bugün

halit ziya uşaklıgil'in öldürülmüş eseridir.
kahve fincanın üzerindeki bihter'in ruj lekesine sen o kadar vurgu yap pembe rujunu gözümüze gözümüze sok sonra da git o kadına kıpkırmızı bi ruj sür.madem bişey yapıyorsunuz tam yapın da olsun.
yani diziyi izlemeyen biri olarak arkadaşın odasına geçtiğimde mecburen izlemek zorunda kalıp iki reklam arasındaki bölümü izleyip de farkettiysem bunu devamlı izleyicisi napsın. biraz daha dikkat ve saygı lütfen *
nihal in "çok iyisin behlül" lafından sonra tv yi parçalayasım gelen dizicik.Ne iyisi lan cami mi yaptırdı adam? Hadi ondan geçtim beşir için "ay yazıaakk" demez mi haspam hamster seviyor sanki? bak sinir kestim yine sözlük.
(bkz: nooldu sesin kesildi)
Bildiğin komedi.
Umarım rahat uyuyosundur halit ziya uşaklıgil.

Ultra modern aile , behlül ile bihter'i anlatmıyorum bile enseye şaplak g.te parmak vaziyetindeler.Hele bir nihal var ki;
-ehehehe baba baba bak bana behlül bana ne almış,evlilik teklifi etti deyip uçuyor , babada mide geniş.** *
bihter'in annesi desen ayrı kaşar kadın sürtcek yer arıyor.

Bu nedir ya! cem yılmaz'ın dediği gibi hani biz marjinaldik ?
Bunların hepsi için koy g.tüne rahvan gitsin demekten kendimi alamıyorum.

izlemeyin efenim izlemeyin.
--spoiler--
baba bak behlül bana ne aldııı.
--spoiler--

bu ne lan.çikolata verilmiş veled sanki
ben d-smat'ın yerinde olsam pazar akşamları maç yerine bunu şifreli yayınlarım ve digitürk'ün de eline veririm.
edit:imla
bu adnan denen dangalak herif ve bihter kaşarı dizinin ilk bölümlerinde mezarlıktan çıkamıyorlardı. şimdi uğradıkları bile yok. hani adnan beyciğimiz her sabah eşini ziyarete gidiyordu yıllardır, ne oldu?? abazan herif seni. bütün derdi bihter'i kafalamakmış demek ki. iki meme bi g.t gördü tav oldu herif. unuttu karısını falan. öbürü de aynı şekilde. behlül'le malı götürmekten babasını düşünecek hali kalmadı kadının. yazık yahu..
her bölüm sonunda toygar ışıklı'yı derinden tebrik ettiğim dizidir. müzikler öyle yerlerde giriyor ve öyle etkileyiciler ki oyunculuktan ziyade o ritimlerin diziyi götürdüğüne inanıyorum.
insanların çiftleştiği televizyon gösterisi.
tuhaf ilişkilerin nüvesi olarak aşkı cima olmaktan öteye gidemeyen bir yapıt.
--spoiler--
bu evde herkes sinsiiii
--spoiler--

başta sen!
son bölümde casus şöförün ipucu yakalaması konusunda saçmalamış dizidir. yaw behlül gibi yakışıklı, zengin, çapkın ve de bekar bir adamın evinde rujlu birinin birşey içmesi ne kadar doğalsa, bitter denen insanın da ruj kullanması o kadar doğal.. o bağlantıyı şıp diye kurdurmaları çok ittirme olmuş. ne yani cemile nin pembe ruju fincana bulaşsaydı o mu olacaktı behlil in kütürdettiği?

ayrıca beşir in gotik makyajı da bi değişik olmuş.
Beşir eğer ölmezse eve gelirse bihter onu öldürür bihterr behlül e benzmez.kadın haksızda sayılmaz adam namus bekçliğine soyunmuş.madem o kadar patronunun namusunu düşünüyorsun kızına niye yazıyosun oğlum.zaten derdin bihterle behlül değil nihal in behlülüle olan aşkıdır.behlül ün çüküsünün daha değerli olmasıdır.nihale gelince behlül evlenme teklifini hemen kabul etti insan kendini biraz ağırdan alır.bu haberi herkese söyleyince adnanın iyimserliği gene üzerindeydi.firdevs de zafer kazanmış bir hava vardı.bu işi halletti .artık aynurla beraber kart playboy çetin için sıkı bir yarış onu bekliyor.bakalım yarışı kim kazanacak .bu arada bu dizinin en zekisi katya.o insan sarrafıyım diyer geçinen süleyman efendi yılanı eve soktu birtek katya onun ne mal olduğunu anladı.e ne de olsa firdevsin adamı
türk toplum ve aile yapısıyla alakası olmayan konuların anlatıldığı edepsizliğin diz boyu olduğu edepsizlik eseri.
anam izliyor benim bu diziyi. bir ara bende baktım ulen dedim ne dertli bir aile. işleri güçleri yok kim kimi şey yapacağa dönmüş dizi. çok merak ettim ya böyle bir aile var mı? nasıl desem bilemiyorum ki bolluk içinde kendilerine dert çıkartmışlar bence en iyisi fakirlik vesselam. ne o lan geril geril bir yere kadar. hayır gerilecek ne varsa insanın ana avrat sövesi geliyor. birgün babamda gördü diziyi çok güzel bir laf etti biz bu değiliz dedi. doğru biz bu değiliz ama insanlar dizilerle bütünleşmeyi, ağlamayı, gülmeyi seviyor. kendi annemden biliyorum benim lafım onun için hiçbir anlam ifade etmezken bihter'in lafı çok şey ifade ediyor. o yüzden tv'nin olduğu odaya gitmemek daha iyi odanda daha iyi şeyler yap, arkadaşlarınla gez yani birşeyler yap. yeterki o kokuşmuş insanların yüzünü görme. aşk ı memnu'ymuş.
hadi ulen biz ne memnuniyetsizlikler gördük ama gerçekti sahte ve sanal değil. buradan mesaj şu olur siz o dizilerdeki anlamsızlıklara değil gerçeğe bakın, çocuğunuza bakın, kocanıza bakın. ne kazandırdı size bu dizeler hiç kaçırmadan seyrettiniz sonra ne oldu? bakın bakayım o diziyi setrederken bıraktığınız şeyler yerinde duruyor mu? onlar kimdi unuttunuz belki ama belki birçok şeyde sizi unuttu. bu dizi manyaklığıyla ömrünüzü televizyondamı geçireceksiniz. öyle mi gözlerinizi yumacaksınız? allah hayır etsin sonumuzu ne diyeyim elden birşey gelmiyor.
fincandaki ruj izinden karakter tahlili yapılan dizi.
(bkz: hasssktir diyoruz)
nihal moronunun parmağına takılan tek taşın, kanımca toybox'tan çıktığını düşündüğü dizi.

yeni oyuncak almış çocuk gibi bir o yana, bir bu yana koşuşturdu yavrucak. tamam evlilik teklifi almadım hiç, bu işin raconu nedir pek bilmem. ama allasen, hangi kız aldığı evlilik teklifinden birkaç dakika sonra "hihihi ay hadi gel mahmuut" diyip sevdiği adamı babasının karşısına geçirir ve "baba baaak mahmut bana evlenme teklifi etti" der? lan kızım her şeyin bir adabı var, usulü var. evcilik oyunu mu ki bu?

o değil de yarın bir gün evlendiğinde "babaa baak behlül bana ne gösterdi" diyerek behlül de dahil olmak üzere evdeki herkesi cinsellikten soğutur bu kız. o vakit behlül de "aman aman hatun mu bırak hacım, kendimi ederim daha iyi" diyebilir, karı kız mevzusundan elini ayağını çekebilir. ednan'ın bihter'le yaşadığı belgesel tadındaki cinsel hayatı da bir daha canlanmamak üzere sona erebilir. artık ednan'ın tahta neyin oymasına da gerek kalmaz hem.

bülent mi, ona bi bok olmaz lan.
bu hafta itibariyle neredeyse dünyanın her yerinden yayın yapan dizidir.

behlül + beşir estonya'da
yalı ahalisinin bi kısmı new york'da
matmazel ve nihal ise fransa'da
bizim hizmetçiler de ufak çapta takılmışlar, karadeniz'e gitmişler

onun dışında hatunların görgüsüzlüğü gene diz boyuydu.
"ay sıkıldım niyork'tan ednan aşkım, dönelim yarın banne banne banne!!" - "ay evet nihat, dönelim hemen. bu sefer niyork tatili sıktı" erkekler de bunların kölesi modunda "tamam yavrum, tamam bebişim, sen iste yeter!" sosyetik hayat işte azizim.

ayrıca nihat, sen o kıytırık barda (sözüm ona niyork) "çek pıliiiz" diyince cool olduğunu filan mı zannettin? bi siktir git nihat.

şimdi gelelim size nihal hanım;
nihal, önce beşir'in platoniği olduğun gerçeğini öğrenince gözyaşlarına boğuluyorsun, sonra aynı gün içinde behlül'ün dandik evlenme teklifine "heyooo yupppi" diye tepki veriyorsun. insanın içi biraz olsun acımaz mı be? beşir de "nihal! nihal!" diye diye hastanede can çekişti garibim.
ayrıca ne görgüsüz, andaval bi kızsın yaaa! milletin gözüne gözüne soktun tektaşı. havan kime yavrum?
tektaşsa tektaş, alasını baban bihter'e alıyo, daha da alasını firdevs ömür boyu takmış. bi sen değilsin tektaşlı evlenme teklifi alan. ayrıca, o tekliften sonra ortaya pinpon topu gibi fırladın ya. kızım biraz ağır ol, sakin ol! "heyooooo evleniyommm!" moduna girdin hemen. manyak mısın nesin?

beşir, sen de gör işte o kadar sevdiğin nihal'in ne mal olduğunu.
bi tektaşa sattı olm seni. sen alabilir miydin ona o tektaşı len? sen giyebilir miydin o smokini? sen yakışır mısın o demode gömleklerinle nihal'in yanına olum? sen saçını kestirsen kimin haberi olur, ha?
istersen git kafanı kes, kimse de dönüp "aaa beşir'in kafası yok" demez.

ednan bey. bak bu hafta da en salak gene sendin. o tektaşı gören herkesin ya gözleri fal taşı gibi açıldı, ya da suratları bembeyaz oldu veyahut da daha farklı bir renk. ama kimse tebessüm bile etmedi. nihal'le senin dışında tabii! hadi nihal ebleh ebleh sevindirik oldu haspam. ya sen? ya sen niye ednan? sorarım sana? ne diye "ehehehehe negzel lan düğün müğün : )" surat ifadesi takındın? insan biraz olsun "oha" filan olur. sen de dünden razıymışsın be ednan'ım. o salondaki herkes göt oldu, suratları düştü, gözleri pörtledi. hiç görmedin mi? huylanmadın mı? kıllanmadın mı yahu?
adnan bi çay koy ya!

behlül, var yaaa! çok piçsin olum. "nihal'siz bi hayat düşünemiyoom" diye zırlarken inandırıcı olduğunu mu zannediyorsun ha? ne zaman aşık oldun lan nihal'e? hangi ara yandın tutuştun? daha dün bihter'le yastık, taş ev, kolye mevzuları? anlarsın ya?! ah ah, en son da bihter kaza yaptığında böğürdüğün o sahnede bu kadar samimiyetsizdin! o zaman da bihter için krize girmiştin. şimdi de nihal için ağlak ağlak "aşığum ulen" moduna girdin. kim inanır sana? ayrıca koşa koşa gitmişsin tektaş almışsın. kimin parasıyla kime caka satıyosun? amcanın kızına amcanın parasıyla tektaş almış, evlenme teklif ediyosun be behlül! geçen gün de amcanın parasıyla amcanın karısına o kolyeyi almıştın hatırlarsan? ah behlül be.
çok komiksin çok.

bihter, sana diyecek sözüm yok. göt üstüne göt oluyosun zaten bi de ben yüklenmek istemiyorum.
hadi bye!

sonra sorum katya'yla gerzek şoföre: katya kızım, yılbaşı gecesi o salakla aranızda ne geçti de bu bölümde adama bok muamalesi yaptın? gerçi hoşuma gidiyo, sen böyle devam et.

gerizekalı şoför bozuntusu; ulan sen nasıl bi yeteneğe sahipsin ki, fincandaki ruj izinin hemen bihter'e ait olabileceğini kafanda şimşekler çakarak anladın? türkiye'de ruj kullanan tek kadın bihter mi lan hıyar? üstelik rengi bile farklıydı mal herif. ulan senin var yaaa... o alınmış kaşlarını yakarım!

ayrıca, hilmi önal!
lan hilmi. sen adam olmazsın ya! hayatının tek anlamı bu mu yani? ziyagilleri yok etmek!
hiç işin gücün yok galiba hilmi? kıçımın iş adamı seni. sen yiyemiyosan ve ben yiyim o paraları.
yazık valla yazık o paralara.
bu haftaki bolumun sonunda nihal yuzugu gosterince, adnan beyin yuz ifadesi neyi gosteriyordu pek anlamadim. adamin ne tuhaf mimikleri var. sanirim bir psikolog izlese bu diziyi, o mimiklerden birsey cikaramaz.
58. bölüm fragmanı aşağıdan izlenebilir.

http://www.facebook.com/v...=1343476512057&ref=nf

umarız hilmi önal ve ekibi bu yargıya sadece ruj lekesinden varmamıştır yoksa baya bi gülünecek bu bölümde belli.
yasak zik
artik adnan ziyagil biseyleri farketsin anlasin dedigimiz dizi.
(bkz: türk dizilerinden yola çıkarak oluşan liseler)