bugün

Sinir eden durumdur, yurutmuyor da lan.
hemen hafif bi kesik atılmalıdır denizdeyseniz eğer.
kramp giren bacaktan bir kaç adet kıl çekilmesi halinde çabucak kesilecektir.
Eğer uyurken olduysa vay halinize.
Ayağa kalkmak, bacağı çekmek yahut iğne batırmak gibi yöntemlerle acının yok edilebildiği ani rahatsızlıktır. Geçen sene neredeyse her sabah bu illerin acısıyla uyandığım için expert oldum. ilgililere duyurulur.
Geçen sene, haftada birkaç defa, üstelik, uyurken, başıma gelen berbat üstü bir acıdır.
Gecenin bir yarısı, çığlıkla uyanıp, geçene kadar kıvrandığınız, tüm ev ahalisinin, gözlerinde çapaklar, pörtlemiş gözlerle, korkuyla, odanıza doluştuğu andır.
Kramp çığlığına alışan, aile efradı, artık ilgilenmeyi keser, ve uykularına devam ederler.
Yani, kazara boğazlanıp, bağırsanız bile " Yine kramptır!" diye, yardıma koşmazlar.
Neyse ki, magnezyum takviyesi ile kurtulduğum, geceleri mışıl mışıl uyuduğum bir hayatım var artık!
Uyurken aniden girdiyse direk ayağa kalkmak işi Çözecektir.
Ayak parmaklarini yukarı doğru germeyle hallolacak sorun.
Bir topuğa kramp girmesi değildir.
berbat durumdur, sakat kaldım sanar insan.
Kronik bir durum galiba. Ayda bir yoklar en azından. mışıl mışıl uyurken ansızın girer bacağınıza. Çaresizce bacağınızı tutup ses çıkarmamak için kolunuzu ısırırsınız. bilinen Tüm küfürler edildikten sonra sancının yerini gizli acı alır. En kötüsü de o gün iş görüşmeniz olması.

Genellikle magnezyum eksikliğinden ve yorgunluktan kaynaklanıyor. Muz ve şalgamın kram girmesini önlediğini duymuştum muz sevenler için güzel haber.
(bkz: tutun kollarımdan düşerim şimdi)
Ramazanda sık karşılaştığım durumdur.bol su içilmesini öneririm.
havuzda başıma gelendir.

çok pust bir şey lan
Bacağa daha şiddetli bir uyaran verilerek kurtulunabilecek durumdur.
denize girişte çoğu kişinin başına gelen durumdur.
Kırık ve alçıya alınmış bir ayağa bazen günde bir kaç defa girendir. Alçıda olduğu için çok da bir şey yapamaz soluksuz geçmesini beklersiniz. Aşırı yüklenme kramplarına göre daha hafiftir.
Hamile kadınların başına sık sık gelen bi durum yerinde zıplatıyor valla.Birde denizde açıldığında oluyor zaman zaman allahtan çok zorlamıyor.
kimse kıvırmasın cuma namazı falan diye.

en çok nerde girdiğini az çok biliyoruz değil mi sevgili hemcinslerim.
Gece olduysa, çığlık kıyamet deli gibi uyandığınız, ev ahalisinin uçarak, odanıza doluşmasına neden olan acılı durumdur.
Siz Krampla cebelleşirken, soru sorup, cevap bekleyen insanlara ne diyeyim bilemiyorum!!!
vücudun yaptığı orospu çocukluğudur. uykunun en güzel yerinde yataktan kaldırır kıvrandırır.
Lanet bir olaydır,lanet lanet.
genellikle uykuda olan canı çok feci acıtan olaydır.
kalsiyum eksikliği nedenli olabilir. sık olursa o günlerde biraz yoğurt, peynir vs yemeyi artırıp kendinizi gözlemleyin.
bu gece rahat uyuyorum sanırım dediğim esnada ayağımı birinin kopardığını sanarak uyandım. ara ara halen yokluyor, düzgün yürütmüyor da. çarpılıyoruz sonunda galiba.