bugün

görsel
görsel
görsel
Efendim???
Lisedeki lakabım.
ayı bizi bitirdi bitirdi .
şakaya karşı toleransı az bir hayvandır.

https://www.youtube.com/watch?v=78dmZM3yhNM
Batuhan Dağlı.
görsel
Çok tatlı sevimli bir hayvandır. Özellikle kutup ayıları yirim onları.
kripto piyasalarında milleti yiyen acımasız ve aç gözlü bir hayvandır.
kripto piyasalarında milleti yiyen acımasız ve aç gözlü bir hayvandır.
görsel
berlin şehrinin sembolüdür.
ayrıca, boz ayı türüne var bir ayrı hayranlığımız, bunu da belirtelim.

görsel

görsel
görsel
Alemin gurmesidir.
Her gece sarılıp yattıgımdir, darlaninca atıyorum yataktan. Bana misin demiyor. Ayıları sevelim.
görsel
Ayrı bir sempatim var bu canlıya. Kollarımı açıp koşarak sarılmak geliyor içimden. Şu tatlılığa da bakın.
türkiye'de de bol bol bulunan canlı.

çok ayı görülen yerlerde yaşlılar hep şunu söylerler; "ne yaparsan yap, ayıdan tokat yeme"

saldırıya uğrasan bile gerekirse çantayı, kolu vs ağzına ver ama o tokadı yeme.

hayvanın (özellikle bir boz ayıysa) kocaman pençeleri var ve gerçekten inanılmaz sert vuruyor. Hani "yarısı boşa gider" derler ya, aynı hesap.

O kadar kuvvetli ki o pençeyi yediğiniz zaman sizi boydan boya yarıp kemiklerinizi kırar, iç organlarınızı döker. Boynunuza isabet ettirirse direk olarak kafanızı koparabilir.

pençelerini bilemek için vurduğu ağaç şu şekildedir;

görsel

yakınlarda yavruları yoksa genelde insanlardan çekinir ve uzak dururlar, yüksek sesle bağırınca genellikle kaçarlar, ancak saldırmaya karar verirlerse gerçekten tam bir ölüm makinasına dönüşürler.

Yatişkin bir boz ayı 600 kiloya ulaşabilir ve full kastan oluşur. buna rağmen bir at kadar hızlı koşar. Koku alma duyuları köpeklerinki kadar keskindir, (bazı cinsleri) ağaçlara çıkabilirler. En azından 10 insan kadar güçlülerdir. korkunç bir ısırma kuvvetleri, dev gibi penceleri ve dişleri vardır. Sizi gerçekten öldürmeye karar verirse kendisinden kaçmanız bile çok zordur. Yakalar ve sikertir.

dikkatli olmakta fayda var.
genel oladak saldırgan olmasalar da bölgelerini korumak için fazlasıyla agresifleşebilirler.