bugün

şimdi ayda 6000 net maaş 3000'de primden geliyor. o kadar satışa göre az aldığımı düşünüyorum. ayrılıp başka iş bakmayı düşünüyorum.

hakkaten az lan.
Meslege yeni baslayan uzman cavus maasi.
kazanmak demeyelim ona sadaka diyelim. başka iş bul sen kardeş ama ayrılacağın yerin adını adresini bir ver de önce.
eskiden bu oranda maaş alan bir kişi bütün aileye bakardı, günümüzdeyse yetmiyor. gerçekten abartılı mı yaşıyoruz yoksa başka nedenler mi var bilemiyorum.
ya sıkıntım prim sistemi. ayda en az bir milyon satışım var aldığım prim 2000, 3000 TL. ona canım sıkılıyor. gurur meselesi yani. vurmadan önce dinleyin dostlar.
Ülke şartlarında iyi bir para .asgari ücretin üç katı.
aylık 13 bin kazanan beni çok tatmin etmez. ama yoklukta da bırakmaz. geçiş dönemleri için hiç yoktan iyidir.
Türkiye şartlarına göre eğer 2 kişilik bir aile ise orta tabakada şeklinde yaşayabilir.
aylık 1000 euro amk para mı?
Tam benim maaş 9100 artı agi ..

Not şaka değil.
adam 9 bin maaşla hava atıyor. bu ülkede zaten polis asker öğretmen 6 7 8 bin kazanırken 9 bin maaşla anca ortalamanın bir adım yukarısında yaşarsınız.

çok fena ego kasasım geldi kendi maaşım ile ama buraya yazsam ne kimse inanır ne de kendime takıştırırım.
ne kadar maaş aldığını ve onunla güya yetinmediğini söyleyen kişi senin maaşın ne ilgilendirir bizi.