bugün

la sen ne sikim adamsın la ortaokul hayatında bi takdir getiremedin.
(arabada)- emniyet kemerini bile bağlayamıyorsun.
ailenin diğer üyeleri kastedilerek; "Hepsini seviyorum ama seni bir başka seviyorum deli kızım benim."

unutulmamıştır.
Keşke dışarı boşalsaydım da bu günleri görmeseydim.
evin reisi olan kişinin yıllar boyu akılda kalıcı sözleridir. sofraya otururken karşılaştığımız durum : Elini yıkadın mı?
"ben sana ne demiştim? Evde soğan ekmek yeriz ama dışarıda kedi gibi kuyruğumuzu dik tutacağız."
Öğlene yakın annem hariÇ hepimiz uyumaktayken babam bı kaÇ dk farkla bizden önce kalkıp bizim odaya tok bı ses tonuyla girer ve kalkın ilan millet para kapışıyor siz hala uyuyorsunuz der halbuki yeni yıkadığı yüzü kurumamistir bile babadir hükmü bizedir!
ablam için "bizim kız güneş olsa kimseye doğmaz" demişti. asla unutmam!
sen içlerinde özgürlüğüne en düşkünüydün.
yerimden kalksana kızım, ha bi de hazır ayaktayken su getir.
'' Ben size benim yaşayamadığım yaşatmak için çalışıyorum. Ben şanslı olamadım sizin kadar belki, ama sizi en iyi şekilde yetiştirmek benim görevim. Bir gün sen de oğluna ''ben şanslı olamadım sizin kadar belki'' diyecek kadar iyi bir hayat sunarsın inşallah evlat ''
bana bir gün "seni kim sever ki kızım, kimse sevmez" demişti. hiç unutmadım. zaten hiç de sevilmedim. lafına layık oldum baba.
saat 11 den önce evde ol.
arabayı yıkat gelirken.
palyaçoluk yapmaya utanmıcak mısın?
Senin anani ben kerhaneden çıkardım.
Kavga hâlindeyken babam bağırır "Mal mal yere bakma cevap ver" Ben "Baba" Diyecekken "Sus eşşekoğlu eşşek bir de konuşuyor."
Tanim: genelleme yapacak olursak babalarimizin beynimizde yer etmis laflaridir.
Orn:(babam erkek arkadasimla tanisirken)
- uzmeyin oglum birbirinizi bla bla bla
+ tabi efendim asla uzmem kizinizi
- kendinizi frenleyin oglum duygusal temaslarda bulunmayin.

Bu lafina gunlerce guldugumuz gercegini itiraf etmeliyim. Kopmustuk tabiri caizse.
Sen temiz kalpliysen oruç tutmana gerek yok kızım o kötü kalpli insanlar için geçerli.
inek dolması.
baba: babamın sikinden düşmüşüm onun bile minneti olamaz bana.
Bir daha sigata ictigini gorursem yedirtirim.
O da nesi? :S o kisacik kumas parcasina etek mi diyorsun.
Televizyon izlerken : cevir su zındıkları
Gotunu basini sallayanlar da dansciyim diyor
Gibi gibi daha sayabilecegim tonlarca cumleden bir kaciydi.
Karını ve işini iyi seç ben iksinide iyi seçemedim.
- otur ve halının desenlerini incelemeye başla, zirâ anlatacaklarım var.
sorunlar içinde boğuştuğum yıllarda "Sırtındaki çuvalı yere bırak; rampa aşağı salla gitsin" demişti. Hayatın anlamının ne olması gerektiği hakkında da bir ipucuydu bu.