bugün

Bu bitmeyen tartismada bir seyler anlatmaya calisanlara sabir diliyorum. Cahile laf anlatilmiyor. Evet kaburga kemiginden olduk, mutasyon sadece bu sinavda basarisiz olacaklarin gozundeki perde. Evet, evet.
”Kuantum kuramına göre, çok düşük erkelere (enerjilere) sahip olan parçacıklar, hiç yoktan ortaya çıkabilir, varlıklarını kısa bir süre sürdürüp yine ortadan kaybolabilirler. -Kuantum çalkantıları- (veya ‘virtual parçacıklar’) olarak bilinen bu durum, her an kendiliğinden ortaya çıkabilir. Bu çalkantılar denek odalarında gözlenmiştir. Enerjisi ne denli büyükse, parçacığın yaşam süresi de o denli kısadır. Bu durumun tersine, enerjisi hemen hemen sıfır olan bir dizge, teorik olarak hiç yoktan varolup, varlığını sonsuza dek sürdürebilir. Böylece Evren’i hiç yoktan ‘yaratma’ şansına sahip olabiliyoruz.”

(Gerrit Verschuur – The Invisible Universe Revealed )

özet: enerjili her parçacık yoktan varolabilir...

evren herkesin bildiği üzere varlığından bu yana genişliyor bu genişleme bir itimle başladı ve biz buna bigbang diyoruz. bilim tesadüfü alır ver kanıtlarla ortaya bir gerçek çıkarır.

edit: peki tanrıda yoktan varoldu vs vs diyecekler olacaktır peki bununla ilgili bir tane bile destekleyici argümanının var mı bir taneyi geçtim yarım yarım hadi çeyrek olsun.

bigbang 3 temele dayanır

hubble yasası (evren genişliyor)
termodinamiğin 2. ilkesi (zamana yön biçilme)
heisenberg belirsizlik ilkesi (determinizm yani nedenselliği ortadan kaldırır)
Sevişelim mi ❤

Beybi!
Hep merak ederim; ataist mi ateist mi diye.
Hep merak ederim. Allah'a inanmıyorsunuz ama taptığınız puta bazen Allah diyorsunuz. Yani hem Allah yok diyorsunuz ama taptığınız şeye Allah deyince bir çelişki değil midir?
Sözlükteki ateistlerden biri cevaplarsa bu soruyu sevinirim.
ne din ne de ateizm kanıtlanabilir günümüz bilimi ile.

yaratıcı ortaya çıkıp pat diye bişeyler yaratsa din in anlamı kalırmıydı? körü körüne korku ile ibadet olurdu.

yada herşeyin tesadüfi ortaya çıktığı bilimsel olarak kanıtlanmış olsaydı? insan beyninin işleyişi kimsayal ve fiziksel olarak çözümlenmiş olsaydı? insan artık insan yapabilecek noktaya gelmiş olsaydı, bilimin gücünün geldiği nokta insana zarar vermez miydi?

bence bu haliyle herşey mükemmel bir uyum içinde.

inanıp inanmamak sizin elinizde.
Buradaki herkese bilimadami muamelesi yapip deli gibi uzerlerine yurumeyin gidin ogrenin milyarlarca milyonlarca yilda olusmus insanliga evrene tanri yaratmis iste vav canina yapamazsin bilim bosuna mi ulan gidin izleyin bunlarin belgeselleri var izleyin ogrenin.
Milyarlarca gezegenden sadece dunyada hayat var diye tanricilik yapmayin uzayin tamaminda yok denecek kadar uzakta ve kucuguz bunun belgeleri kayitlari var.
Madem allah yok şu dağları taşları kim yarattı.
hangi din olduğu önemli değil ,inanmak hiç istemedin mi.
ateiste soru

ateiste soru

sorudan başka işi yok şu donsuz dincinin

şimdi soru sorma sırası biz de ya la

ne s*k kırığıdır belirsiz tipler yok cemaat mış da

yok bilmem ne s2min anteniymişte

deyip memleketi teslim etmek

la bunlar 12 eylül ve öncesinin it kopuk güruhu

sen bunlarla mı memleketi kalkındıracan diyene

vay bizi gısganiiiiyleeeeerrrr

diye velvele verip

sonra da çıkıp

biz hesabı öte tarafda veririz

zaten bizi de kandırdılar

demek dinin neresinde var ?

şimdi ateistler soracak.
Bu formata aykırı soruyu hep ate ler sorar.
görsel
neden banka soymuyonuz?
allah yoksa bu dağlara çiçekleri kim dikti ?

edit; bu dağları kim yarattı demiyorum farkındaysanız, biraz yaratıcı olun.
Her şeyin oluşumunu zamana ve evrime bağlayıp, bir değere sahip olmadan, kıskanmadan, acımadan, bir amaca gayeye hizmet etmeden gelişi güzel yaşayıp, aile kavramı olmadan her gece toplu seks yapmak nasıl bir duygu?
yumurtanın kabuğu ile içi arasında ki o incecik zarı oraya koymayı kim akıl etti . kudret şöyle dursun !

üstelik her seferinde doğru yer ve zamanda . kaldı ki kaç milyar tavuk var .

tavuk diyecektir bunlar .

daha bombası da var .

bir tanesi her canlı ölümü tadacaktır ayetine şu karşılığı vermişti .

ben canlı değilim ki ka ka ka ki ki ki . insan değilim hayvanım diyorlar zaten ama canlı değilim demek zirve oldu .

bu derecede olanları var yani .

allah islah etsin diyelim