bugün

eşyalardan hiçbir zaman haberdar olmaması. çok zaman önce aldığım elbiseyi gördüğünde ''aa bunu yeni mi aldın kızım?'' diye sorması.
Bir karar vereceğinizde sorduğumuza pişman edip o kadar yorum yaptıktan sonra neyse ne istiyorsan onu yap demesi .
her akşam 7-8 bardak çay içmesi. garip olan tarafı sabah kahvaltıda da aynı şekilde içmesi ve öğlenleri de yemekle birkaç tane içmesidir. bi insan her allahın günü nasıl içebilir bu kadar çay aklım almıyor.
her esnaftan ahbap dost ilişkisi içinde alışveriş yapabilmeyi beklemesi.
hangi birini yazayım dediğim huylardır o kadar çok var ki.
uzun süre konuşup "neyse, ben yine senin kafanı şişirdim. bir şey de bilmiyorum, konuşup duruyorum işte." demesi.
beni pc'den kaldirip red alert 2 oynamasidir.
edit:baba,yoksa sen mi geldin?
çayı bitince bardağını çay tabağına sertçe bırakıp ses çıkarmasıdır.fil gibi içer,sonra diğerlerinin çay keyfini kaçırır.
ne içiyosun diye sordu bitki çayı dedim. o çayların içine birsürü kimyasal madde koyuyolar dedi bilmiş bilmiş.

kendisi günde 1 paket sigara içiyo o çok sağlıklı tabi..
çayın demlenme süresini 5-10 dakika sanması. çay koy dedikten 10 dakika sonra o çay hazır olacak. nasıl olacaksa.
çayı sütlü içmek.
her güzel kızı oğulları için düşünmeleri, kendi kızlarını birileri için düşündükleri zaman kıskanmalarıdır.
ya da şu şekilde gelißebilir. baba evlenme çağına gelmiş bir delikanlıyla konuşmaktadır.
b: baba
d: delikanlı

b: sedat naber lan nerelerdesin? ne zamandır görünmüyorsun.
d: ne olsun rasim amca askerdeydim. çok şükür bitti ve geldim.
b: iyi hadi geçmiş olsun. işin de var nasıl olsa. sıra geldi evlenmeye. yok mu bi şeyler? geç kalma bak. en iyisi erkenden evlenmek.
d: yok valla rasim amca. birilerini bulsam düşünüyorum ama.
b: evlen evlen boşver. yarın hemen yaşınız geçiverir. çocuklarla aranızda yas farkı çok olur.

başka bir diyalog.

a: anne
b: baba

a: bizim kızı soruyorlarmış rasim. görücüye gelmek istiyorlarmış.
b: kim nasıl ne zaman? olmaz öyle şey. ne diyorsun sen. hem yaşı daha küçük. söyle onlara ne onlar bunu demiş olsun ne de biz duymuş olalım.
a: ama bey kız da pek gönüllüymüş bizim.
b: http 404 error
halı saha maçında illa forvete gitmek istemesi.
dur stoper'de allasen.
televizyonda gördüğü numaralardan alışveriş yapıp dolandırılması.
varlık içinde yokluk çektirmesi. daha garibi olamaz.
makyaj yapınca "bok püsür sürmüşsün yine" deyip gün boyunca öpmemesi.
ezberlenebilecek tüm sayıları ezberlemek. doğalgaz, su, elektrik abone no, mahalleye gelen otobüslerin plakaları, ailedekilern tc kimlik noları, komşuların arabalarının plakaları vs.
birlikte kafayı çektiğimizde 'aha ninjalar geldi ver lan şu şişeyi' demesi.

amk ben sarhoş olmuyorum herif ninjaya şişe atıyo. ahmet abiyi izletsem ne der acaba ?
telefonda yüksek sesle konuşmak.
kendisini zamanın ötesinde sanması. garibim kendini 2014 yılında sanıyor. bi de inandırmış kendisini buna. dünyaca ünlü roberto carlos'u sivasspor'un hocası sanması zaten beni benden alıyor. askerliğin 12 aya indiğini sanması olayına hiç girmiyorum zaten.
iki saat anlattığın bi şeyi hı? deyip(tabi onun deme şekli eiğğh?)baştan anlattırması.
kendi üretimine eşşoğlueşşek demesi.
thor'u izledikten sonra ne zaman eline ÇekiÇ alsa evin iÇinde ilginÇ hareketler yapmaya kalkması. Acaba atsam döner mi ki umudu.
evde pervasızca osurması.
22 yıldır bana bir defa bile oğlum dememesi.