bugün

Okan Bayülgen ve Müjde Ar'ın başrollerini paylaştığı harika bir başyapıt.
+ Kolyeni bende unutmuşsun, akşam gel al.
- Yangında düşürdüm sanıyordum.
+ Yangın sayılır.

görsel
kesinlikle kült olmuş bi film.
” Savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye,Zaman ki sana hasta olmuş, incelikli haytasın,Raksederken mahallenin maşallahı, eyvallahı,Güzelleş be oğlum şimdilik ölümüne kadar hayattasın.Şimdilik, ölümüne kadar hayattasın… “ gibi sağlam repliklere sahip kült filmdir.
yangin sayilir efsanesini bizlere kazandiran basyapit.
Türk sinemasının en baba filmlerinden birisi.

Okan bayülgen'in deli gibi oynadığı kolera sokaklarının hayat hikayesini bizlere yaşatan film. Müzikleri ayrı, replikleri ayrı, oyunculuklar ap ayrı güzeldir. arap sado gibi delikanlılar daha da gelmedi zaten. güzelleş be oğlum, şimdilik ölümüne kadar hayattasın..
sansar salvonun çok çok sevdiğim şarkısı.
Müjde ar Okan Bayülgen filmi ağır roman ne filmdi.
fahisenin kullandigi lazimlik tam okanin kafasina geliyordu ya hani cikan o ses hala kulagimda.
ben bu filmi daha yeni izledim şuan yaşım 23 allah nasip ederse bir kezde 33 yaşında izleyeceğim.film harbi'den psikolojik olarak insanın ruh halini daraltıyor triplere sokmayı başarıyor o yıllarda bu kadar iyi film yapılıyorken şimdi nasıl boktan filmler var hayret ediyorum.
bir başka konuya gelirsek filmde hep bir şeyler yapmasını bekledim salihin bir o bitirim delikanlının gerçekten delikanlı olmasını ama bu film başkaymış alem göt olmuş iyiler kazanmıyor öyle bir film.
Ucuz roman çakması vasat film.
türkiye nin çingeneler zamanı. kadro şampiyonlar ligi. mustafa uğurlu kötü adamı şahane oynamış.
şarkılarıyla oyunculuk performanslarıyla türk sinema tarihine damga vurmuş filmlerden biridir.
Filmi de en az kitabı kadar güzeldir. Hangisi daha iyi karar veremedim. ikisi de birbirinden iyi galiba.
Ucuz roman çakması film.
ucuz roman çakması saçma film.
Adı gibi ağır replikleri ve soundtrackleri bulunur.

"Madde mi derin,mana mı?"

"savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye;
zaman ki sana hasta olmuş, incelikli haytasın.
raksederken mahallenin maşallahı, eyvallahı
güzelleş be oğlum, şimdilik ölümüne kadar hayattasın, şimdilik ölümüne kadar hayattasın."
https://www.youtube.com/watch?v=nFLPsEFeFlI

oynaması çok zevklidir. er kişi beceremez.
Ucuz roman çakmasi vasat film.
(bkz: raconun kırmızı pelerini)
+ Kolyeni bende unutmuşsun, akşam gel al.
- Yangında düşürdüm sanıyordum.
+ Yangın sayılır.
.

okan bayülgen' in hızlıca yangın söndürmeye bayıldığı zamanlardan müjde ar ile olan repliği.
bir sansar salvo klasiği.
görsel
şöyle. Lapsekili Tayfur gibi
görsel
görsel

pembeli abladır.

edit: filmin sevenleri eksiliyor galiba, ulan filmi ben de seviyorum ahah.