bugün

çok alakasız bir versustur, kim bilir?

ben, bilmiyorum mesela. ne zaman hırslansam, ne zaman kalp kırsam, ne zaman terk etsem, ne zaman aldatılsam hep o su akıtan musluğu düşünürüm. musluğun bozukluğu, bir tıpayla sorunun çözülebileceği ama bir müddet sonra yine bozulacağı, sonra o su şıpırdıtısının rutini ve nihayetinde o rutine atılmak.

yalom muydu o? biz dünyaya fırlatılmış, dans pistinde anlamsızca dans eden yaratıklarız diyen o madafaka yalom muydu?

hiç ölmeyecek gibi yaşamak nasıl bir şey? teolojik bir gönderme yapmıyorum. baya bildiğin varoluşsal kaygılardan bahsediyorum. zaten inançların temel pratiği de burada değil mi? hiç ölmeyecek gibi yaşayan biz gerizekalıların karşısına dikilip, "canını sıkma düzgün yaşarsan hiç ölmeyeceksin aslında" demiyorlar mı?

sanırım 10. aydı. o yüksek sesli, pozisyon zenginliği olan pompalarımız yerini haftada bir tembel münasebetlere bırakmıştı. sevişmediğimiz zamanlarda kavga ediyorduk. aslında bu -belki de- zaman meselesiydi. yani başlarda da sevişmeseydik belki hep kavga edecektik.

erken geldim. fenası, utanmadım, ezilmedim. sigaraya uzandım. gergindi, hakkını veremiyordum son zamanlarda. haklıydı. ama erken geldim diye de holdingi batırmış muamelesi yapılmamalıydı bana. illa bir suç kataloğuna yerleştireceksek, erken gelmem, fırından ekmek çalmaya benzetilebilirdi. "ne var açım amk" diye çıkışabilirdim.

erken geldim ve sigaraya uzandım. sessiz ama sinirlice lavaboya gitti. döndüğünde sinirini de yanında getirmişti ama sessizliğini bozmaya yemin ettiğini hemen anladım.

- sikicem seni de musluğunu da! 3 aydır su damlatıyor lan yaptırsana beynim sikildi artık

dedi ve hızlıca giyinip gitti.

son gidişleri hep fark ederim. annem babam, babamın sendikal faaliyetleri yüzünden sürüldüğünden beri. ilkokul dörtte gördüğüm o gidiş beni çok üzmüştü. ama tanrının bir lütfuymuş meğer.

son gidişiydi. bir sigara daha yakacaktım ama musluk engel oldu. muazzam bir rutin. bu eşsiz rutin bana alman milli takımını hatırlattı. Lothar Matthäus ne futbolcuydu ama. belki o da erken geliyordur dedim. sigaraya uzanmaya üşendim.
ihtiyaç duyulan musluk ile beyhude bir çalışmanın versusu. kazananı yok bence ama yine de oyumu su akıtan musluktan yana kullanıyorum.