bugün

şüphesiz ayda 6 bin lira ile geçinemeyen ve üstüne zam isteyen milletvekilinden daha becerikli olan öğrencidir.
belki zeki değildir çalışkan değildir hatta piçin tekidir.yinede o 260 lira aldığı bursu allem eder kullem eder 30 güne eşit yayar.
ayrıca milletvekillerinin utanması gereken enrty'dir.

(bkz: yeyin abiler kusana kadar yiyin)
işin raconunu bize de öğretmesini temenni ettiğim öğrencidir.
bim manzaralı ev bulsa iyi olur.
Yumurta satislarinin patlamasina neden olan kisi.
sigara içmiyordur.
kyk'da kalıyordur.*
bi arkadaşım var, kyk'da kalıyor, sigara içiyor, kyk fişlerinin yetmesine imkan olmayacak kadar çok iştahlı birisi. ve tek geliri devletten aldığı 260 liralık kredi. ulan nasıl oluyor da bu adam geçiniyor da biz geçinemiyoruz?*
yerli yersiz dışarı çıkıp parasını bir anda tüketmez. bir de muhtemelen bursun alındığı ilk hafta çılgın atıp parasız kalan öğrencinin arkadaşı değildir. *
telefonuna a-101 kampanyaları sms olarak gelen üniversite öğrencisidir.
geçinemeyen öğrencidir.
sigara içmeyen, gezmeyen, fotokopilerle uğraşmayıp kendi notunu tutan, sevgilisi olmayan, okula yürüyerek gidip gelen tip. yakında para biriktirmeye de başlar.
sigara içmeyen ya da yetenekli otlakçıdır, manita durumu boş, gezme tozma ayda bir halısaha ötesi yok kişidir. yoksa o para sadece yol parasına yeterdir.
Mecburi tutumlulugun dibini gormus,gelecekte zengin olmasi buyuk olasilik olan genctir.
ileride çok iyi işler yapabilecek öğrencidir.
ekonomiden sorumlu devlet bakanının sol taşşağının baş müfettişliği görevine getirilmesi gereken büyük insan.
Ben o parayla geçinip üstüne biriktirebileni de tanıyorum. Normal olarak nitelendirebileceğimiz üniversite öğrencisidir.
varsa eğer, tebrik edilesi kişi.
hangi ürün nerde ucuz neyi nerde yemeli nerde demlenmeli.. kısaca bunların hiç birini düşünemeyen yurttan çıkmayan öğrencidir yoksa 260 liraya ne yapılır anasını satayım...
devlet yurdunda kalan öğrencidir. Bir hafta üç tl ile karnınız doyar.
cemaattedir.

- ev alışverişini bimden haftalık yapar evcek.
- okulda kantinde bile oturmaz hemen eve gelip çay koyar ve akşama kadar çay içip bim bisküvitlerinden yer.
- hiç bir sosyal mevzuda ismi geçmez.
- sigara/ alkol tabiki yok.
- bayramda seyranda memlekete bile gitmez.
- para biriktirebilitesi bile vardır.
bulup tanışılması gereken öğrencidir. bu öğrenci yunanistan'ı bile 2 günde kurtarır.
kira dahilse hadi ordan derim.

kira hariç ise pek tabi geçinilir..

sigara içmez, yürümeyi sever.

içkiyi haftada 1-2 kez 2 bira şeklinde içer yemeğini evde yer.

haftada 1 kez sinemaya gider 1 kez de devlet tiyatrosuna...

nereden mi biliyorum?

2007 2008 senesinde selçuk üniversitesinde 160 180 tl ye geçinenlerin başındaydım da oradan...
bu arada manitası da vardırş.
borcunu, başka bir arkadaşından borç alarak ödeyen öğrencidir.
devlet babası sağ olsun, istanbul'da da yaşasa karabük'te de öğrencisine 260 tl veriyor. yemek parasını karşılıyor allah razı olsun, yaşamak önemli değil zaten, biz robotuz çünkü.
acilen ekonomiden sorumlu devlet bakanı olarak ataması yapılması gereken öğrencidir.
yetenek sizsiniz turkiye yarismasinda, yari finali garantilemis ogrencidir.