bugün

allah ın bir insana verdiği en büyük mutluluklardan biri. aslında benim bu başlığa ne yazasım var ne de bu konu üzeride durasım var. nereden esti böyle başlık açtım bilmiyorum. çünkü aşık olduğum kadının fotoğrafını ortadan ikiye böldüm. baş ucuma astığım zaman, fotoğrafının altında hayal kurduğum zaman da reddedilmiştim. bir hayalimi anlatmaya bile izin vermedi. o benim aşık olduğum bir kadındı ama evleneceğim bir insan değildi. bu yüzden ona bir noktadan sonra saygı duymuyorum.
çok güzel bir duygu olmalı. bunun için üç etmen var. aşık olmak, aşık olduğun kadın ve evlilik. aslında hepsi zor ve aynı zamanda kolay da olabilir belki. birbiriniz için iseniz zaten allah yardım eder. inşallah da öyle olur. swh.
3 sene sonra patlar.
evlilik zaten aşk gibi doğa üstü bir akılsızlık sayesinde katlanabilen bir hadise. aşık değilseniz evlenmeyin. yürümez.
anlaşılan birileri aşık olmuş. umarım senin için her şey yolunda gider.

lâkin, hayat hakkında genelde pozitif olsam da, bu üç etmeni aynı anda 'bir' kişide bulabileceğimi düşünmüyorum. ya hayattaki tüm şansı buraya harcamak gerekiyor, ya da bir şeylere göz yumarak evlenmek gerekiyor.

ne yazık ki, hayat ve insanlar bu konularda bizim kadar romantik değil. evlenilecek kadın senin için 'o' olabilir, ama durumun karşılıklı olması gerekiyor. sen onun için evlenilecek erkek olabilecek misin? sorun burada.

Neyse, çok da kafa yormamak gerekiyor bu konulara. 21.30'da başlayacak dijon basket maçı üst olur diyerek konuyu toparlayayim. (bkz: swh)