bugün

fenerbahçe a.ş yönetim kurulu başkanıdır, sevdalısı olduğum takımın başkanı değil.

bu adama yapılanlara gerçekten üzülüyorum, ama ne zaman bu adama destek olmam gerektiğini hissetsem bu adam o zamana kadar desteklemiyor olmamı haklı çıkaracak bir hareket yapıyor. öncelikle söyleyeyim, ben çocukluğumdan beri tribündeyim, münferit bir fenerbahçeliyim. her gruptan arkadaşlarım var. olaylara kurumsal baktığım zaman, aziz yıldırım'ın üzerine kurulan tezgahlar açık, bu yüzden destek vermek istiyorum. ama taraftar olarak bi bakıyorum, bu adam beni kölesi, müşterisi olarak görüyor, sikerim kurumsallaşmasını diyorum.

1-2 somut hatasıyla geçeyim.

en başta bu adam alex krizini çok kötü yönetti, alex peygamber değil tabii ki, belli ki karşılıklı hatalar var. ama sen kulübün patronuysan bu işi halledebilmen gerekiyor. baktın ki halledilecek gibi değil, kulübe 10 sene layıkıyla hizmet etmiş futbolcuyu tekme tokat yollayamazsın. karşılıklı gönül alınacak şekilde gönderilebilirdi alex. ama yapılmadı, üstüne üstlük bayan taraftarlar azarlandı, protestoları engellendi, adamın fotoğrafları koridorlardan kaldırıldı. bu yüzden alex konusunda başı her zaman ağrıyacak.

bu adamın paralı köpekler diye çemkirdiği topluluğun içindeydim. ve tüm samimiyetimle söylüyorum, aziz yıldırım'a en ufak tepki olmadı. tüm futbolcuların ismi anons edildikten sonra alex'e de selam çakmak adına 'i love you alex' şeklinde bağırmaya başladı telekom c blok. bakın gfb'nin bulunduğu e blok değil, vamos bien, ck ve unifeb'in bulunduğu c blokta başladı tezahürat. (gfb savunucusu değilim, yıllar önce üyeydim, ancak gruptaki rantı, karaborsayı, uyuşturucu ortamını görünce soğudum. 2010'dan beri münferitim.) c bloğu da suçlamıyorum, aksine takdir ediyorum. çünkü alex bu tribünün efsanesidir, ve bu kimsenin zoruna gitmemeli. tezahürat aziz yıldırım'ın ismi anons edilmeden önce başladı, yani aziz yıldırım'ın çıkacağını bilerek mi başladı c blok? telekom tribününe gittikçe yayıldı ve bütün tribün bağırmaya başladı. ancak aziz yıldırım'ın yarası acımaya başladı, 'paralı köpekler' dedi bize. sanki otoparkçı ibrahim gümüştekin'e para ve bedava kombine yağdırıp anadolu yakası gfb'yi kurduran benmişim gibi *

bu adam kendi istediği müşteri profilini çoktan yarattı. 'numaralı ayağa' diye bağırdığımızda purosunu ağzından çıkarıp bağırmaya tenezzül etmeyen, içkisini yudumlayan adamlar 'büyük başkan' diye bağırıldığında, 'hükümet istifa' diye bağırıldığında kalkıyor. 'biraz da fener için bağırın' dediğimizde yuhluyorlar, 'bağıran biz haykıran biz deplasmanda aç kalan biz, fenerbahçe uğruna da ölecek olan biziz' diye bağırdığımızda rantçı diyorlar okul açık tribününe. stadda sırf erdoğan'a tepki olsun diye ali ismail korkmaz için tezahürat yapanların çoğu ali ismail korkmaz yürüyüşü konusunda umarsızdı. aziz yıldırım ayağını sehpanın köşesine çarpsa cadde'de 50 bin kişi toplanırdı, ali ismail için birkaç yüz kişi toplanabildik. üstelik yarımız galatasaraylı, beşiktaşlı arkadaşlardı.

benim için aziz yıldırım = tayyip erdoğan
Kimle sozlesme imzalarsa "onu anlatmaya gerek yok" diyor. Biisini de anlat be.
Onu bunu bilmem, tayyip yalagıdır...

3 temmuz sureci italya da olsa ya fener lig duserdi ya da aziz yildırım spordan men edilirdi.
fenerbahçemizin başına gelmiş en güzel şeydir. fenerbahçemiz için yapmayacağı fedakarlık yoktur.
fenerbahçemin yöneticisi kalbimizin sahibi bitanemiz o bütün fenerbahçe camiasının !
Uefa'yı da satın almış.*

peşinedit: ts'liler öyle diyor.
teselilerin sürekli iftira attığı, türkiye için gelmiş geçmiş en iyi futbol takımı başkanıdır. sadece futbolda değil tüm branşlara bakılması gerekir.
fenerbahçe gibi bir kulübün anasını bellemiş r harfini telaffuz edemeyen hırt. zerre kadar sevmem, şunu yargılayıp içeri almadılar ya ona yanarım.

edit: ekleme yapmak istiyorum köküne kadar fenerbahçeliyim. bu adamı destekleyenleri gördükçe "ananızı mı düdükledi de bu kadar seviyosunuz" diyesim geliyor ama diyemiyorum. bir nevi ankaralı'nın gökçek'i desteklemesi gibi bir şey.

not: ankaralıyım.
16 yıldır fenerbahçe başkanı olan iş adamı.
Aslında iyi adam lan başkanı...

bi insan fener şampiyonlugundan çok galatasaray şampiyonlugu görse "almanya gormuş brezilya" gibi kalır.

Bu adamın hareketleri gayet normal.
Ben başkanlığı ünlü olma, gelip ortalığı karıştırıp sonra gitmek için yapmadım diyerek diğer başkanlara taşı atmıştır.

Ancak vadesi doldu. Git artık aziz başgan.*
(bkz: büyük başgan)
(bkz: pavalı köpeklev obası)
koca kulübün imajının tek başına ağzına sıçmayı becermiş büyük başkan.

sponsor bulamıyor lan fenerbahçe. *

bizim gerzekler de hala göt yalama peşinde. yalayın anam bakalım nereye kadar.
ben diyim gittiği gün, siz deyin öldüğü gün fenerbahçe'ye olan nefretimin biteceği gündür. arkadaşlar görün artık futbol, hatta tüm spor branşları bunun gibi mafyavari adamlardan temizlenmelidir. ben de artık sadece derbiden sonraki gün arkadaşımın ensesine şaplak atıp nasıl koyduk diyip 5 dakika sonra başka konulara geçeceğimiz bir ülke istiyorum. biz burda saatlerce nelerle uğraşıyoruz. bir insan desteklediği spor takımı yüzünden borsa, manipülasyon, spk, vergi, maliyet bok püsürle uğraşır mı lan. kafayı yedik ülkece.
spor bu ve demirören, adnan polat tarzı çıkarcı mafyavari işadamlarından temizlenmeli.
(bkz: onuvsuz)
(bkz: guvuvsuz)
dövme yaptırmıştır, hayırlı olsun.

https://scontent-b-vie.xx...6284931669289700727_n.jpg
Futbolcuları rica etti diye 3 saatte topuk yaylasına plaj voleybolu sahası yaptıran başgan kişilik.

http://www.3puan.com/content?id=4612

evet çok eleştiriliyor doğal olarak. Ben bile bir fb'li olarak zaman zaman eleştiririm. Hatta artık gitme zamanını geldiğini düşünüyorum ama bir daha bunun gibi kulübünü, futbolcusunu ve taraftarını bu kadar tutkuyla düşünen adam zor bulunur. Sadece fb değil hiçbir takım bulamaz.
kendisi eleştirilebilir. buna saygı duyarım. hatta tabir-i caizse itin götüne bile sokulabilir bunu da anlarım. ama bütün bunlar kendisine saygı duyulması gerektiği gerçeğini değiştirmez.

kendisi kahraman değil. ancak yaptıkları sayesinde diğer süper lig takımları da kazandı. maddi anlamda gelirleri arttı. buna etki etti. havuz sistemi ile ilgili yaptıkları ortada bunların sonucunda süper lig takımları fayda gördü.

fenerbahçe ile ilgili olarak da şu kadarını söyleyebilirim ki bunca yıllık ömrümde kulübü bu kadar kurumsallaştıran, tesisleşme anlamında kulübe çağ atlatan ve dahası branş ayırmadan sporcularını evladı gibi gören bir başka başkanı olmadı bu kulübün. yaşadığı onca zorluğa ve sıkıntıya, kendisine kurulan onca kumpasa rağmen dik durdu. futbolcusuyla sözleşme imzalarken hayırlı olsun oğlum diyen bir adamdır aziz yıldırım. ve sağda solda ahkam kesen genç zibidiler bilmezler kendisinin 30 seneden fazladır fenerbahçe'de yönetici olduğunu. onlar bilmezler ali şen zamanında aziz yıldırım'ın futbol şubesi sorumlusu olduğunu.

her kulübe lazım kulübünü böyle seven, böyle benimseyen bir başkan.

kızan kızsın, küfreden küfretsin. ama bir de düşünülsün diğer kulüp başkanları ve onların yaptıkları.
"Aziz Yıldırım, Roketsan’ın ürettiği gizli bir silahla ilgili bilgileri Suriyeli bir işadamına fakslamakla suçlanmıştı. Yıldırım, Ankara 12.Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki yargılama sırasında verdiği ifadede, Suriyeli işadamının Türkiye ’de imal edilen bir askeri mermi ile ilgilendiğini kendisine söylediğini, bunun üzerine o kişiyi sanıklardan Celalettin Erkal ile görüştürdüğünü söyledi. Yıldırım, Erkal’dan bir kısım bilgiyi faksla istediğini ancak suçlamaları kabul etmediğini söyledi. "

http://www.radikal.com.tr...dan_8_yil_istendi-1159906

suriye için casusluk yapmış kişi. bir askeri merminin projelerini sağlayacak adamlarla bir suriyeli iş adamını tanıştırıyor ve hala benim suçum yok diyor.
şike bitti sırada ne ver derken, hakkında yine saçmalık düzeyinde bir suçlamayla gündeme gelen, fenerbahçe aşığı başkanım.
şike davasi ile ilgili anayasa mahkemesine yapmış olduğu itiraz, 13. acm mahkemesinin önceden verdiği karardan dolayı, hukuki yollar henüz tükenmediği için bir nevi görevsizlik kararıyla rededilmiştir.

yani diyork; 13.acm bu kararı verdiği için şimdilik benlik bir durum yok.

yani halihazırda ts'nin 14.acm'ye yaptığı itiraz kabul edilirse; işte o zaman aym tekrar kararını gözden geçirecek ve yeni bir karar verecektir.

(bkz: manipülasyon yapmak)

ve
(bkz: gerizekalıya anlatır gibi anlatmak)
fenerbahçe taraftarını ''paralı köpekler'' diye tanımlayan insan. bi yerden bakınca haklı aslında.
Türk sporunu avrupaya kafa tutacak seviyeye getirmiş büyük başkan.
sevilla maçında takımının performansını beğenmediği için 3 günlük izni iptal edip mourinho ersun'a ''takımı topla hoca'' diye fetva vermiş zat. ulan adam başkan mı, teknik direktör mü, diktatör mü, başbakan mı belli değil amk. hatta biraz karıştırsan masör bile olabilir.
Sözlük ortamlarında lakabı azize olan kişi..