bugün

thy ve onur air, ercan'a olan uçuşlarını iptal etmişken, ısrarla hiçbir uçuşunu iptal etmeyen ve 3 saattir telefonları açmayan, ulaşmak için bir taraflarımı yırttığım havayolu şirketi.
türkiyenin ambargo uyguladığı ermenistana uçan havayoludur. erivana karşılıklı seferleri vardır. entresan.
babamın olsa bu kadar sevmeyeceğim hava yolu şirketi. 2 saat sonra ercan-izmir uçuşum var ve gidemediğim için bileti erteletmem gerekti sadece 30 lira farkla gecenin 4 ünde hiç bir zorluk çıkartmadan biletimi ertelediler. ayrıca hostesleri de diğer şirketlerdeki gibi ketum suratlı değil gayet güleryüzlü. ''bağzı şirketler'' gibi su için 5-8 tl almazlar ayrıca. söylesinler ömrümün sonuna kadar free reklam yapayım.
Çalıştığı bagaj firmasını değiştirmesi gereken havayolu şirketi. Uçağın bagajına valizleri verirken, indiğinizde kırık veya yırtık çıkabileceği ihtimalini göze alarak tekrar düşünmeniz gereken firma.
(bkz: çelebi)
ankara ya uçuşları yokumu bunların ?
Kktc’den Ankara’ya uçuşu olmayan şirket.
Pegasus yerine kullandığım havayolu şirketi. Tabii ki önceliğim uçuş milleri ve lounge kullanımı sebebiyle thy ama ikinci sırada atlas var her daim.
kabin ekibi arkadaşlara giydirdikleri kırmızı topuklu ayakkabı başarılı değil. malzeme ve üniformaya renk uyumu konusunda sınıfta kalmış diyebilirim. üniformaya bir iki siyah detay ekleyip topukluları da siyah renge çevirirlerse daha da kaliteli duracak kurumsal kimlikleri.
kabin ekibi arkadaşlara sabırlar versin zira kalkışa kadar topuklu sonra yolculuk esnasında babet iniş öncesi yeniden topuklu giymek gerçekten zor...
yurtdışı uçuşlarında dağıttıkları fındıkları yurtiçi uçuşlarında dağıtmayan firma.

ik yönde de kullandım ordan biliyorum. fındık hakkımız. illa gavura mı uçalım yani fındık yemek için?

fındık.
kavrulmuş fındık.
bu kadar iyi başlamış bir firmayı batırmayın.

adamlar gerçekten çok iyi hizmet ediyordu.

thy den bile kaliteydi bir zaman.

duydum ki gidiyormuş.

üzgün surat.
21 aralığa kadar fişi çekmişler.
çok üzüldüm. gerçekten kaliteli bir firma idi her yönüyle, ciddi rekabetçi idi. uçuş sayılarını da artırmışlardı ama bu haberler kötü! yeni havaalanı mı olumsuz etkiledi, nedir sorunları bilemiyorum ama en makul fiyatlı uçuşlar bunlardaydı. izmire antalya tertemiz uçuluyordu, umarım toparlar, hep beraber destek atmalıyız zira bunlar da giderse meydan daralacak ve fiyatlar iyice uçacak!
Biletleri iade etmeyip açığa aldığını belirterek, yeniden bilet almış olanlara yeniden kaçırmış olan firma.

Bu olay unutulmaz atlas, haberin olsun.
sahibi bakan olan firma iflas ediyor.
ekonomi o kadar iyi ki, bunu halka inandırmak için kendi işlerinin başında duramıyor bakanlar.