bugün

he he hayal perest biz kimsenin aşığı değiliz biz vatan millet aşığız onu savunan olursa sonuna kadar arkasında oluruz bu kadar basit sen kimi destekliyon söyle bakalım.
Bizim kız da orospu ama ben bu arkadaş kadar güzel anlatamıyorum.
Tek bir kişinin kararlarına bakıpta kurt veya değil asla desteklemem!
Güzel diyorsun darbe, dış güçler, kuyruk acısı fakat siyaset bu değil ne byük şirketler ne de erdoğan hiç yalan söylememiş ya da dönmemiş insanlar ve şirketler değil. Çıkar ilişkileri var, birlikte kesilmiş sözleri var. Öyle kolay olmaması olmayacağı anlamına gelmiyor maalesef! Fetö'yü bugün vermiyorlar ya yarın akp fetö nün yerine geçerse?(fetönün bütün okullarını kendi ellerine geçirmek için çalışmaları var basına yansımıyor tabi!) kim güçlüyse çıkar kimin elindeyse ferman ondadır. Türkiye ortaklığı önemli fakat bu ekonomik kriz dışa bağımlılık, güzel bir teklif akp'nin dönmesi için yeterlidir. Unutma trump'ı bekliyor akp bunu kendileri söylüyor, araştır! Savunduğun bahçeli gündeme bomba soktu kurt olup olmaması fark etmez resmen ülkeyi felakete götürecek adımı attı. Ülke insanlarını orduya kurduğu kumpasta, pkk yı güçlendirirken nasıl kandırdıysa öyle kandırır, muhalif kaç kanal, kaç gazete kaldı. Hdp boşa mı susuyor sanıyorsun. Hiç bir şey yapmamak tarafsızlık demek değil, resmen taraf olmaktır.
peki o zaman bahçelinin amacı ne bir anlat bakalım bana koltuk sevdalısı deme gülünç olursun çünkü adam zaten 1 haziran seçimlerinden sonraki koalisyon dönemimde başbakanlığı reddetti ve akp ile koalisyonu 4 şarta bağladı.
1 haziranda başbakanlığı reddetti demek kadar gülünç durum. Ulan el sikiyle gerdeğe girecek adam değil bahçeli. Kemal kılıçdaroğlunun ipiyle, hele ki hdp gibi kansızların oyuyla başbakan mı olacak? Olay şu, 'seni ağır cezada vatana ihanetle yargılatacağım' dediğin adama başkanlık yolunu açmanın tarifini bi anlatsana...
birincisi eğer bir kişi koltuk sevdalısı ise herşeyi yapar gerekirse hdpnin götünü yalar gene koalisyon kurar örnek kemal kılaçtaroğlu başbakan olmak için götünü bile verir o adam.
ikincisi seni ağır cezada yargılatacam sözünü söylediğindde ülkenin şartları aynı değildi burda bahçeli bir tercih yapıyor ülkesinin bekası için akp ye söylediklerini geciktiriyor en son grup konuşmasında bizim amacımız akp yi eleştirmek olsaydı bunu ayapacak çok emare var elimizde dedi çözüm süreci vb. gibi ama şuanda mesele beka meselesi olduğu için böyle bir tavır takındı başkanlık sistemine gelince yazımdada belirtiğim gibi eski maddelerle aynı değil yani özerklik federasyon anayasanın ilk dört maddesinin değişmesi türklük kavramının çıkması türkçenin çıkması gibi maddeler yok sadece şuan zaten olan durum başbakanla cumhurbaşkanı tek kişi olacak he bu durumu ben çok istiyor muyum inan istemiyorum akp yi de erdoğanıda günahım kadar sevmem ama ülkenin içinde bulundu durum yüzünden bazı şeylerden fedakarlık yapmak gerek.
Peki hazine sadece altın mıdır?
Her insanın hırsları istekleri vardır. Bu koltuk olmak zorunda değil! Haziran seçimlerinde chp mhp ve akp li vekiller bir arada kurabilirlerdi. Bahçeli reddetti. Bombalarla çevrildik terör her şehirde! Böyle bir koalisyon şansı varken neden seçim, ülkenin hayrına mı oldu?

Devlet bahçeli o koltuğa oturduğunda güç kendisinde olmayacaktı zaten kimse de olmayacaktı. Anlaşma olacak ve ülke huzura erecekti belki. Hdp den az koltuk aldı bahçeli, mhp çok mu iyi durumda partiden kovulan ümit özdağ, meral akşener ve diğerleri her parti için ciddi güçlü isimler olarak karşımızdalar güçlü mhp yi kuracak devlet bahçeli değil olmayacakta neyin hırsında işte onu zaman gösterecek! Yaptığı hele ki başkanlık sistemi geçerse net mhp yi bitirmek mhp ye ihanettir! Seçtiği zaman da tam teröristlerin ve dış güçlerin işine gelir erdoğan'ı da kurtarır niteliktedir.

Neden ülke durulduktan sonra gündeme gelmez böyle bi' konu?
pkk ve fötö geçince ne oluyo onu anlamadım :D
Bahçeli'yi 'Ak'lama çalışmasıdır.
koltuk değil para değil zaten kendisi siyasete atılmadan önce zengin bir kişilikti liseyi özel okulda okumuş ve üniversiteye kendi arabasıyla giden birisi düşün o yıllarda yani bu adam bunca küfür yiyor eleştiriliyor hatta dalga geçiliyor para değil koltuk değil ne lan bu söyle o zaman ne ama ben söyleyeyim mi vatan sevgisi ayrıca koltuk sevdası eğer birinde varsa güce bakmaz koltuğa bakar koltuk sevdasının anlamı da budur zaten.
Dönek değildir döner pervanesidir kendisi.
ak troll müş lan siz ülke manfaati diye bişey duymadınız mı bizde akp yi sevmiyoruz erdoğanı sevmiyoruz ama o gitsinde gerekirse vatan millet yıklsın demiyoruz farkımız bu bu.
Vatan sevgisi daha milli yola sapmak zorunda kalmamış akp yi tekrar tek başına iktidar yapmak mı?

Vatan sevgisi ekmeleddin ihsanoğlu gibi birini cb adaylığına koymak mı? (Kendisi çıksaydı daha çok oy alırdı!)

Vatan sevgisi akp'nin geldiğini gören bülent ecevit'i zorla erken seçime götürmek mi?

Vatan sevgisi muhalif isimleri kovup, parti içi muhalefeti erdoğan'ın avukatları ve yardımıyla(polis gücü) partiden uzaklaştırıp seçimi engellemek mi?

Hayır değil üzgünüm!

Evet haklısın bir boşluk var. Fakat ben buna elimde veriler olmadan sana söyleyemem çünkü bu beni yanlış değerlendirmeye sürükler. Fakat vatan sevgisi olmadığı verileri var elimde! Vatan sevgisi ömer halis demir'de var darbeci generali öldürüp öldü ya da fetih sekin'de var canını feda etti insanlara zarar gelmemesi için. Vatan sevgisi öyle başkanlık sistemine yandaşlık ederek olmaz!
tek tek gidelim

akp yi tek başına iktidar yaptığını söylüyosunda ne yapacaktı hdp ile koalisyon mu kursaydı akp ye ülke için çok önemli dört madde sundu bu dört maddeyi ülkede referandumla oyla yüzde 90 evet çıkar

ekmelledin ihsanoğluna gelince ne var ekmeleddin ihsanoğlunda adam muhafazalkar kitleye hitabet eden birisi ayrıca o zaman ülkede akp nin elinde bulunan medya gücü ile kimi getirirsen getir erdoğan kazanacaktı zaten

ecevit mevzusunda ülke tarihinin en ağır ekonomik krizini geçiriyor koalisyonla olmuyor öcalanı bile astırmadılar o dönem sen düşün o koalisyonun reziliğini mecburen erken seçime gitti.

parti içi seçime gelince eğer mevzu gerçekten bahçelinin başarısızlığı üzerinden gitseydi emin ol bahçeli kendi bırakırdı veya ona bıraktırırlardı ama ordaki mevzu bahçelinin yüzde 60 lık bloğu yerle bir etmesi ve pkk ve fötö işbirliğine çomak sokmasıdır o öyle bir genel başkandır ki başbakan olacağı yerde vatanını düşünüp koalisyonu reddetmiştir işte bu yüzden partiden bahçelinin gitmesini istediler o da bu oyunu bozdu

son olarak kalan boşluk ne biliyor musun bahçelinin şu felsefesi ÖNCE ÜLKEM VE MiLLETiM SONRA PARTiM VE BEN.
cevapsizcinlama Şimdi zaten saydığın şeylerin yüzde 90 nını bu adam yapıyor zaten.
işte bu zihniyet bitiriyor bizi erdoğan gitsinde gerekirse pkk gelsin böyle mantık mı olur lan hdp = pkk dır pkk ile koalisyon kursun diyen şerefsizdir haindir pkk lı dır.
Tek tek cevap vereyim.

Akp den vekiller chp mhp koalisyonu tercihi önünde duruyordu istemedi hdp yoktu bile!

Ekmelledin ihsanoğlu amerika ve israil'in kurduğu kurumların baş adamlarından, görev aldığı kurumun amacını yıllar önce uğur mumcu kitabında anlattı.

Şu an da akp ye yapılan ekonomik baskı ecevit'e yapıldı hatta kat kat fazlası! Abd ırak'ı işgal etmek için baskı yapıyor, ecevit o yaşlı, güçsüz haliyle abd ırak'a girerse biz de müdahale etmek zorunda kalırız ırak'ın işgaline izin veremeyiz diyordu. Yani o ekonomik kriz boşa değildi! Seçim sonrasında 1 mart tezkeresi ile ırak'ı işgale açtı akp ve birden ekonomi düzeldi ne garip!

Bahçeli bırakacak olsa evet bop eşbaşkanı nı iktidara taşırken bırakırdı fakat bir görevi var!

-akp'yi iktidar da tutmak

Milleti düşünse başkanlığa yandaşlık yapmaz.
Partiyi düşünse teröristlerden (hdp) daha az koltuk aldığında istifa eder.
Ülkeyi düşünse bop planının dayatması başkanlığa yardım etmez! Bu sistem ile anayasanın ilk 4 maddesinin içi boşaltılıyor.
Büyükşehir yasası ile zaten federasyons geçmenin önü açıldı. Şimdi ki maddeler ile ülke karanlığa gidiyor.

Ege de yunanistan'a akp adaları peşkeş çekti, toprak verdi resmen işgal altında adalarımız bahçeli'de ses yok!

Kıbrıs verilme sürecinde görüşmeler yapılıyor akp hiç bi' şey yapmıyor, bahçeli nerde?

Peki partiden kovduğu üömit özdağ, özcan yeniçeri bütün bu davalarda en ön saflarda insanlara anlatmaya çalışıyor. Yok kardeş senin vatanı seviyor dediğin devlet bahçeli'nin görevi var o da vatan sevgisi değil! Kabul et ya da etme ben anlatmaya çalıştım. Yazdım, gösterdim. Daha da ne diyebilirim bilmiyorum.
Okumadım.
bahçelinin görevi akp yi iktarda tumak olsaydı eğer daha ilk başkanlığı kabul ederdi peki söyle bakalım onun niye kabul etmedi çünkü üniter yapı ve binlerce defa saydığım şeyler değişmedi de ondan kardeşim anladın mı.
iktidarı zorda değildi o dönem fakat şimdi ciddi çıkmazda akp! Hatta yakında esed'i ile el sıkılacak mecbur! Şu an da siyasi anlaşma sağlandı zaten! Bu kadar yanlış bi yerde çökecekti ve biz o güne yaklaşıyorduk! Ta ki devlet bahçeli siyasi kurtluğunu kullanana kadar!
Cb'nin avukatları, polisi seçimi neden engellediler?

Kıbrıs veriliyor devlet bahçeli nerde? Kıbrıs vatan değil mi?

Yunanistan adalarımızı işgal etti bahçeli nerede?

Fakat kovduğu insanlar bunlar için mücadele veriyor!

Ülkesini düşünen adam, bu kadar bela başımızdayken iç cepheyi bölecek bombayı koyar mı ülkeye?
Azcık düşün, o maddeler geçerse halimiz ne olur?

Yazdıklarından başkanlığı desteklemediğini anlıyorum. Ohal durumundayken akp gücünü ülke savunması yerine başkanlığa kaydırdı! Meclisin etrafı toma ve polis kaynıyor. Bu polislerin görevi teröristlerle uğraşmak

Hükümet tam kadro mecliste! Bu adamların işi iç güvenliği sağlamak başkanlık güvenliğini değil!

Bahçeli siyasi hayatını bitirdi, bu saatten sonra bir koltuk alamayacağını biliyor zaten. Alsa da üretecek politikası yok! Ne yapabilir, beslendikleri hep abd oldu ve onun yardımları bahçeli'nin kadrosu akp hayranı sadece üretebilecekleri ya da çözümleri yok!
Yahu bunu nasıl inkar edebiliyor diye şaşırdığım bir noktadır. Akıl noksanlığı -pardon yokluğu- sebebi olabilir diye düşünüyorum. Geçmişte Erdoğan'a en büyük çamuru atan kişi bugün ittifakla iktidara oturmayı görmüş ve belki de dünyanın en büyük "U" dönüşünü yapmıştır. işi Kılıçdaroğluna yükleyerek aradan sıvışmak istediği de açıkça görülmüştür.