bugün

Kız çocuklarının ilk aşkı.
CNN, ntv, haberturk;

görsel

Baba.
Bir arkadaşımın babası 70 yaşında, birinin ise 72 daha genç diyorlar babalarına. Ben ise yutkunup dudağımı ısırıyorum. Benim ki 56 yaşında ölmüştü. Babasızlık çok zor. Sanki bir kolum yok. Canım babam sana hiç seni seviyorum diyemedim. Seni çok seviyorum babam.
var ile yok arası bir şey. böyle olduğunu görseniz dahi kabullenemiyorsunuz. bir kadın için sizi 6 yaşında halalarınızın eline bırakmış, içmiş, gezmiş, tozmuş, yıllar geçmiş sokaklarda büyümüşsünüz. hasta olarak gelmiş. sonrasında bir de sizden geçinmeye başlamış. kırk yabancıya yapıyor gibi "vicdanım rahat etsin" diyerek yardım ettiğiniz, sizi yanınızda olduğunda aşağılayan, olmadığı zamanlarda yokluğu hissedilmeyen bir adam...
30 senedir yüzünü görmem cenazesine bile gitmem.. 30 undan sonra çok arıyorsun hayırsızı beter oluyor..

Şu an babayım 2 evladım var ve üstlerine titriyorum.. Çünkü bir kere orospuçocuğunu gördüm..

Son konuşmamız kabanım yok baba param yok. Sene 1987 bir dağada yüzünü görmedim..
annemle babamı 3 gün arayla kaybettim önce annemi kaybettim ağladım zırladım sonra dedim babam var ya babam iyileşir bırakmaz beni baba bu sonuçta yıkılmaz dağ gibi söylenisi bile güzel "b a b a"
babamda 3 gün dayanabildi göğsünün yarasına o da bıraktı beni resmen dünya başıma yıkıldı bütün kemiklerim kırılmış gibi acıyodu sesim kısılana kadar bağırdım ağladım baba lan bu baba bırakabilir mi hiç tek çocuğunu
kendime geldiğimde iki gün geçmiş babamı yıkamışlar almışlar götürmüşler annemin yanına yatırmışlar
o gün bitti iste benim çocukluğum babamla birlikte benimde yarımı gömdüler oraya 30 yaşına geldim hala biri yanımda babasına seslense içim sızlar gözlerim dolar.
http://www.youtube.com/watch?v=HWqKPWO5T4o

http://www.youtube.com/watch?v=HWqKPWO5T4o
benim babam içerde sapasağlam elma soyup televizyon izliyor.babasızların entrylerini kahkahalar eşliğinde okuyorum çatlayın mk.
Olan bir babayım ve bittim. (bkz: happy end)
Saygı ve bitmez tükenmez sevginin karşılığıdır.
omurga.

girimin sadece bakınızdan oluştuğuna dair bir uyarı aldım küllüyen yalan.
Çocuk:ama beni hep kandırıyorsun baba.
Baba:beni de kandırıyorlar oğlum.
(Babanın oğlu filminden) umut tümay arslan-bu kabuslar neden cemil?
bana ‘nasıl baba olunmaz’ı öğreten adam. kötü biri olduğunu söyleyemem ama kötü bir babaydı.
Amca bütünü.
Varlığını bile bilmek huzur sokağı içinde yürümek gibidir aslında ama baba olana. Bazen. Hayat kahpelik yapıyor insana. ..
üzmeyin kendinizi hepimiz. Aynıyız. Kimi yağından kimi balından mahrum yaşıyoruz. Unutmayın.....
amcamın kardeşi.
Sarhoş şu an. Birazdan eve gelip yılışarak öpmeye çalışacak sonra yapamadığı babalığından şikayet etme seansına girecek. Hiç çekememe kısa sürer umarım.
Lol yürüyemiyor, kelimeleri telaffuz edemiyor. Bunu videoya çekmeliyim
bu zamana kadar nefret ettiğim kişi.
iki hecenin içini kocaman anlamlarla dolduran adam.
Sabahları saçımı okşayan, yaptığım tatlıyı yerken; " senin kadar tatlı olmasa da..." Yorumuyla mutlu eden, arada tartıştığımızda ben surat yapınca çay koyup getiren, çocukluğumu anlatırken gözleri dolan, çocukken her akşam yanıma yatıp, şekilli şukullu çocuk kitaplarını bıkmadan usanmadan taklitler yaparak okuyan...
doğum belgemi hâlâ saklayan adam.
adam anneyi yıllarca kullanıp harcadı,
gitti köyde evi, bahçesi olan bi kadınla evlendi. emekli maaşları var, gül gibi geçiniyorlar, ezineden aşağı yemiyorlar. yeni alacakları eşyalar kapılardan kolay geçsin diye duvarı kırdırıp daha geniş kapı taktırmışlar vizyona, lükse bak aq.

bildiğin idol.
Öldüğü gün telefonum çalacak gel baban öldü diyecekler..

Gömün aq diye cevaplıyacağım..
Bazen özlense de özlememek gerektiğinden hiç varolmamış gibi davranılması gereken kişi.
Özlersen ağlarsın,
Özlersen kızgınlıkların özlemini geçer,
Özlersen yapılanlar gelir aklına.
Daha çok da yapılmayanlar.
Özlersen ağlarsın.
Ağlamamak lazım hayat kısa.
omurga.
tanım bulamadığımdır.

hissettiklerim o kadar yoğun ki, ne yaptığı kahramanlıkları ne de ona hissettiklerimi kelimelerle ifade edebilirim.

gülüşüne, bize nasihat edişine hayran olduğum şefkat dolu adam...

Çok özledim.
Sırf evlatları yesin diye güzelim yemeği erkenden doydum diye bırakandır.