bugün

evet efendim...

kitleleri peşinden sürüklediği iddia edilen, iddia diyorum çünkü bunu çoğu tarihçi bu şekilde iddia ediyor çünkü olayları yaşamadığımdan ve şahit olmadığımdan mütevellit atatürk harbiden böyle çılgınca kahramanlık mücadelesi verdi mi bilemiyorum. mesela sorsalar tayyip erdoğan ohoo elhamdan girer etteyyatüden çıkar ordan da ak parti suresi indiririm şerefsizim.

neyse yani böyle bi kitle var ki atatürk'ün öldüğünü kabullenemiyor, yahu atatürk de ölümlü idi yani onun öyle üstün ölmeme özelliği falan yoktu. mesela tayyip erdoğan da ölecek tabi arkasında birçok şey bırakıp ama bu değil konumuz. atatürk ün vefat etmesi herkes gibi beni de üzmüştür yani hiçbir akrabalık bağım olmamasına karşın çok üzüldüm yatalak valideciğimle sarı zeybek i izleyip duygu dolu dakikalar dahi yaşadık. neticede bu kesim cumhuriyetçi, statükoyu benimsemiş, elit ve liberaliz naraları atıp alkol içme özentiliği peşinde koşan, starbuckslardan çıkmayıp delikanlıyım diye dolanan ama öyle sokakta bi aç görse g.tünü çevirip kaçan bazı tiplerden oluşuyor.

atatürk vefat etti arkadaşlar. her ne kadar öyle 1938 in sonundaki 8 i sonsuzluk işareti yapıp kendinizce duygu seli yaşasanız da artık ülkeyi ilerletecek olan ulu önder recep tayyip erdoğan'dır. bu sözlerim kamuoyuna ışık olmalı.

laiklik bu değil.
yanlış bir önermedir. Onlar "keşke ölmeseydi" diyorlar.
her canlı ölümü tadacaktır. cumhuriyetçilerin yasattıkları sey atatürkün fikir ve görüşleridir. insanlar öldükleri zaman fikir ve düşünceleride yok olsaydı dünya hep aynı çağda,aynı tarihte kalırdı.

(bkz: lafı götünden anlamak)
Atatürk'ü gerçekten seven onun Türk milletine vatanına olan sevgisini bilen onun zekasıyla gurur duyan kesimdir.
Ulu önder rte yazmış ya tabiki bunu anlayamaz o da haklı tabikii.
ne söylediğinden haberi olmayan bir mal söylemidir. büyük ihtimal kendini dindar , dinci olarak tanımlar. öyledir de bir güzel din satar...rte hayranıdır . çünkü onun itidir. peygambere inanan onun o zaman yaptıklarına inanan ama burnunun dibindeki tarihe güvenmeyen , kendi içinde çelişen bir insan (!) söylemidir. kendi haline bırakın...
atatürk öldüğünü bilmeyecek kadar şizofren değil millet ama şu var atatürkten iyisi gelmediği için böyle bir davranış sergilebilir insanlar ve insan değer verdiği birisinin ölümünü kabullenmekte istemez üstünden yıllar geçsede.
büyük ölümlere matem gerekmez fikirlere bağlılık gerekir-mustafa kemal atatürk
illa benim yüzümü görmenize gerek yok beni hissedebiliyorsanız bu yeterlidir.
"atatürk ölmedi, yüreğimde yaşıyor." dizelerini götünden anlamaktan kaynaklanan yanılgıdır.

hem ölmediyse, benim geçen hafta ziyaret ettiğim kabir kimindi?
görsel
Ataturk olmedi dusuncemizde, aklimizda, zihnimizde, kalbimizde, damarlarimizda yasiyor.
sırf birilerine inat olsun diye söylendiğine inandığım lafı kendilerine doktrin edinmiş mitomanik bireylerin toplandığı alan. biraz da stockholm sendromu.
(bkz: fenerbahçe taraftarının aziz yıldırım sevgisi)