öldürecek kadar fazla sayıda plana sahiptir. hatta hangi çizgiroman olduğunu hatırlamasam da, birinde superman ile sohbet ederken "seni indirecek en az 7 yol biliyorum" dediğini hatırlamaktayım.

yapamayacağı şey hemen hemen yoktur.

"dark knights: metal" buna bir örnektir.
Zengin, elit, toplumdan uzak, fildişi kulesinde yaşayan birisi gibi görünse bile, süper kahramanlar külliyatını inceleyen birisi, superman aksine kökeninin bu dünyada olması, örümcek adamın aksine Allah vergisi değil, öğrenilmiş yetenekleri olması ve süper kahramanlığa geçiş nedeni, örümcek adamda da olduğu gibi oldukça mantıklı olması sebebiyle aslında en insani süper kahramandır. Batman'in düşmanları da genelde daha gerçekçi, akla dayalı hikayeleri olan kişilerdir.
Zengin, elit, toplumdan uzak, fildişi kulesinde yaşayan birisi gibi görünse bile, süper kahramanlar külliyatını inceleyen birisi, superman aksine kökeninin bu dünyada olması, örümcek adamın aksine Allah vergisi değil, öğrenilmiş yetenekleri olması ve süper kahramanlığa geçiş nedeni, örümcek adamda da olduğu gibi oldukça mantıklı olması sebebiyle aslında en insani süper kahramandır. Batman'in düşmanları da genelde daha gerçekçi, akla dayalı hikayeleri olan kişilerdir.
bir ara bir sokak röpörtajında çocuğa 'muşun nesi değişsin?' diye soruyorlar, çocuk da 'muş yıkılsın biz de burdan gidelim' demişti. sabah sabah aklıma o geldi.
aynısını tüm kalbimle batman için düşünüyorum. günde 16 saat çalışıyorum, bir pazar günü izinliyim o gün bile başka bir işte çalışıyorum ve ay sonunda hiçbir harcama yapmazsam cebimde 2750 lira oluyor.
ciddi ciddi bu memleket yıkılsın biz de başka yere gidelim.
Sigaram burada da çakmağım nerede ?

görsel
Yalnız filminin cast i çok acayip oldu yaa deli gibi merak ediyorum. Kırk tane spider man izleyeceğime açarım 100 kere batman animated serisini izlerim o kadar seviyorum
Hiçbir batmanlı ben batmanlıyım diyemez. "boğtmonlıyım" der.
görsel
görsel
görsel
görsel
Bu fotoğrafa maruz kaldık sayesinde, mevsimleri alet etmeyin allaşkına *
Para dışında bir özelliği olmayan boş beleş uçan memeli.