bugün

d-100'de kaza olmuş, 1 ölü 4 yaralı var.
istanbul'un eskiden baya güzel, şimdi ise oldukça bozmuş durumda olan ilçesi.
ankara'da ve balıkesir'de de bulunan semt ismi.
istanbul'un en boş otobüslerinin olduğu güzel bir yerdir siyavuşpaşa için. eminönü de zincirlikuyu da yarım saattir. beylikdüzü de yarım saattir. suadiye 40-45 dakika falandır.
--spoiler--
merkezi en uç noktasında olan istanbul ilçesi. merkezi düzgün ve insan kalitesi yüksekken, geri kalanı varoştur.
--spoiler--
yani siyavuşpaşa da merkezi sayılır mı? şirinevlerde ilkokul arkadaşlarımın aileleri oturuyor onlar da iyi insanlar.
ankara bahçelievler mi istanbul mu önce buna karar verilmelidir.
cebeci-bahçelievler, ankara'nın efsane 17 nolu hattıdır.
doğru yenibosna tarafı pek iyi değil.
bakırköy'ün kuzeyindeki komşusu, bağcılar'ın güneyindeki komşusu istanbul ilçesi.

görsel
istanbul'un avrupa yakasında güngören ve küçükçekmece ilçeleri arasında yer alan ilçe.
istanbul'un göbeği olarak anıldığını da duymuştum.
https://www.google.com/am...-hiltilerle-yol-calismasi
Bahçelievler Bakırköy'ün sahil kenarında olmayan hali gibi sanki.
--spoiler--
istanbul'un en boş otobüslerinin olduğu güzel bir yerdir siyavuşpaşa için.
--spoiler--
böyle demiştim ama km44 falan maltepe yönüne giderken ben bindiğimde bayağı boştu. mk97 de boş olabiliyor. maltepe'nin otobüsleri de boş. mk97'ye siyavuşpaşa'dan binince biraz kalabalık olabiliyor, maltepe'den binince de km44 falan biraz dolu olabiliyor.
--spoiler--
bahçelievler bakırköy'ün sahil kenarında olmayan hali gibi sanki.
--spoiler--
zaten öyle aslında. karşısı bahçelievler, karşısı bakırköy.
nam ı diğer köturumevler.
asıl bahçelievler, daha az kalabalık olması sebebiyle bakırköy den daha avantajlı bir yerdir.
tabi deniz konusunda dezavantajı var.
denizi de olsaydi valla yazlık mazlık aramazdım.
deniz kıyısında hele b.evler gibi bi yerde 24 saat vakit geçerdi.
Birçok ilde bahçelievler, samanpazarıi karşıyaka semtleri var.
istanbul'un en kalabalık 6. ilçesiymiş. esenyurt 1. ama esenyurt bahçelievler'den yüz ölçümü olarak biraz daha büyük.
istanbul'un nüfus yoğunluğu en büyük 3. ilçesiymiş.
balıkesir'de stadyumun arkasında bulunan, güzel evlerin ve elit mekanların bulunduğu semt.
üç büyük şehirde birden bulunan semt ismi. (istanbul, ankara, balıkesir)
hakkı bulut'un da yaşadığı bir ilçeymiş.
denizi olmasa da tempolu yürümeyle bizim evden 40 dakikada gidilebilecek bir yer. zaten incirli de denize çok yakın değil.
her ilde bu isimde bir mahalle vardır.