bugün

evlat pc başındadır; baba da merak eder eğilir evladın kulak dibine ve monütörü izlemeye başlar. bu yaptığı yeterince rahatsız edici değilmiş gibi üstüne bir de ağzını şapırdatır.
işe giderken * tüm kapıları çarparak ev ahalisini uyandırması.
sizi dinlemediği halde dinlermişcesine "yaa" , "hıhı" , "evet" şeklinde cevaplar vermesi.
bütün gece ev ahalisine belgesel izletmesi.
televizyon karşısında uyuyakalması, televizyonu kapattığınızda uyanması uyumuyorum diyerek tekrar açtırması açılır açılmazda horlamaya devam etmesi.
uzar gider
ayağa kalkan birini gördüğü anda mutlaka birşeyler istemesi..
yemek yendikten sonra çay içileceği vakit uykusuna yenik düşmesi hatta bazen abartıp elindeki çay bardağı ile olduğu yerde uyuması.
rakı içerken alkolün kötü bir şey olduğunu anlatması.
sigara içerken sigaranın zararlarını anlatması.

(bkz: dediğimi yap yaptığımı yapma)
yer otogar, artık vedalaşılıp otobüse binilecektir ama baba ısrarla harçlığı vermez. ne zaman ki son öpüşme sahnesi yaşanır baba arkasını döner, cebinden cüzdanını çıkarır ve sanki çok gizli bir şey veriyormuş gibi parayı ele sıkıştırır. 'şu işi evde yapsaydık baba' söylemlerine aldırmadan bu davranışı bütün üniversite yaşamı boyunca sürdürür.
evde herkesi uyutmadan uyuyamaması da bir hayli gariptir. (bkz: bu adam benim babam)
yanınızda otururken araba sürdüğünüz taktirde size kaza yaptırması. * *
akşama kadar internetin başında napıyormuşsun sen bakalım diyerek yanınıza dikilmesi ve bütün internet keyfinizi bozması.

(bkz: bendeki böyle)
kumandayı avuçlayıp uyuyakalmak.
tv deki maçı değiştirince uyanmak.
-horladığını asla kabul etmemek, elde kanıt varken onun montaj olduğunu savunmak.
-cep telefonu modelini sürekli en yenisiyle güncellemek, anneyi çıldırtmak gibi.
o uyurken tv yi kapatmaya kalkarsanız gözünü açar ve ben uyuyo muyum sanıyorsun gözlerimi dinlendiriyorum der ve horlamaya devam eder. her elektrik faturasının ödemesinde de hesap sorar memleketi biz kurtarıyoruz da en bilindik cümle başıdır.
eve girer girmez telaşlı bi şekilde evdeki herkese seslenmesi. senelerdir. hatta son bir senedir evimizde yaşamakta olan iki kedinin adı da eklenmiştir bu listeye.

-peyniir kızıım?
-miyuv.
-hoşbulduk hoşbulduk.
Kendi sakarlığından kapıya çarpıp size kızması. (bkz: pes)
nedense mal satmak için bir türlü telefon etmez, adamın telefona alerjisi var galiba. benim aylarca uğraşıp didinerek sattığım malı o bir telefonla satabiliyor ama adama telefon ettiremiyorum. aramızda şöyle muhabbetler oluyor:

-baba haydar abiyi bi arasana.
-ben namaza gidiyorum.
-baba şu adamı bi ara.
-namazdan geldikten sonra ben şey yaparım.

namazdan geldikten sonra.

-baba ben bankaya gidiyorum sen şu adamı ara.
-tamam onu ayarlarız.

günler sonra keyifli olduğu bir anda haydar'ı da değil başka birini arar depoda gram mal bırakmaz.

adamı çözemedim gitti.
dibindeki sigara- çakmağı salona en uzak köşedeki odasında olan çocuğundan istemesi. hatta ve hatta salondan odaya telefon açıp " bana çakmağımı getirir misin? " demesi. *
- her aradığımda telefonu sen kimsin ya diye açması. konuşmanın ilk beş dakikasını da söylediğim her kelimeyi tekrar ederek geçirebilmesi.
- yemekten sonra doydum demek yerine duvara yumruk atması.
- yazları her akşam eve elinde biriktirdiği ateş böcekleriyle gelmesi.
- yakaladığı bıldırcınları annenin ciyaklamalarına aldırmadan odama salması.
aslında babaların kendileri komple garip. huylarına inmeye gerek yok.
yapılması gereken birşeyi 10 kere ince ayrıntılarıyla anlatmak.
20 yaşına gelmeme rağmen beni severken hala gıdıklamaya çalışması.
leğendeki sıcak suya oturması. hasta mıdır nedir?
Küçük yaşınızda sizi terkedip gitmesi çok uzaklara.
günlük hangi meyveden kaç tane yemesi gerektiğini hesaplayıp, meyve tabağına uzandığınızda çemkirmesi....
herkes uyuduktan sonra elma yemesi.
Bulduğu her şeye limon sıkmak..
-baba dediğimde direkt para yok demesi.
-beni çağırırken adım yerine tuhaf erkek isimleri kullanması
-tv karşısında uyuyakalıp üstüne birşey örtülmesine donsada izin vermemesi
- dışarı çıkıcam dediğimde sanki kaçıyomuşum gibi çabuk gel ben çocğumu sokakta bulmadım demesi.
-birde en gıcık olduğum şey çok sinirlenirse köyün delisi diyor yaa !! :@