bugün

sonu ile ilgili olarak: aslında hepsi ölüdür.
beşir... senin bu kadar embesil, aciz bir herif olduğunu bilmiyordum. hemşire seni arayanları sayarken bile 'nihal aramadı mı?' diye soruyorsun. gözlerinin altı morarmış gitmiş, son nefesini vermek üzereyken bile nihal de nihal. ay nesini seviyorsun o spastiğin, anlamıyorum. ancak rüyanda görürsün işte öyle. yalnız sen de uyurgezerlik de var anlaşılan. rüyanda nihal'e sarıldığını görüyorsun, ayağa kalkmış sarılma pozisyonu alıyorsun. seni ereksiyona sokacak bir rüya görsen, nasıl bir pozisyona gireceksin, merak ettim bak şimdi.

katia... kızım var ya, en akıllıları senmişsin. bir taşla kaç kuş vurduğunu sayamadım. kaptın yakışıklı çocuğu, inceden inceye dokunduruyorsun herife. hoşuna gidiyor aslında onun da ama belli etmiyor pek. hemen yelkenler fora olsun istemiyor belli ki. zamanla o da alışacak sana ve gül gibi gecinip gidersiniz, hiç boşanmayın siz. hilmiciğimin de laflarını hiç saymadın, aferin. nesrin'e yaptığın kıyağın kıymetini bilecek mi bakalım, göreceğiz.

peyker... 'kardeşime zarar gelmesin' demekten vazgeç artık be kadın. ne paylaşımcı kardeşlersiniz siz öyle. önce ben yedim behonunkini, biraz da kardeşim yesin. oh ne ala mualla. kardeşin senin artıklarınla idare edecek kadar zavallı aslında. acıyorsun belli ki ona. hiç necla ile leyla'yı örnek almıyorsun. onları gör de akıllan biraz.

matmazel... aptal kadın. gidip almadın da anahtarı yerden. bak temizlikçiler yerde bulup beşir'in çekmecesine bırakmışlar. bu gidişle kasayı cemile açacak. adnan bey'le yakınlaşma fırsatını kaçırıyorsun. o cdyi sen izlet adnan'a, ertesi gün sana nikah yapmazsa, ben hiçbir şey bilmiyorum.

nihal... spastik yaratık seni. geçen hafta öyle bir şeyler anlar gibi baktın, biz de senden medet umduk. sen bu zeka kıtlığıyla hiçbir şey anlamazsın. neyse ki senaristlere söyledim, bihlel ile behtür'e son bir sevişme sahnesi daha yazdılar. orada göreceksin artık herşeyi. ama sen o zekanla, bunu da doktorculuk oyunu falan sanarsın.

büdüt : sait adnan bey'e ne anlattı? o bölümü göremedik. adnan'ın da elinde bir koz var gibi aslında ama patlatacak zamanı mı bekliyor ne, bilemedim ben onu. yalnız sait de ne biçim hapishane mahkumu yahu. sanki podyum güzeli. son derece şık her zaman. biraz mahkum makyajı yapın da gerçekçi olsun.
beren saat her geçen gün daha bir sıçar gibi ağlamakta. hay allah cezanı ya mecburmuyuz kardeşim o sesi duymaya.

beceremiyosan dublaj yaptırt kendine derler adama. hayır anlamıyorum bu kadar özgüven nasıl olur bir insanda sen hiç mi farkında değilsin ağ-la-ya-mı-yor ve gülemiyorsun.sinirlendiğin sahnelerde ise acayip komik gözüküyorsun lan.
son bölüme katya açık ara damgasını vurmuştur. köşkte itici gelen katya özgürlüğü ele alınca daha masumlaştı, daha bi hanımefendi oldu sanki. yaptığı evliliğe biz bile sevindik büyük ihtimal aralarında bir ilişki başlayacak birbirine zarf atmalarından anladık bunu.
matmazelin duygusal konuşması beni bile duygulandırmış, o küçücük ellerini avucuna aldığımda ilk ışıltısını bana verdi sonra inanıyorumki, inanıyorumki.......ühühhü olmuştur. Hayır yani mal olsa anlar bu hallerden bişeyler döndüğünden, nihal firdevsin bakışlarından biraz biraz anlamlar çıkarmaya başladı fakat kör aşıklık olayı örtbas etmesini sağladı malesef.
bihter bu bölümde gerçekten güzeldi, başarılı bir makyaj operasyonundan geçmiş anlaşılan bir de tüm bölüm boyunca behlül'ü ağına düşürmeye çalıştığından çekicilik namına allah ne verdiyse kullanmış esirgemeden.
gözü mor halkalı beşir her hafta ölecek diye bekle bekle ömrü uzadıkça uzuyor, gereksiz bir insanın peşinde tüm köşkün pervane olması filmde inandırıcılığı en düşük bölümlerdendi. evde ölmek istiyormuş, eve götürdüler özel yatağı hemşiresiyle beraber geldi, nihali de gördü kesin finale kadar ömrü uzar şimdi.
behlülle nihalin yurtdışında yaşama planlarını aile erkanına açıklama anı çok güzeldi, Bihter resmen şoke oldu, dizide en keyifle izlediğim bölümdü. Bihter evlensede kaçamak işler sürer zannediyordu heralde durumu anlamakta ve kabullenmekte baya sıkıntı yaşadı.
katyanın nesrine ispiyonladığı konuşma diğer bölümde köşkün daha çok karışmaya başlayacağının sinyalini veriyor...
Bu bölümde Behlül'ün yaşadığı ağır tramvayı anlayabilecek tek bir kitle var. O da şampiyon olduğunu düşünen saf fenerlilerdir.
(bkz: aşk ı memnu dizisinin rüya olması)
son sahnedeki vuruşuyla, bihter karıncayı sikip belini incitmemeyi başarmıştır.
şişşt behlül oldu mu? bihter nasıl koydu! parfümü falan da sıktın ama nihal koklar koklar boynuzlarını törpüler artık. *
lan bihter bi çakallık yapacaksın ki yaptın da yapmadın demiyorum * ama o nasıl bi gülüş lan. *
bence nihal hamile kalmış olucak o teknedeki ekşından sonra ve çatır çatır sevinçten uçuşacak gariban. nikah gününe kadar gelinecek ve bihterin aklından bir bir yaşadıkları, behlülden olan ama aldırdığı çocuğu falan gelicek zaten dün gördüğümüz üzere balatayı feci sıyırmıştı kendisi o nasıl bir gülüştü hoplamaktı efenim zıplamaktı???
nihal'in sona yaklaştıkça açıldığı saçıldığı dizi.
http://img8.imageshack.us...519044177302894444403.jpg

buradan kim kime koymuş, kim kime koymak istiyor, kim boynuzlu kim piç hepsini görebilirsiniz.
evin babasına çekmiş kızı nihalide bi zükselerde algıları açılsa artık, ednana yapacak bişey yok zaten.

edit: meğer behlül kardeşimiz nihalide çıkarmış kürsüye, amma bu bölümde benim gördüğüm nihalde hiçte zikilmiş bi hava yoktu.
uyarısı için shaqmarion a teşekkürler.
bu bölümün en saçma sahnesi bahçe de yemek yerken nihal'in babasına okuma kararını açıkladıktan sonra oh be rahatladım demesiydi.sanki babası okumasını istemiyor da ille behlül ile evleneceksin diyor.kızım o yolu sen seçtin zaten.
bihter in maçta beraberliği yakaladığı dizi.senden beklemezdim bunu bihter, sürekli behlül ü düşünmekten beyin zarın iltihap yaptı sanmıştım ama yanılmışım.
veda bölümü tahminim ise; bihter nihal i öldürüp hapse girer,adnan kızının ölümüne ve öğrendiği gerçeklere dayanamz tımarhaneye düşer, beşir malum zaten yolcu, matmazel kahrından ölür, behlül mü? o da kaçar.
behlül ün hangi üniversitede 4 sene doktora yapacağı merak edilen dizi. hangi alanda uzmanlaşıp 4 senede doktora yapacak çok merak ediyorum. ece yörenç, melek gençoğlu* açıklayın merak ediyoruz.
o artık apaç-i memnu. çılgınsın maaan. *
ilk defa bir dizinin reytingleri iyi olmasına rağmen final bölümü yaparak takdirimizi kazanmış dizi. en azından bu davranışları iyi.

(bkz: var bunun altında birşey)
özellikle liselilerde ''alan memnu veren memnu' diye özetlenir.
hâlid ziya uşaklıgil'in en ünlü romanlarından birisidir. dizisinde reyting, rant, vs. uğruna tam anlamıyla piç edilmiştir. bu değerli yazarımızın adına sadece 47 entry girilmişken, aşk-ı memnu başlığı altında tam 2553 entry girilmiş. bir de reklamlarında adını yanlış söylemiyorlar mı, "halid ziya uşaklıgil'in ölümsüz eserinden" şeklinde. (bkz: şapkalı a) ölü adamı bir daha öldürdüler. *
Artık sabırla bitmesini beklediğim bir dizi. Kitabını okumak daha güzeldi.
aşk ı memnu değil de seks i memnu olarak da çıakbilir karşınıza. diziye uygun bir ad. hangi süpersonik beyin bulduysa öpüyorum onu.
geçen haftaki bölümünde behlül ve nihal'in odaya girişiyle birlikte ufaklığı rock müzik dinlerken dans eder buluşu akıllarda yer etmiş dizidir. behlül, konumunu/ tarzını hiççç iplemez şekilde heavy metal işareti yapmıştır. akıllara bu hareketin öncüsü değerli insan ronnie james dio gelmiştir. lakin, behlül'ün ve filmin güzide senaristinin bu hareketi bilmediği kanısındayım. ortam popülist yaa hareketten nemalanılacak işte. anlamının bilinip bilinmemesi kimin umrunda.
o hareket inandırıcılıktan yoksundu her bağlamda. matmazel, iyi rol çiziyo bu arada. hani bir cevabı vardı bihter'e. neydi o? benim tarzım değil öyle davranmak! yani, diğer açıdan bakalım. sana uygun o tarz davranışlar. sana yakışır ancak o! ne derler üstü kapalı aşağılama. ''seni edepsiz seni!'' sağlam ayar! diziyi güzel kılan oyuncu. matmazel. popülist behlül- bihter- bihter'in kopyası olarak nihal üçgeni sıkıp kasıyor. matmazel'den keskin ince ayarlar, cazip/ çekici/ leziz...
Ebenin anı ali sami. Bu ne lan arkadaş, adam damadına motor yatın kralını aldı. iki kayınpeder eskittim sandalı bile bana kiralatırlardı. hakikaten ebenin anı ali samı...
ednan bey behlül'e öyle bir yat almıştır ki behül'ün aklı tavana vurmuştur.
bu saatten sonra bihter için geri sayım başladı sanırım...
bihter'in mor rujunun manidar olduğunu düşünüyorum. zira o kıyafete o ruj ne alaka lan?