bugün

ateist: ALLAH var diyorsunda göremiyorum gözümle kanıtla
müslüman: aklın varmı
ateist: var
müslüman: kanıtla??
(bkz: hakkıdır hakka tapan milletimin istiklal)
- Her şey big bang ile başladı,
+ büyük patlamayı oluşturacak şartlar nasıl oluştu, öncesinde ne vardı?
- bu yaratıcının olduğunu kanıtlamaz.
+ olmadığını da kanıtlamaz.
Tıp.
+ atayiz misin?

- evet.

+ temizlik yapar mısın?

- evet.

+ nah atayizsin, temizlik imandan gelir.

not: bir vine'dı.
Kapıcıdan yaramaz,şişman, gözlüklü çocuğa.
Çocuk bitkileri koparmaktadır.
"Gözlüğüne sıçatım, dünyayı bombok görürsün"
Yok artık dedim çocuk 7 yaşında falan.
allah yoksa bu dağları kim yarattı?
allah yoksa siz kimi inkar ediyosunuz?
bir müminin, tamamen özgün yaratımı olan, büyük zihni efor sarf ederek düşündüğü sözleridir.

bu sözlerle nice ateisti susturmuş, tefekküre dalmalarını sağlamış, nicesini de imana getirmiştir.
Kanıta saplanıp kalınırsa çocuk dalaşına döner. Pipini kanıtla bilmem neyini kanıtla. Teolojik tartışalım efem.
+ inanıyorum, inandığıma inanmıyorsun.
- inanmıyorum, inanmadığıma inanmanı istiyorum.
+ inandığıma inanmayıp, inanmadığına inanmamı yani Yokluğa inanmamı bekliyorsun.
- Evet
+ hiç pozitif değilsin.
''Göklerin ve yerin yaratılması, dillerinizin ve renklerinizin farklı olması da onun (varlığının ve kudretinin) delillerindendir. Şüphesiz bunda bilenler için elbette ibretler vardır.''
Big bang söylenildiği gibi bir kendiliğinden oluşumsa, "Bir şans eseri varlıklar olarak" fazla şanlı sayılmaz mıyız? Basit bir tohum büyüsün diye aylar harcarken insan oluşumunu şansa bağlamak, bu düzenli patlamayı şansa bağlamak "ŞANSI TANRILAŞTIRMAKTIR" ne kadar mantıklı? Tabi tüm bunları yazıyoruz yine takılacağın yerler nokta, virgül yada yazım hataları olur.
allah yoksa benim belamı kim veriyor? hadi bunu açıklayın *
cehenneme kadar yolun var.
Aklın varlığı elektroensefalografi, sinirsel iletim sonucu oluşan dalgalarla kanıtlanıyor senelerdir. Kuantum fiziğinin doğuşundan sonra biçok bilim adamı beyin korteksinden köken alıp vücuda yayılan elektrokimyasal dalgalarla ilgili kitaplar yazdı ve bu elektroensefalografi yoluyla verilere döküldü ve tabir etmek gerekirse aklının varlığını elindeki kağıtta görünen dalgaların hareketleriyle görebiliyorsun. Ayrıca tanrıyı görmediğim için inanmıyorum diyen ateist en hafif tabirle gerizekalıdır, akıllı bi ateist böyle bi cümle kullanmaz, bu cahil cühela sınıfının, bilimsellikten uzak birinin sarfettigi bi cümledir. Normal bi ateist araştırarak soruşturarak, her türlü kitaptan kaynaktan yararlanarak, gezerek görerek, dinler tarihini inceleyerek mantıklı ve bilimsel metodlarla tanrının yokluğunu anlatmaya çalışır. Kimse tanrının varlığını ya da yokluğunu kanıtlayamaz, sadece tanrıya inanır ya da inanmaz.