bugün

Sinirin gözyaşlarıyla çıkarılmasıdır.
Beni zor durumda bırakan.. Otobüste tutmasam kendimi ağlayacaktım bugün. Kendiliğinden akar, engel olamazsın. Rahatlatır aslında, ardından baş ağrısı bırakmazsa..
bazen mümkün olmayan şeydir. gözleriniz dolmays başlar ama kimse görmesin diye ağlamayı reddedersiniz, neden? çünkü salaksınızdır da ondan.
Rahatlatır. Bir tür boşalmadır.
Duygularin dile gelmedigi yerde, dokuluverendir. Caresizliktir bi yerde.
insanı fena halde rahatlattığı iddia edilen eylem. ancak yok öyle bir şey. aksine insanı daha derin düşüncelere sevk eder ve olmayacak şeyler yapılmasına sebep olabilir.

not: intihar edecek kişiler, intihar kararını almadan önce gülüp oynamıyordur eminim.
bir boşalma.

duyguların tahammül edilemeyecek ağırlığa ulaşmaları ve ardından gelen damlalar.eğer aşk ile ağlıyorsanız hafifliği her halinden belli olan bir zevkte yaşayabilirsiniz.
zamanında sizi o küçücük boyunuzda bırakıp giden kişi için içinizi boşaltmaktır.
bazen ağlarsın bu hayatta nedeni seni üzen herbirboktur.
"insan mesela canını yakan kişiye sarılıp ağlamak istiyor."
ihtiyaçtır. zaman zaman yapılmalıdır.
dökülen her damlada arınan ruhunuz rahatlar içinize ilk damlalarda çöken ağırlığın kendinizi koyverip sarsılarak ağlarsanız kısa sürede huzura dönüştüğünü görürsünüz.
tuzlu göz yaşının dışa vurulmuş halidir.

genellikle çok fazla yaşanan duygularla birlikte açığa çıkar, bastırılamaz ve bastırıldığında da tıbbi sıkıntılar çıkartan bir durumdur.
aşktır.
hastalıktır.
kavuşamamak ve kaybetmektir.

giden sevgiliden geri kalan tek somut şeydir.
annen ölmesin diye ettiğin duadır.

bir köprü olur gözyaşın yaşamla ölüm arasında. çizginin adı aşk olur. adı konur.

seviyorum demektir.
benimle kal demektir.
gitme demektir.
yaşa demektir.
ölme demektir.

ama bazen bunların hiçbirini söyleyemeyiz. sadece bir damla düşer gözden. o kadar.
eh bi çeşit terapidir, rahatlamadır.
Islaklığı değil, yağmuru hissetmektir... göz Yaşlarında yağmurları biriktirmektir şu dakikalarda. .
Ardı ardına BirkaÇ kere söyleyince tuhaflaşıyor. Ağlamak ağlamak ağlamak ağlamak ağlamak. Ama yine de o iki adet gözden tuzlu su gelmesi durumu kadar tuhaf olamıyor. Ne garip.
son zamanlarda ne de çok ağladığımı getirendir aklıma. erkeğim evet, eşşek kadarım da o da doğru. ama insan sevdiklerini sıra sıra kaybedince tutamıyo kendini be. bi de benim gibi duygusal olmak gibi bi lanetiniz varsaaa.. off derim .
ağlamak güzeldir.
gülmek için bir sebeptir.
Yürek yorulunca ter gözden akar.

Mevlana.
ızdırabın gözden süzülmesidir.
ihtiyaçtır bence. düzenli olarak yapılması rahatlatır, içinde kalmaz bir şeyler.
insanın kalbinin göğüs kafesini kırarcasına atmasına sebep olan hadisedir. En sevdiğinden ayrılmışsındır, bedenindeki ateşi soğuk suyla söndürmeye çalışırken kolunda birkaç çimdik izi görür güzel günleri hatırlarsın. O zaman değil denizleri gözyaşlarını da döksen sönmez o ateş.
insan bazen ağladığı için de ağlar...

(bkz: ağlamak)
o zaten varolan basagrisinin daha daha bi siddetlenmesi..