bugün

bir `http://www.yesnogod.com` sitesi vardı, o da kapanmış.

veyahut tc'den girilemiyor, öyleyse yasaklayanlara selam ederim.
cehenneme de atsan, ''ne cehennemi, ne cenneti oğlum, yangın yanıyo,'' demesi muhtemel, inatçı ve septik insan.
ölürken anlıyacak bu hayatın faniliğini, firavun misali... ama çok geç olacak kişidir.
inançsızlıkta bir inanış değil mi ?
herkesi göt edebilen azınlıklardır, ne mafyalık yaparlar nede gerici dinciler gibi saman altı soygunculuğu.tarihin en önemli insanları hep onlardır.
teist düşünceyi benimsemeyen şahıstır. hakkında tonla yanlış bilgi vardır.

"inançsızlık bir inanç değil mi? ateizm de ateistlerin dinidir, çünkü insan kalbi öyle bir boşlukla yaradılmıştır ki bunu birşeyle doldurmak zorunda kalır."

hayır efendim ne yazık ki öyle değil, tdkya göre din; tanrı'ya, doğaüstü güçlere, çeşitli kutsal varlıklara inanmayı ve tapınmayı sistemleştiren toplumsal bir kurum, diyanet demektir. ateizm herhangi metafizik olaya açıklama getirmez, bir düşünce veya inanç sistemi de değildir. sadece tanrının reddidir.

bir ateiste, taşıdığın bedenin gerçek sahibi, aldığın nefesin hikmeti, bu koskoca evrenin yüce bir güçle yaratılışını görememe gibi şeylerle gelmek saçmadır, onun "yok" dediği birşeyi, ona karşı koz olarak kullanmaya çalışmak sadece gülünç bir yanılgıdır.

(bkz: ibneyi sikmekle tehdit etmek)
kendisinin diğer canlılardan hiçbir farkı olmadığı gerçeğini kabul edebilen kişidir. insan türünün kutsal olması ve dünyanın hatta evrenin insan için yaratılması gibi masallara inanmaz. kalenderdir, alçak gönüllüdür.
konuştuğu dili konuştuğu kelimeleri ve kurduğu cümleleri anlamayan kişilerin kafalarında bir yere koymakta zorlandıkları kişi/kurum/kuruluş/olgu.

en basiti mesela "inançsızlık da bir inanış değil mi?" cümlesi.

bu cümle anlamsal olarak, olmayan çünkü -siz eki biraz da yokluk belirtir. bir şeyi olan bir kümeye taşımak.

tanrı gibi işte. o da yok. var gibi olanlar kümesine sokuyorsun. bu cümleyi kuranın kurduğu bu cümle doğru ise, o zaman ateist de aynı şeyi söylüyor zaten. tam tersi ise bir anlama gelmiyor.
asşa "göt oldun mu" diyemeyecek kişidir. mümin kardeşlerimiz "cehennemde cayır cayır yanacaksın, derilerini sökecekler, bağırsaklarını deşecekler, götüne kazık sokacaklar, ben de seni uzaktan izleyip zevkle şarabımı yudumluyor olacağım" diyerek bilumum fantezilerini ateist cenahla paylaşırlarken bu kesim "oğlum öldükten sonra anlarsın seni kandırdıklarını" diyemez. bu nedenle haklı çıkmanın gururunu asla yaşayamayacaklar, ki öyle bir kaygıları olduğunu da sanmıyorum. velhasıl, güzel insanlardır.
az bilirler ve az bilen herkesin kendine hayran olma konusunda sonsuz bir kapasitesi vardır...
herhangi bir dini tasarimi benimsemeyen,bu sebeple son zamanlarda "seytana tapanlar" in agresif saldirilarina maruz kalan kisi.
ihl sözlükte: ''dindar arkadaşları cennette o huri senin bu huri benim gününü gün ederken tahtlar üzerinde şaraplarını yudumlarlarken arkalarından aval aval bakacak kişidir''şeklinde yorumlanan şahıs.

dünyada Huriden huriye, şaraptan nuriye geçince allahsız, cennete gelince hangi müslümanın eli kimin cebinde belli değil. işte bu yüzden doğru yolu bulmuş adamdır ateist.
bir dine inanmayan kimse. burda sorun yok. ama bazı atesitler ne yapıyor teistlerle dalga geçiyor, hakaret ediyor, kutsalına dokunuyor. ben şimdiye kadar kozmopolit ve orta eğitim seviyesinin üstünde bir ortamda; ateistler o. ç. ' dir diyenini görmedim. görsem yanlış olduğu konusunda onu uyarırırım. ama ateistlerin ifade özgürlüğü adı altında akıllarınca inananlarla dalga geçtiğine çok şahit oldum. yeri geldi akılsızlığımızdan, yeri geldi oruç ağızımının kokusundan bazende işi abartıp namazdaki pozisyonlarımızı başka şeylerle karıştırmasına çok şahit oldum. şimdi burdan acıdığım bu insanlara sesleniyorum; yanmanız veya cennette zevk-i sefa sürmeniz inanın umrumda değil. ben size bir şekilde saygı gösteriyorsam ki gösteriyoru(z)m, aklı başında yerlerde bulunursan sana da gösterirler lütfen sen de benim inancıma saygı göster. bak kibarca diyorum lütfen diyorum!
soyut düşünme yetisinden yoksun insanlardır...
dişileri, çiftleşmek isteyen erkeklerden kaçmazlar...
''soyut düşünme yetisinden yoksun insanlardır...''

alakası yoktur.resmen sıçmışsınz.matematikçiler soyut düşünebilme yetisi yüksek insanlardır ama matematikçilerin içindende ateist çıkabilir.yada felsefecilerde aynı şekilde soyut düşünebilen insanlardır.belki felsefe okumamış olabilirsin ama ateist olan onlarca felsefeciyi hesaba katman gerekir.kaldı ki sen bir inanan olarak beni soyutluklarla değil somutluklarla,allahın yarattığına inandığın dünyevi şeylerle ikna etmelisin.yoksa bende çıkar sana farklı bir tanrı uydururum.soyut düşündüğün için o tanrıya da mı inanacaksın.soyut düşünebilmenin ölçüsü olmayan bir şeye inanmak değildir sevgili dostum.soyut düşünebilme yetisinin din ile alakası yoktur.başka yerde savunmanı bu şekilde yapma gülerler.

''dişileri, çiftleşmek isteyen erkeklerden kaçmazlar...''

bu sonuca kökten dinci arap ülkelerinin nüfusunun ,ateist oranı yüksek olan ülkelere göre 4-5 katı kadar daha fazla nüfusa sahip olduğunu göz önüne alarak mı vardın?

''göz organının kusursuzluğuna rağmen olunan tanrı tanımazlık durumu.''

arkadaşım kusura bakma da en saçma açıklama senin ki olmuş.göz neye göre kusursuz,kusursuzluk bir göz baz alındığında nedir? sadece 300 metreye kadar net görmek midir kusursuzluk? mesala 4 km öteyi görsek daha iyi olmaz mıydı? bak dikkat edersen kusursuzluk demiyorum yinede.insan gözü kusurludur.uzun süre bir yere bakınca ağrı yapar,zamanla görme yetisi kaybolur,bazen renkleri karıştırır,güneşe bakamaz ve en önemlisi görüntüyü ters alır,beyin düze çevirir.insanın hiçbir organı yada insanın bizzat kendisi kusursuz değildir.(şuan)doğada hiçbir şey kusursuz değildir.daha iyisi olması muhtemel şeyler kusursuz olamaz.
dünya üzerindeki 2.589.652 tanrının* hiç birine inanmayan insandır.

herhangi bir teistten farkı, inandığı tanrı sayısının bir tane az olmasıdır.
bu insanlara karşı "g.t korkusuyla yaşayan inançsız insanlardır" argümanını kullanırlar.
fakat yine aynı entry içinde "eğer Tanrı'nın var olmadığına inanıyorsan ve hatalıysan o zaman ebedi azap seni bekliyor"
diyerek kendi g.t korkularını belirtmekten geri kalmazlar.
ne garip lan.
tanrının olmadığına inananlardır.

"ya tanrı varsa" demezler, hiç düşünmezler. akşamları yastıklara başlar rahat koyulur. yoktur çünkü tanrı ateistlere göre.
"ya tanrı varsa" diyenler ateist değildir. boşluktadır, deisttir, kafası karışıktır, agnostiktir ama ateist değildir.

öyle yani, sevgili yapmak için ateistim demezler, diyen de konuya derinlemesine girildiğinde anlaşılır.
kaliteli ve kalitesiz olmak üzere ikiye ayrılır. kesinlikle bu ayrımı yapmamız gerekir.

kaliteli olanlar hiç bir dine saygısızlık yapmaz, insanların inançlarıyla dalga geçip küçümsemez. kendi hayatlarına bakar.

kalitesiz inaçlara, kutsallara hakaret eder, toplumun içinde yaşadığı tramvayı siber ortamlarda ruhsal masturubasyon olarak dışarı atar. komiktirler. 5 yaşında oyuncağı elinden alınmış çocuğun hırsını bunlarda görebilirsiniz. *
bunların türkiye' de bulunanları çok pis göt korkusu ile yaşarlar zira ateist oldukları öğrenilirse toplumdan dışlanma olsun(göt korkusu ile yaşatmak), dalga geçilme olsun(sünger beyin gibi), öldürülme olsun(örnekleri var), dayak yemek olsun(oruç tutmayan ve dayak yiyenler) başlarına her şey gelebilir.

evet göt korkusuyla yaşıyoruz ama sadece bu dünyayı düşünerek. cehennemde götümüze bir şey gireceğini düşünerek değil. zira düzgün adamlarız...
haha dayanamıyorum lan..
okuduğuma göre bunlar ''tanrı yok!'' dediklerinde direktman tanrıya inanmış sayılıyorlarmış.. çünkü tanrıya inanmadıklarından ''tanrı ne lan?'' demeleri gerekirmiş..

şimdi ben iddia ediyorum ki evreni kunduzlar yarattı.. ''olm saçmalama koskoca evreni kunduz nasıl yaratsın?'' derseniz siz de otomatikman bu görüşüme inanmış oluyorsunuz..

böyle böyle kendi tarikatımı bile kurabilirim..
hayatları zor olan insanlardır.

annem namaz kılan, oruç tutan birisi olmamasına rağmen ateist olduğumu söylediğimde hüngür hüngür ağlamaya başlamıştı. onu üzmek için eşşek şakası yaptığımı söylemiştim.

ramazan ayı başında iş yerindeki kaza orucuyla ilgili bir tartışmaya hiç katılmamam dikkat çekti. ateist olduğumu söylemek durumunda kaldım. sanki cüzzamlı olduğumu söyledim amına koyim. bu kadar hızlı yayılan bir haber olmamıştır bizim orda. çok şaşırdığını, benim iyi bir insan olduğumu söyleyen 4-5 kişi oldu.

sözlükte de hayat zor. dincilerden ayarlar yiyip duruyoruz şebeğe döndük burda. hahaha. şaka bir yana buraya tek bir yazarı tanımadan geldim. ateistleri zirvelerde de görmek isteriz tırıvırısı var ya. zirveye katılan bir arkadaşım olsa gelirdim. bi korkum yok. sözlükteki zorluk her ateistin kendileri gibi bir şeye inandıklarının farkında olmayan, bizleri sadece islam düşmanı zanneden tiplerin çok fazla oluşu. halbüse ben islam kadar hristiyanlığa, belki daha da çok yahudiliğe, budiste, sayntolojiye karşıyım.
tefekkür tarzı yolunu şaşırmış, perişanlık içinde bocalayan kimselerdir, bu durumları geçicidir...
görmediğine inanmayan, varlığına her hangi bir kanıt dahi olmayan varlıklara sığınmayan, onlara hayatını adayıp tapmayan, akılcılığa ve bilimin gerçekliğine inanan akıllı şahıslardır.