bugün

Icinde bir yumruk nefes borunu sıkıyorsa surekli ve senin baska herseye oldugu gibi buna itirazın yoksa, bile bile paralıyorsan kendini, ezber bozduruyorsa her hareketin ve hayal ettiğini değilde belki de hic uyuşmadığını seviyorsan ve hatta onun için herseye varsan aşıksındır. gecmiş olsun.
Bütün planlarına onuda dahil etmeye çalışmak.
kısacası ; iki kişilik hareket etmeye başladığın andır.
sürekli aklında o varsa, bir şey izlerken baş kahraman ile onu özdeşletiriyorsan, elin sürekli telefondaysa ve mesaj geldiğinde acaba ne yazmış diye bekliyorsan, o da beni düşünüyor mudur acaaba diyip hayallerinin merkezine onu yerleştiriyorsan, gördüğünde kalbin yerinden fırlayacak gibi oluyorsa sen aşıksın arkadaş.
Vayy gerizekalı yaa anlamışmış bravo hiç anlamayacak sanmıştık biz demeyi gerekli kılabilmektedir.
parmak uçlarının karıncalanması, sol kolun uyuşması ve bir süre sonra da kalbin teklemesiyle anlaşılır.

diğer bir deyişle "olm sen ölmüşsün helvanı yapan yok"tur.
asla yapmam dediğin şeyleri yapmaya başladıysan tamamdır.
çok kötü bir andır. çünkü kabullenmek gerçekten zordur ve uzun süre "yok yaa ne aşık olacağım, hoşlanıyorum" diye saçmalarsınız. bir süre sonra başka kimseden hoşlanmadığınızı farkedersiniz. hala "kafam karışık biraz, ne aşkı canım, çocuk muyuz, kaç yaşındayım" diye kendinizi teselli edersiniz. ama bir an gelir, ne bileyim kıskandığınız bir an olabilir, aslında yenildiğiniz andır o an. "kızım kendini kandırma basbaya aşık oldun, dur bakalım nasıl kurtaracağız durumu" diye düşünürsünüz. ama kurtulmak o kadar da kolay değildir, hatta hiç kolay değildir, moral bozmak istemem ama çoğu zaman mümkün bile değildir.
neye göre aşk, kime göre aşk. Anlamak mı ? Kim anlamış ki ?
onu gördüğünüzde ellerinizi koyacak yer bulamayıp, kesip atmak istediğiniz, onun yüzüne bakamadığınız, onunla konuşurken konuşmak istediklerinizle ağzınızdan çıkan sözlerin bambaşka olduğu durumdur. sırf birkaç kelime daha konuşup onu birazcık daha görebilmek adına saçmalama rekoru kırmaya göze almaktır. özlersiniz, deli gibi özler ama yine de ulaşamazsınız. en son ne zaman gördüğünüzü de hatırlayamazsınız ama bir yerlerde olduğunu, iyi olduğunu bilmek yeterlidir sizin için. onsuz bir an bile geçmesin isterken, sosyal medya hesaplarından birinde onu yan sekmede online görmek bile sizi mutlu etmeye yeter. 'şükürler olsun bugün de iyi' derken gözleriniz belli belirsiz uzağa dalar. oynadığınız bir tavla akla gelir, bayramda size getirdiği bir şeker, ya da bir kafede otururken ramazan ayı olduğundan yiyemediğiniz bir çikolata. aşık olduğunu anlamak büyük mutluluktur sözlük. onsuz kalmayı göze almak pahasına sevmekten vazgeçmemektir.
gece yatarken-sabah uyandığında aklına geliyorsa, onun ne yaptığını merak ediyorsan, kıskanıyorsan, onunla olduğun vakitlerde kalp ritminde bi değişim varsa, mutluysan, hep hayatında olsun istiyorsan... evet aşık olduğunu anlayabilirsin.

selam olsun.
Zannedersin ki o herkes için çok güzeldir, böyle bir varlık herkes tarafından büyük beğeni topluyordur kesin dersin. Fakat hakikat öyle değildir. O, diğer hemcinslerine göre vasat bir güzelliğe sahiptir aslında. Bu gerçeğe inanasın gelmez çünkü o dünyanın en çekici kızıdır sana göre.

işte bu gerçeği fakettiğin an aşık olmuşsundur.
Asik oldugunda sevdigin insanin sicmadigini zannedersin ama hayatina sictiginda ogrenirsin onunda sictigini...
ne zaman birini kagıda yazarsam,dökmeye başlarsam ya da şöyle günlük tutmaya başlarsam, o zaman aşık olmuşumdur.

henüz hiç olmadım. **

bu ve bunun gibi hayatında hiç yapmadıgın şeyi, yapmaya başlamak olabilir belirtsi.
ne güzel duygudur o, belki sevdiğin içinde ne fırtınalar kopuyor anlamaz, sen için için yanarken. dokunsan elin yanacak gibi olur gözlerinde kaybolmaktan korkup göz göze gelmeye çekinirsin. bu halini fark edip gülersin kendine.
Hiç aklından çıkmıyorsa , en olmadık zamanda aklına geliyorsa , onu görünce içinde heyecan ve sevgiyle karışık bir his oluşuyorsa , sırf onla biraz daha konuşabilmek ve görebilmek için yanıp tutuşuyorsanız aşık olmuşsunuz demektir. (bkz: ben)
Ondan bir mesaj geldiğinde ya da ismini bi yerde gördüğünde içinde kelebekler uçuşması.
karnıma ağrılar girmesi.
insanı şoke eder. tam böyle oturursun zınk! diye beyninize inme iner ve ''hassiktir lan ben aşık oldum galiba'' der ve aşık olduğunuzu anlarsınız.
Aniden icine bisey oturmasi ve sebebinin sonradan o varlık olduğunun anlaşılması.

(bkz: pismanliktir)
odun ruhumu aniden yumuşatan bal gözler..
sanmak mı yoksa anlamak mı?
korku mu yoksa endişe mi?
ya da bir güne geçer mi?

Edit: olmamışım ya yine sıkıldım
Ondan haber alamadığın kısa sürede afakanlar basıyor, hiç olmadığını düşünüp karalar bağlıyorsan hayırlı olsun.

Nur topu gibi bir aşkın oldu.

Edit: vay aşk düşmanları vay.
Hele ki yaz tatili gelip onu göremeyeceğini fark ettiğinizde başınızdan aşağı sıcak sular dökülür.
farklı birine selam verse kıskanıyorsun. yanında değilken izliyorsun, konuşuyor; korkuyorsun.
onda senin gördüğünü görecekler diye odun kopuyor.
(bkz: Özdemir asaf)
karmaşık bir durum.. istediğiniz kadar yakışıklı olun aşık olduğunuz kıza açılamıyorsunuz. tabi özgüven den midir bilemedim. o bal surat o endam... birde 1 60 boyu var minnacık.
hayranlıktır o hayranlık öyle aşık olmak kolay bişey mi adamın a.ına koyar ...