bugün

Körler çarşısında ayna aramak.
Kulaktan dolma tanımlarla tanıdığım fizikokimyasal his. *
Evet, evet başıma gelmesi halinde korkmalı mıyım bilmiyorum ama itiraf ediyorum tanımadığım bu histen korkuyorum.
kız sever, erkek sever; kavuşamazlar buna aşk derler.
yalan dostum yok öyle bişey ya da varlığı çok uzun sürmeyen cinsel içgüdü.
hormonların cozutması.
şerefsiz dopamin.
sevgiliyi mükemmelleştirme hali.

sanki hiç sıçmıyormuşcasına yani...
ömür boyu olamayacağım, olamayacağımız..
göz bebeklerinin %45 oranında büyümesine, koroner arterlerin genişlemesine, kan basıncının yükselmesine, kalp atış hızının artmasına binaen vücut ısısının ani değişiklikler gösterip terlemeye, ağız kuruluğuna, miksiyon ihtiyacına neden olan; en kötüsü de insanı psikolojik travmaya sokan bir tür rahatsızlıktır.
ulaşılmazlık.
onu uzaktan da sevmeyi bilmektir. gönülden hissetmektir. eski sevgilim benden kilometrelerce uzaktaydı işi gereği. mesafeleri görmezden gelmeyi bilmek en önemli olan. peki sonra mı ne oldu? biz ayrıldık. öyle olması gerekiyordu. bildiğim tek şey aşk duygusunun çok güzel olduğu...
En çok korkulan 3 harfli.
yoktur.
tavşan gibi olmak lazım bu devirde. sevişip sevişip dağılacaksın sonra. sevgi, aşk hepsi yalan.

not: istisnalar istisnadır.
gerçek aşk , platonik olandır , karşılığı alındığı taktirde sona erer.
aşk bir oddur, yanmasını bilmeyene külden ibarettir.
fazla çikolata yemektir. bisiklet sürerken elleri bırakmak gibidir bir anlık heyecanla denenmeli. deneyin. eğer başaramayıp düştüyseniz çok iyi bisiklet kullanmayı öğrenemeden, yeterince olgunlaşamadan bir daha hiç denemeyin dizleriniz acır, uff olur. el kızı da ananız değil ki öptüğünde geçsin.
Uludağ sözlüğün ne sunucusu yeter ne belleği hiç bir şey dayanmaz anlatmaya kelimelerin sığdırılamayacağı kadar güzel duygudur.
Ne hissettihini bilmemekte olabilir.
Herşeydir ama herşey aşk değildir.
dilimden dökülenlerle kalbimden geçenler aynı değil bu gece. aşkın karşısında durabilecek kadar güçlü duygular olmalı hayatta. aşkın verdiği acıya direnecek başka acılara sahip olunmalı. kin gibi, nefret gibi, intikam gibi... aşkı yaşayan bu duyguları iyi bilmeli; bilmeli ki aşk savaşmaya başladığında o duygular kalkan olsun. ben bilemedim. başta herşey normal gibiydi. aşık oldum, güzel günler kısa zamanda yaşandı bitti ve son olarak da acı çektim. bana kalkan olacak duyguları hissedemedim. en üzüldüğüm anda bile nefret edemedim senden, kin besleyemedim içimde. aşkın acısıyla savaşamadım. ben yenildim bu aşkta. şimdi sen kazandın mı?
sevdiğiniz adama trip atarken uyuyakalın. sonra sizi kırdığını sanıp mesaj üstüne mesaj atsın. cevap gelmeyince arasın. ve uyanıp telefona bakın. o sesi duyun, sevdiğiniz adamın sesini. seni seviyorum, iyi geceler desin. sonra uyuyun. uyuyamadınız mı? evet, aşıksınız.
Aşk iki insanın bilinçlerini birleştirme çabasıdır. Boşuna bir çaba çünkü insan kendi bilincine mahkumdur.
J.Paul Sartre
söylenmesi tutkulu, yaşaması zor olan hissiyat.
(bkz: Yok)
neye taptığınızdır... Karşılıklı olmalıdır diyemem çünkü en masumane ve saf olanı karşılıksız duyulan aşktır...
Tek kişilik hayatta, çift kişilik hayaller kurmayacaksın... Kırılırsın..

ANLAMA BENi

Ey Sevgili anlama beni;
Ya da anlaşılmayalım birlikte;
Ben acını çekeyim sessizce,
Sen gül,
Ağlamaklı olalım ikimiz de ;
Biz dinlemeyelim mutluluk şarkılarını
Zaman fısıldamıyor mu zaten
Kulaklarımıza yeterince...
Unutulmasın sessizlik
Kaybolmasın Sesin
Ben de kalsın sadece