bugün

utanmaz, haysiyetsiz, insanlıktan nasibini almamış ve yalancı medyanın yardım isteyen kanser hastasına para veren bakan olayı için attığı başlık.

http://www.zaman.com.tr/g...-yardim-sozu_2078141.html
başı dik lösemili kıza para veren bakanın sözüdür.

yiğit kız, başını asla bu kahpe dünyaya eğme...
kanser hastası kızcağızı dilenci konumuna düşüren bakan bozuntusu ile ilgili haberdir aslında. kızın hıçkırıklarla ağlayışı yürek parçalayıcı olmuştur. ama gururlu tavrı da helal olsun dedirtmiştir.
"düşürme." bakan bakan sen bi kendi şerefini düşürme.
'kiz derdini anlattigi sirada aklin nerdeydi' diye sorarlar adama. pardon adam olana.
hepsi gösteriş.
ayıptır. yazıktır.
insani gururu olan birine bir üst merciden birinin cebine para sıkıştırılıp dilenci durumuna düşürüldüğü ülkeye türkiye cumhutiyeti denir maalesef.
Zaman gazetesinin manipüle amaçlı yaptığı haberimsi. Kolundan tutmuşta sonradan ben yardım ederim demiş miş. Ayıptır yahu ayıp. Bakanın kıza karşı olan tavrını görmüyor musunuz ? Bu millete ne oldu ben anlamakta zorlanıyorum. Bunlar iyi alışmış para veya erzak verip ses kesmeye, insanların gözlerini boyamaya.

Haber'deki şu ifade de çok yanlış bir ifadedir;

"Saçları kazıtılmış kız" ne demektir bu ? Ayıp ayıp. Kemoterapi nedir bunu da mı bilmiyorsunuz ? Bu nasıl bir haber ?

Bakanın tavrını nasıl savunabiliyorlar orasınıda gerçekten anlayamıyorum.

Ek: görsel
ya şimdi herkes herşeyi bir kenara bıraksın. ne sözlük kuralları ne hakaret ne de yasal yön.

bu kızcağıza yapılan resmen aşağılamadır ve her sözü hak eder.
kızın yerine kendimi koydum. devlet "büyüklerinden" birinin yanına gittim. dedim ki "sayın bakanım benim şöyle şöyle bi hastalığım var. bana nasıl yardımcı olabilirsiniz?"

aha and olsun videodaki gibi çıkarıp cebinden 300 lirayı benim elime sıkıştırıp "bak düşürme çok para var orada" dese yeminle verdiği parayı o kadar kişinin gözünün önünde gırtlağına sokup "yediğin haram lokmaları bana da mı yedirmek istiyorsun şer..z" diye bağırırım.

ben senden değil vicdansız senin aracılığın ile devletimden istiyorum bu yardımı. bizim milletvekilleri zannediyor ki benden istiyor.
lan sen kimsin ki senden yardım isteyeyim ben? sadece seni oraya oturtanlar yüzünden, seni devletim ile bana aracı yapanlar yüzünden gelmişim yanına. sen sanıyorsun ki ben baki koltuk fani. değil bakanım öyle değil. sensin fani olan. koltuk baki.

sen nasıl bir müslümansın? camiiye gider ayak bir kızı dilenci yerine koydun.
o an yapacağın tek birşey vardı; "camiiden çıktığım an seninle hastaneye gidicez. ne gerekiyorsa benim emrimle yapılacak."

siz ki gecelik yasalarla evlatlarınıza milyon dolarlar kazandıran vekiller. bir kız kapınıza gelip yardım talep ettiğinde devletin imkanlarını kullanarak bile yardım edemeyecek kadar aciz misiniz?

eyy müslüman bakanım;

hz. ömer hükümdarlığa ait mumla kendi işini görmezdi.
kul hakkı der sakınırdı bundan.

sen;
camii'ye gider ayak bir kızcağızın gururunu ayaklar altına alıp onca kişinin gözü önünde resmen hakaret ettin.
belki bir garibin son umuduydun?
sen ne vicdansız ne ayarsız bir "adammışsın"?

video'daki kızın hastalığına değil bu isyanım. onu o kadar kişinin gözü önünde rezil eden bakana bu isyanım.

bu kadar kolay olmamalı bir kalbin tüm umudunu kırmak. bir kişinin gururunu, haysiyetini ayaklar altına almak bu kadar basit ve üstü kapatılacak bir konu olmamalı. sen eğer bir gram adamsan, o koltuktan vazgeçip istifa edemezsen, dünya ahiret iki elim yakandadır.

sana da helal olsun be kızım. helal olsun o verdiği üç kuruşu cebine geri soktuğun için bakan'ın.

sende ki gurur, haysiyet, şeref o adam da yok demek.
sen üç kuruş para için şerefini ezdirmeyecek kadar büyük kişisin. alnın ak pak.

bakanın cebine soktuğun para senin bir damla göz yaşın edemez.

orada ardını dönüp;
"valim kızı alın ne ihtiyacı, ne problemi varsa hepsini giderin. sonucu bizzat sizden dinleyeceğim." diyemeyecek kadar aciz bir insansın.

yönetilen yönetenden hak sahibidir.

hakkım sana helal olmasın bakan.
yandaş medyanın ne kadar adi ve şerefsiz bir unsur olduğu konusunda bir tez niteliğindeki haberdir.

bu gazeteyi malesef yüzbinlerce kişi okuyor ve bakanın genç kıza yardımcı olduğuna inanıyor.

yukarıda allah var mı? varsa neden bunlara müdahale etmiyor?
O haberi yazan münafık da bir gün şöyle sağlamından bir glioblastoma olur da görür saçları kazıtmak ne demekmiş.
yalancı medyanın bir kez daha yerden yere vurulduğu haber. teşekkür ediyoruz.
ne hikmetse haberde el ele pozları vardır.

peki sorulması gereken neden kaydın içindeki bakanın eline parayı geri sıkıştırıp lafı soktuğu an ki kare değil?

algı?
seçicilik?
işte sana medya!

(#19352379)

az biraz gözlüklerinizi çıkarın da bakın. bakın ki neler oluyor görün güzel ülkemde.
haberlerde iktidar başkanının çıkıp da bunlar hep oyuncu, gündem yaratmak istiyorlar diyerek yorumlayacağı olaydır. hatta belki hiç konuşmaz bile. kim bilir?
bakan oyle bir rezil etmistir ki kendini, artik ne yapsa temizlenemez. bir genc kizi hem de kanser hastasi genc bir kizi aglatamazsin sen bakan bey.
medya bir şeytandır sözünü aklıma getirmiştir..
yandaş medyanın yaptığı yandaş haberdir.

hayır bir de videonun resminde kız ile bakanın el sıkıştığı var ya, ağlanacak halimize gülüyoruz dedirtir.
yanlışım yoksa haberin başlığı değiştirilmiştir.

edit: bunu gazeteyi savunmak için değil, tepkiden nasıl tırstıklarını belirtmek için yazdım.
ben dedikten sonra bir önemi yok. (bkz: ergen kız)
Bakan camiye gidiyorum şovuna gölge düşmesinden korktuğu için Yardım isteyen bayanı , hükümetin genel taktiğiyle ( al paranı da sus) ekarte etmek istemiş fakat olmamıştır. Bakan kıza yardım elini uzatmış. Bu durum adının başına TC yazsan nolcak , facebooktan paylasımların gucu ne ki ya da bordo klavyeliler diyerek bir işe yaramadan memleketin elden gidişini izleyenlere kapak olsun. Sosyal medya o kadar büyüktür ki bir anlığına rolünden çıkan büyük oyunculara rolünü hatırlatır. Hadi şimdi yardım etmesini ön plana çıkarın da biz adam çok yükleniyoruz olsun
(bkz: el haya vel iman)
Bakan camiye gidiyorum şovuna gölge düşmesinden korktuğu için Yardım isteyen bayanı , hükümetin genel taktiğiyle ( al paranı da sus) ekarte etmek istemiş fakat olmamıştır. Bakan kıza yardım elini uzatmış. Bu durum adının başına TC yazsan nolcak , facebooktan paylasımların gucu ne ki ya da bordo klavyeliler diyerek bir işe yaramadan memleketin elden gidişini izleyenlere kapak olsun. Sosyal medya o kadar büyüktür ki bir anlığına rolünden çıkan büyük oyunculara rolünü hatırlatır. Hadi şimdi yardım etmesini ön plana çıkarın da biz adam çok yükleniyoruz olsun