bugün

Ülkenin son zamanlarda aldığı en güzel haber. Takdirin hasını hakeden adamdır.
"Bana çok güzel öğretim veren kendi memleketimdir. Bana olağanüstü tıp eğitimi verdi ve o buradaki başarımının kaynağı oldu" diyerek

http://www.milliyet.com.t...ulunu-ald-gundem-2128354/

(bkz: ekmek yediği sofraya bıçak sokan hainler)'den olmadığını kanıtlayan değerli bilimadamımızdır.

sözleri, "eğitimini türkiye'de almadı" diyenlere kapak olsun.

(bkz: ilk fen nobelimizi bir kemalistin alması)
Milli takımın çek ve izlanda maçlarından alacağı 6 puan aziz sancarın nobelinden daha büyük başarı olur buna ülkece daha çok ihtiyacımız var.
üstadımız çok önemli bir alanda çok büyük bir ödülü hakkıyla almıştır. daha nice büyük ödüller kazanır inşallah.
Tabiki aziz sancarı hayatımda ilk kez duydum. Önceden tanıyan veya ödülü alacağını tahmin eden adama da bu platformda saygı göstermem. Başka platformda da saygı göstermem.
Adamın Nobel alması bizim açımızdan bi utanç aslında! Zerre katkımız yok amk neyin gururu... yatırım yapan, olanak imkan sağlayan hep ABD!
Aziz sancar türk-kürt-kemalist tartışmalarına nokta getirecek açıklamada bulundu:

görsel
içten tebrik etmek isterdim kendisini. Uluslararası standartta başarılara ulaşan insanların ülkelerine büyük gurur verdikleri, bak bilimdeki kalkınmaya ve insanlığa biz de destek oluyoruz hissiyatı yaşattıkları büyük bir gerçek.
Nobel almış adamı bir şeylere taraf yapmaya ya da yaftalamaya çalışanlar kendi belki boncuk bulurum umuduyla boklarıyla oynamaya devam etsinler.
--spoiler--
kendim ve memleketim için çok sevindim. çünkü bana çok güzel öğretim veren kendi memleketimdir. bana olağanüstü tıp eğitimi verdi ve o buradaki başarımının kaynağı oldu. o bakımdan ana vatanıma çok minnettarım. bütün türk milletine sevgi ve selamlarımı iletiyorum.
--spoiler--
bişeyide abartmayın ya, o ses türkiye'ye jüri oldu sanki adam, nedir yani.

kumandamı verin, iki doz acun alacağım.
Nobel ödülü alan ikinci Türk'tür. Birincisi Orhan Pamuk'tur.
nobel ödülünü almadan önce başlığı bile açılmamış bilim adamı.
ha kürt ha türk ne fark eder sonuçta adam t.c vatandaşı. emine erdoğan' ın avm kapatma olayından sonra iyi geldi. öpüyorum hocam gözlerinden.
aldığı önemli ödülden çok etnik köken tartışmalarıyla gündeme gelecek başarılı bilim insanı.

ulan sizin yapacağınız işe sıçayım. adam nobel almış halen kürt türk derdindesiniz.
ulan ne memlekettir bu ya!

sevgili kardeşler, kafası çalışan kaliteli insanlarımız amerikaya avrupaya gidip orada o ülkeler adına başarı kazanıyor.

yani... beyinlerini alıp gidiyorlar bu ülkeden.

bu bize övgü veya kıvanç kazandırmaz! yani bu sevinilecek birşey değil. tam aksine utanç duyulacak birşey.

demek ki bu ülkede akıllı ve kaliteli insanlar barınamıyor... kaçıp gidiyorlar.
(bkz: genç ırkçılar tedirgin)
milletçek övünecek şey arıyoruz.tebrikler de geç git sana ne milliyetinden yaptığı işe bak kanser tedavisinde belkide çığır açacak mesele bu.
adam yukarıda "abartmayın sanki o ses türkiye'ye jüri oldu" diye ironi yapmış, bütün mallar eksilemiş.

böyle bir ülkeden bilim adamı olarak çıkıp bir de nobel aldığı için tebriklerin en büyüğünü hak ediyor.

bu memleketin evladıdır, kanına da kansızlar baksın.

arapmış zaten iki tarafı da göt etmiş sağ olsun. *
Kendisi mardin savur'da doğmuş, türkiye sınırları içerisinde eğitim almış daha sonra doktora için abd'ye gitmiştir. Kürtte olabilir arapta. Bunun ne önemi var.

Ben açıkçası Çok sevindim nobel almış olmasına. Ülkemizde başarılı insanların da yetiştiğine bir örnektir kendisi.

T: nobel kimya ödülü almış bilim insanı.
aziz sancar'ın okuma yazma bilmeyen anne babanın çocuğu olarak nobel alması, köy enstitüleri kapanmasaydı ufkun ne olacağını da gösteriyor.
Tamamen türkleşmiş eli öpülesi arap abimiz. Zaten kürd bilim insanı tabiri size de garip gelmiyor mu? Parçalarına ayıralım: kürd- bilim-insan. Bu üç tabirin yanyana gelmesi beraberinde gür bir erol taş kahkahasını da getirir.
ırkı, dini ne olursa olsun "bizden" birisidir ve "biz"i gururlandırmıştır.
görsel
çok büyük bir onura erişmiştir.

lan cidden gerizekalı bu kodumun milleti. hala türk kürt tartışıyorlar. vallaha gerizekalı idiot bir amipten hallice tek hücreli az moleküllü küçük küçük piçler.

sizin gibi beyinsiz milliyetçilerin ve ergenlerin ülkesinde yaşamadığı için o kadar şanslı ki. hangi millettense artık, umrumda bile değil. türkiye'nin hak etmediği bir insandır zaten nobel ödülü aldıysa. avrupa kupası falan en fazla hak ederiniz. size layık olan.
Bir başarı hikâyesi, ırkçıların anlayamayacağı türden bir şey bu...

Halkların kardeşliği kılıfını kullanarak kürtçülük yapanlara Atatürklü Türk Bayrağının önünde milli forma ile ve göğsünde isa yusuf alptekin'in davası doğu türkistan tişörtüyle cevabı vermiştir. Twitter'da attığı tweetler ile de gömmüş, gömçürmüştür.

Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin!