bugün

konuşmak için konuşan boş insan.
bizzat başıma gelen olay, yaşanmıştır;

+baban ne iş yapıyor
-öğretmen
+nerde
-falanca şehirde (bulundugumuz şehir)
+hangi okulda
-bu okulda
+dalga mı geçiyorsun babanın adı ne senin
-filanca
+hadi lan ordan soyadına bakıyım aaa soracam lan tenefuste hayatta ınanmam.. (baba turuncu ogul esmer olunca adam ınanmadı halıyle)
-olur hocam.

ertesi ders: valla onun ogluymussun hala ınanamıyorum yaa.
Nefret ettiğim öğretmen tipi. Ayağa kaldırıp tek tek soranları var bi de. Sanane lan at kafası çocuğu tanımanın yolu bu mu?
Rahmetliğin işinden sanane diye cevapladığım sorudur. bol bol kulağı çektirdiğimden kulaklarım yalama oldu.
hiç kusura bakmasin ama zerre beyni olmayan öğretmendır. malesef ki öğretmendir.

bir kere sanane öğrencinin babası ne iş yapıyor? sanane?

bide bunların şöyle tipleri vardı,
- baban ne iş yapıyo evladım?
- babam vefat etti öğretmenim
- hmm neyle geçiniyosunuz?

ulan seni öğretmen yapan üniversitedeki hocalarının beyin kıvrımlarını sikiyim. adi şerefsiz küçücük çocuk o şekilde mahcup edilir mi sınıf ortasında! hiç mi düşünemiyosun. böyle insanlara diyecek söz yok kafa göz dalacaksin.

her sene size hesap vermek zorunda değildim ben. size de öğretmen diyolar ya...
babanın vefatı durumunda o meslek sürekli değişir.
her zaman sevmemişimdir bu soruyu. sormaması gereken soruyu soran öğretmendir.
sorulması pek doğru olmayan sorudur. ilgili çocuğun ya babası yoksa ? ya mağdur durumda ise ? o çocuğun sınıftaki ruh hali ve pozisyonunu düşünmeyen birkaç gerzeğin sorduğu sorudur zannımca.
Babam inşaat işçisi olmasına rağmen lise matematik hocama mütahit olduğunu söylemiş. Bir gün bunu sınıfta dile getirdiğinde şerefsiz evladıyım gülmemek için kendimi zor tuttum.
Karanlık işler çeviriyor cevabını almıştır.
Hiç anlamamışımdır hakikaten bu olayı.
Sanane sen işine baksana amk.
işine yarayacak bir meslek sahibi baba arayan öğretmendir.
mali suçlar şube de başkomser de bakayım bir daha soracak mı.
Tuttuğunu beceriyor, kaçan kurtuluyor diyesim olan hocadır.
hiç de kenara çekip sormazlardı. sınıfın içinde hatta sırayla başlatırlardı. anan baban ne iş yapıyor kaç kardeşsin nerde oturuyorsun. al tc kimlik nomu da vereyim amk.
yavşağın tekidir. karaktersizdir.
ev sizin mi, arabanız da varmı falan soran ne için soruyor acaba.
Sana ne amk iş mi vericen diyesim gelirdi hep bu öğretmene.
Sana ne amk.
Kabzımal desem bileceksin sanki at kafası.
donanımhaber ölücülerinden de beter olan öğretmendir.
ilkokulda karşılaştığım öğretmen.
hatta 1991 seçimlerinin ertesi günü 60 kişiye tek tek anne babanızın hangi partiye oy verdiğini de sormuştu.
la bırak allasen, vasıfsız dingonun teki son çare asılıyor öğretmenliğe tek derdi devlet memuru olayımda geberene kadar kebap

çocuk psikolojisi nedir ? ne anlar o kütükler, babası olmayabilir, işsiz veya hapiste vs olabilir

sana ne lan onun bunun çocuğu.
Lan Cidden vardı bir zamanlar böyle tipler. Eğitim fakültesi cart curtla da alakası yok bunun. Zaten sorduktan iki dakika sonra unutacak çoğunu. Ne öğrenciyi tanıması?
Bizim zamanımızda bu soru okula lazım olan bir şey varsa sorulurdu. Baban esnafsa sıçtın. Misal benim babam kırtasiyeciydi. Bunu duyan müdür muavini a4 kağıdı istedi. Babam tereddüt etmeden verdi ve gönderirken de "sakın para alma "diye tembihledi. Hoca bu duyunca bir sevindi bir sevindi sorma. Dönüp demez mi " matematik dersinden geçtin mi?" Yok hocam diyince " e bana niye demiyorsun?" dedi. Ben mum. Lan dallama iki top kağıt mı geçirecekti beni dersten. Sanki rüşvet vermişiz. Çaktım lafı " hocam babam bunları hibe etti, sizden herhangi bir karşılık beklemiyoruz" dedim, odadan çıktım. Bu da böyle bir anı işte.
Bir öğretmene yakışmayan düşüncesizce sorulmuş bir soru.