bugün

zordur.
onlada olmaz onsuzda.
çokca aşın kaygılı başın.
aşık olma sırasında içinde bulunulan durumdur.
(bkz: seviyorum uleen)
aşk,stratejik hata yapan ve bunu çok geç farkeden salağın düştüğü durumdur. **
(bkz: romantik komedi)
garip bir duygudur. bazen insanı bulutların üzerinde uçurur,bazen süründürür,bazen aptal eder. uzak durmakta fayda vardır.
Aşk hoşlanma duygusunun yoğun halidir... Karşınızdaki insanı mükemmel ve kusursuz olarak görmeniz bşka hiç kimsenin onun yerini alamayacağını düşünmenzdir...Her an onu yanınızda istersiniz bunca zaman onsuz nasıl yaşadığınızı anlamazsınız.
Ne yazık ki aşkın da bir sonu vardır..Yapılan araştırmalara göre bir aşkın maximum ömrü 3 yıldır eğer bu yasak bi aşksa birz daha uzun sürebilr...işte bu aşamadan sonra gerçek sevgi devreye girer.Aşk bittiğinde o kişinin mükemmel olmadını kusurları oldunu farkedersnz..Herkesin olduğu gbi onunda kötü yanları vardır.Gerçek sevgi ise tüm bunlara rağmen ona katlanıp bardağa dolu tarafından bakabilmektir...
Yani bi insanın sizi sevdiğini anlamanız için en az 3 yıl geçirmiş ve hala onunla birlikte olmanız gerekir.Burdan yola çıkarak bu 3 yıllık süreçten önce söylenen Seni Seviyorum kelimesinin aslında ''sana aşığım'', ''sana çok aşığım'' anlamlarına geldiğini unutmayn... Saygılar...
insana kendini unutturan olgu. ne kadar mantıklı olursanız olun, aşık olduğunuz andan itibaren vücudunuz hormonlarınızın kontrolüne geçmiştir.
Aşk biri sana ''git'' dediğinde, ''kalmak istiyorum'' diyebilmekmiş.Anlamsızlık dahilinde şeytanı melek görmekmiş.Kısacası sana gömmelerine izin vermekmiş *
iki çocuğun heveslenip, lunaparka düşmesiydi aşk,
Çarpışan kalplerin süre sınırı başlamasıyla, bitmesi gibi...

Orhan AK
Benim düşünceme göre aşk, ruhların çeşitli yaratıklar arasında bölünmüş parçaların birleştirilmesidir. Bu birleşme onların en yüksek temel öğelerinde meydana gelir. Beraberlik ve ayrılığın, varlıkların birleşimi ve ayrışmıyla ilgili olduğunuzu biliyoruz. Her şekil kesinlikle kendine uygun olan şekli çağırır onu arar, bulur. Her şey mili mislinedir. Aramızda karşıtların birbirlerini ittiğini benzerlerin birbirlerini çektiğini hemcinslerin birbirleriyle uyum sağladığını bilmeyen yoktur. Niçin aynı durumlar ruhlar için söz konusu olmasın? Allah Ademin eşinde bulacağı ısınmanın nedenini Havva'nın kendisinden bir parça bulmasında kılmıştır.
(bkz: ibn Hazm)
çok sikik bir duygudur arkadaş. adamı şekilden şekile sokar, insanın yapmadığı maymunluk kalmaz. sonuçsuz olabileceği ihtimaline rağmen.
her ağrıda, her acıda dişimizi sıkarız.
peki ya dişimiz ağrıyınca ne yaparız?
yoktur sıkacak bir yerimiz, paşa paşa çekeriz acısını, ağrısını.
bu sebepten dolayı diş ağrısına benzer aşk.
bir çok tanımı olan ama bence aşk kısa sürelidir.dakikalar sürer.aşık olduğun kişiyi gördüğünde o kalbinin hızla atması ve senin davranış bozukluklarındır.sadece bu.ötesi yok.fazlada irdelenmemeli
açılımı "(a)cıya (ş)ikayetsiz (k)atlanmak" olan kısaltma.
geldiğinde hayatımı toz pembe yapan, gülüşüyle içimi ısıtan, bakışıyla bedenimi üşüten, ağladığımda beni teselli eden,bana sarıldığında kendimi güvende hissettiren o kişinin gittiğinde dünyamı karartmasıdır. ilk başlarda adını anarken mutlu iken sonraları adını anmamın bile canımı yakmasıdır aşk...
nerde ne zaman geleceği belli olmayan..
gerçeğini bulmak çok zor. bulunca da elinde tutmak. mutlaka bir şey oluyor be kardeşim.
tek kişilik duygu. aşık olanı ilgilendirir her daim, asla aşık olunanın karşılık vermesi önem taşımaz.

aşık olunan da aynı duyguları yaşamaya başlar ise, bir müddet sonra ilişki başlar ve her ilişki aşkın ölüm fetvasıdır aslında.
12 saatlik mesainin ardından, 6 saat sonra başlayacak mesaiye inat, o'nun gülümsemesini görebilmek için bilgisayar başında sabahlamaktır aşk.
birlikte olmaktan keyif almaktır. herşeyi paylaşabilmektir. bir olabilmektir. ne olursa olsun inanmaktır.
ihtiras...
Doğru kişiyle yaşandığında herşeyden zevk almaktır. Her zorluğu beraber aşabileceğini sanmaktır ama ne yazık ki her güzel bir şeyin sonu olduğu gibi bununda sonu vardır.
En sevdiğim aşk tanımı şöyledir: Ayrımlar ayrımları doğurur aşkın ise hiçbir tamlayana ihtiyacı yoktur başlı başına bir dünyadır aşk. Ya tam ortasındadır merkezinde ya tam dışındadır hasretinde.. Elif Şafak .Aynı zamanda sözlükte hakkında 222 sayfa entry girilmiş başlığın adıdır.
3günlük eğlence.
bugün o yüce değere ulaşmak için önümde kat edilmesi az bir mesafe kalmış durumda.