bugün

Aşıklar mum ışığı etrafında dönen 3 pervane (kelebek) ler gibidirler.
birincisi mum alevini görür görmez - ateşi ilk ben gördüm, aşkı en iyi ben bilirim der.
ikincisi kanadını şöyle bir dokundurur kanadı yanar - ben aşkın ateşini hissetim ben senden daha iyi bilirim aşkı der.
üçüncü kelebek doğruca ateşin içine dalar yanar kül olur.
diğer iki kelebek derlerki - aşkı en iyi aşk ateşi ile yanan bilebilir, fakat o bize artık aşkı anlatamaz.
karşındaki odunsa heder olmayı göze almaktır. kazan mübarek olsun gazi..
hiç yaşamadığım eylem, aşık olmak güzel birşeydir düşündüğüm kadarıyla, belki de karşıma doğru bir kişi çıkmamıştır ama aşık olmaktan daha zor birşey varsa o da aşık olmadığınız birisiyle sevgili olmak, hayatı paylaşmaktır.
Olduğunu hissettiğin an paha biÇilmezdir,sonra siradanlasir yerini Sevgı veya nefret alır.
"bu zevk meselesi, çin yemeği gibi. ya seversin, ya sevmezsin. tabii çinliysen eğer seçme şansın yok." jeux d’enfants
bir yetenek olmalı sanırım.
bağlanıp kalmaktır, kıskanmaktır, ondan başkasını görmemektir, adını duyduğunda şakaklarındaki ve göğsündeki çarpıntıyı kimse duymasın diye gizlemektir.
onu görünce aldığın nefesin sana yetmemesi.
Çok abartılıyor. Biyokimyasal açıdan, çok miktarda çikolata yemekten farksız.

(bkz: the devil s advocate)
hayatın ya batarsın ya mutlu olursun deme şekli.
olmak fiilinin en güzel halidir.
her seferin de bu sefer bitti, bir daha aşık olmak yok dersin ama daha fazla aşık olursun.
okuduğunuz kitabın herhangi bir kelimesinde aklınıza onun gelmesi.
Onu ilk gördüğünde yanındakinden kıskanmaktır .
paranoyaklığın bir öncesindeki faz.
Beyindeki dopamin miktarındaki artış belli bir şeye odaklamaya neden olur.
dopaminin artışıyla tetiklenen bir nörotransmitter olarak nörepinefrine baktığımızda o da sağolsun yemeye-uykuya okan ihtiyacı azaltır.

-kısacası aşık olmak; hormonların bize oynadığı oyunlardan biridir.**
hayattaki en kotu en sacma seydir baska da birsey değildi r.
hormonlari yenilemektir, kisa sure canli tutar ve sonra normal duzeye gelir bu inis cikislar hormonlarin insanlara yaptigi kucuk kacamaklar, oyunlardir.
35 yaşındaki adamın aşkım donduyma yiyelim mi şeklinde ağzını bozacak durum. esrar kafasından hallicedir.
(bkz: feniletilamin)
ilk aşkların (gerçek aşkların) hazin sonuçlanmasıyla zorlaşan (aşırı zorlaşan) eylem.
günden güne erimek. beynin sulanması, amcıklama geçirmesi.
cinsel ilişkiyi bedavaya getirmek için uydurulmuş bir yalandır.
Duyguların en güzelidir. Her bayana aşık olumabilir. Mutluluk hormanları uÇar.
hata yaptırır. eğer siz aşıksanız karşı taraf olmayacaktır.