bugün

cem köksal'ın son albümü veya EPsi; vigilante-episode one'da yer alan, vokali mehmet kaya'ya ait olan hoş bir duygusal şarkı. buram buram gary moore esintisi var, tekrar tekrar dinlenilesi.

http://www.youtube.com/watch?v=SplejgnSvTs
yahu ne gerek vardı ha? bu şarkının nakarat riffi direk kalbim bomboş hatta gerisi de aynı. akşam akşam sinirlerim tepeme çıktı. ne gerek vardı böyle bi piyasa oyununa? cem köksal, sen kendine bu kadar mı güveniyorsun? şimdi kalbim bomboşu dinlerken de sinirlenicem.

piyasa oyunu diyorum da, zaten çok satma gibi bi amacın olamaz ki. senin yaptığın müziği türkiye'de anlayabilecek kaç tane adam var? elit bi kesime sunuyorsun sen bu yapıtları. göster ustalığını biz de alkışlayalım. kesinlikle kafam almıyor. anlayan açıklasın bana.
bu şarkıyı cem köksal'ın yaptığını bilmesem kalbim bomboş u çalmışlar derdim. ama yine cem köksal imzalı olduğu için kendini tekrarlamış yorumu yapıyorum. peki bu yorumu yaparken bir yandan da keyifle dinlemiyor muyum? dinliyorum valla.
senin icin gozunden düştüğu andir. Geriye dönüş yoktur.
kalbim bomboş kadar güzel bir şarkıdır. eleştirilere bakan müzik aynı sözler farklı sanacak. tamam teknik aynı ama cem köksal bu işi güzel yapmıyor mu allah aşkına? yani cem köksal'da bunu yanlışlıkla yapmamıştır kalbim bomboş'un farklı versiyonu ve bana sorarsanız gayette etkili.
giriş solosu çok etkileyici bence ki özellikle klibiyle izlenince insanın moralini bok püsür ediyor affedersiniz.

çok fazla dinlemeyin efendim. dinleyin tamam da bare klibiyle beraber dinlemeyin. hayır moraliniz bok püsür oluyor affedersiniz.

(bkz: bok püsür)
kendini tekrarlamış eleştirileri bir yerde haksız olan nadide cem köksal şarkısı. sadece bendlerin benzerliği insana öyle hissettiriyor. gary moore - still got the blues ve the loner şarkısı gibi. ama ne yalan söyleyeyim dinletiyor şarkı kendini öyle ya da böyle. hoş, damakta tat bırakan yaz aşkı sonrası hisleri çağrıştırdı biraz kafamda.

arabesk bir tabir vardır ya "duman etti beni" diye. aynen öyle. başa aldırıp aldırıp dinletiyor ve kesinlikle şöyle bir şey de var; bu şarkının değeri zamanla anlaşılacak cinsten. demedi demeyin.
cem köksal ın başarılı bir çalışmasıdır. eski şarkısına benziyor diye dinlemeyecek değiliz. her türlü piyasa ortalamasının üstünde bir şarkıdır.
gary moore esintisinin g'sini bile göremeyeceğiniz parça. kulağınızı aldırın öyle düşünüyorsanız. blues rock da değil, bilemedim işte, öyle usulca kendini sevdiriyor hepsi bu.
Soloları ile duyguları zirveye çıkarıp, bittiğinde de soğuk duş etkisi gösteren cem köksal şaheseri.
kalbim bomboş ile birlikte dyaakş kategorisinde yer alan cem köksal parçası. mehmet kaya'nın sesi zaten yorumsuz.