bugün

(bkz: kedi canını senin)
gülmek sana ne de güzel yakışırmış be aykut hocam.
haksız çıkarmamıştır.

şampiyon olmuş ama duruşunu bozmamış adamdır. şaklabanlık yapmamıştır, sakince ve dolu gözlerle oyuncuların eğlencesini izledi. kupayı kendisine getiren oyuncularının zoruyla platforma çıktı ve kupayla taraftarı selamladı. ki o an zaten bizim duygularımız sel oldu aktı.

sen bizim kocaman gururumuzsun.
o artık bir "aykut baba"dır. nur topu gibi bir şampiyonluk kupası vardır. şampiyonluk sevincimiz seninle kocaman kocaman katlandı. sen çok yaşa ve hep fenerde kal.
bunlar anlık düşüncelerim değildir.
aleks ile aranda gerginlik olduğunda da ben senin yanındaydım, şimdi de ve her zaman... adam kolay yetişmiyor ki. kocaman öptüm, çüs.
dünyanın en büyük takımının fenerbahçe olduğunu düşünüyorum diyerek güldürmüştür.
şampiyonluktaki çabası, çalışmasından dolayı tebrik edilmesi, ancak aynı zamanda ' bir fc barcelona vardır bilir misin reyiz ? ' diye sorulması gereken...
dünyanın en büyük takımı açıklamasını yaptığına asla inanmadığım adamdır.
kesinlikle farklı birşey söylemiştir ama cımbızla çekip koymuşlardır. adım gibi eminim.
tanım: şampiyon hoca.
Hem oyuncu olarak şampiyonluk yaşamıştır hem de teknik direktör olarak şampiyonluk yaşamıştır. Sırf bu bile ne kocaman insan olduğunu göstermiştir.
(bkz: aykut kocaman bir çılgınsın)
halen daha sonu ile ilgili yorum yapanlar var. durun bismillah yeni başladık.
ulan ne federasyonmuş be! dört yılda bir tane kupa verdi. onu da söyleteceksiniz zorla, sike sike aldık! oldu mu şimdi!
3+3 takviye ile seneye açık ara yaptıracak hoca.
ligimizde son dört sezonda türk hocaların galibiyetine fenerbahçeyi şampiyon yaparak katkıda bulunmuş hocadır. candır.
istediği transfer bütçesinin kendisine verilmesini bekliyoruz.

(bkz: can olmak)
En kötü durumdayken de benim aynı kıymette olan kocaman fenerbahçeli.
Benim için mühim olan yanlış yapması yapmaması değil. Benim için mühim olan Fenerbahçe ye para için değil, Fenerbahçeli olduğu için hizmet etmek istemesi.
Gerisi teferruat.
(bkz: seviyoruz seni)
kendisi için mevzu fenerbahçe ise, olay bitmiştir. verilen şansı da çok iyi kullanmıştır.
ve bu yıl aldıracağı yeni 5-6 oyuncu ile dediği gibi takımın nüvesini tamamen mermi gibi yapacaktır.
fazla sürmez az bekleyin ve sabredin. sezon başından beri laf söyletmedim ve asla söyletmem. yeni sezon başlayınca görürsünüz takımı ve oyunu.
(bkz: hadi şimdi sittir gidin sağa sola dağılın)
teknik direktörlük hayatı boyunca transfer edilen hiçbir futbolcudan "aykut kocaman'la çalışmak için sabırsızlanıyorum" lafını duyamayacak yetersiz teknik direktör. fenerbahçe yeni malatya'ya, içerde buca'ya yenilirken de, şampiyonlar ligi'nden, avrupa ligi'nden elenirken de bu adam teknik direktördü. sezon başında alex'i kesip özer'i takıma monte etmeye çalışmasını ne çabuk unuttunuz? kendi aldığı futbolcularla kavga edip, üstüne onlardan laf yeyip * yine de kesememesini hiç söylemiyorum.

fenerbahçe'yi, beşiktaş ve galatasaray'ın olmadığı ligde hakem yardımlarıyla trabzonspor'la aynı puanda ikili averajla zar zor şampiyon yapan bir adamdır aykut. temiz mücadele etmeyi bile unutup trabzonspor'a verilen penaltılar incelenmeli diyerek teknik direktörlüğü maç sonrası bile yapamamıştır. değil sezer öztürk'le emenike, torres, iniesta, xavi bile gelse şampiyonlar liginde bir bok yapamayacaktır. en fazla avrupa ligi'ne gider, orda da ilk turda elenir.
fatih terim gaz hocası ile bu yıl kapışacak adam. bakalım el mi yaman bey mi yaman?
hepimiz buradayız. bu yıl da bekleriz maçlarımıza.
(bkz: öpüldünüz muhtelif yerlerinizden)
notumu unutmuşum: size yakışan bir deyiş olacak ama "annenizin liginde" başarılar bu sene.
çok kocaman koymuş adamdır. bakınız yukarıdaki ve diğer sayfalardaki onlarca paylaşım.
sırası gelmişken şu irdelenmeli lafını bir irdeleyelim: bu lafı aykut hocam yazılmaması şartıyla bir dost sohbetinde söylemiştir. bunu paylaşan gazeteci de şerefsizin sözlük tanımıdır. yani, filozof zannettiğiniz ş.g gibi ilk yarı başka 2. yarı başka konuşmamıştır. şimdi dağılabilirsiniz.
müneccim yarrağı yemiş ultramelislerce gelecek sene avrupa da kaçıncı turda eleneceği tartışılan teknik direktörümüz. acep kendi sikindirik takımları kaçıncı turda elenecek diye sorardım da malum avrupa da bile yoklar onlar. neyse madem o zaman tartışın bakalım fenerbahçe seneye ne yapar diye minik beyinlerinizi yorarak .
bu sezonki galatasaray maçı sonrası yelkenlerimizi bolca bir havayla doldurduk demişti şampiyonluk için.

şu an ise o bolca havayla akdenize açılmış durumdadır kendisi.

ş.liginde her fenerli gibi birşeyler bekliyoruz yine ama öyle final felan değil.

gurupdan çıkalım ocakdan sonrada da akdenizde kalalım yeter bize.
sezon başında aykut kaçıncı haftaya kadar dayanır modası vardı. teknik direktörümüz sonuna kadar dayandı ve kazandı. şimdi moda aykut avrupada kaçıncı turda elenir. şampiyon olamayacağımızı biz de biliyoruz. şu an çeyrek final türk kulüpleri için bir başarı. inşallah aykut hoca bizi oraya da taşıyacak. bukalemunların gireceği yeni iddiaları birlikte dinleyip güleceğiz. (bkz: çocuklar inanın inanın çocuklar)
şampiyonlar liginde bizi gruptan çıkarması, ona olan güvenimizi dahada arttıracaktır. nedense, türkiyede bazı insanları susturmak için somut şeyler gerekiyor. umarım bununda üstesinden gelir. gelemezsede canı sağolsun. o bizim kocamam gururumuz...
uzun zaman sonra* * * bir fenerbahçe teknik direktörünün ağzından altyapıdan a takıma oyuncu takviye etmeye devam edeceğiz cümleleri ağzından çıkmış antrenördür, fenerbahçelilerin canı ciğeri,göbebeğidir.
(bkz: işte o üyeler)

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
--spoiler--
"Alt yapıdan 4 genç oyuncumuz da bugünden itibaren bizimle birlikte çalışmaya başlıyorlar. Onlara da başarılar diliyorum. Çok çalışacaklarına ve kendilerine güvenenleri mahcup etmeyeceklerine inanıyorum. Fenerbahçe kendi yetiştirdiği futbolculara kadrosunda yer vermeye bu sezon da devam edecektir. Bunu yapmak ve futbol kültürümüzü günlük düşünmekten kurtarmak zorundayız"
--spoiler--
ağzını neden bıçak açmıyor diye sormak istediğim şerefli(!) teknik direktör. yeni malatya ve young boys'a karşı rezil olurken, 18 maçta 17 nasıl yaptınız anlamış mıdır acaba?

- şimdi neyi irdelemek gerekiyor hocam?
- el cevap: fasülyenin neden hala pişmediğini mi? (bkz: nazım hikmet)
hakkında (#12312925)
gibisinden salakça bir entry girilen mükemmel adam.
türk futbolunda yanar döner olmayan, dürüst, efendi kişiliklerden biridir, belkide tek örneğidir. birtanedir...