bugün

hiç farketmez ve etkilmez . her zaman yine seveceğiz.
Devletin başında olan kişini ne renk don giydiği nasıl bizi ilgilendirmiyorsa neye inandığı taptığıda bizi ilgilendirmez. Devletin dini yoktur sonuçta.

illa ki var deniyorsa;

Dinine çok bağlı olup çalacağına dinsiz olsun da adam gibi yönetsin yeter ki.

(bkz: Bok atarken boka düşmek)
nedendr bilinmez hale aksini ispat etmeye çalışır türk insanı. kardeşim seveceksen böyle sev, ateist diye sevdigin insandan vaz mı geçeceksin kabul et işte adam ateist.
aesistse eğer ortaya tek bir şey çıkıyor milli mücadelede dini kullanması.

çok fena bi şey olurdu bu.

yok yok yapmaz öyle şey.
tayyip erdoğan'ın yahudi dostu olmasını kabullenemeyen softa iftirasıdır.
tekrarlıyorum beyler bir insana "kafir" demenin vebali bu kadar ucuz değildir.
bu savları öne atanları imana davet ediyorum.
çünkü bu lafların yalan olması durumunda ayetlerden öğrendiğimiz kadarıyla kafir olanlar bu tür iftiraları atanlardır.
kendi kafirliğinizi kabul etmekten başka birşey değil bu iftiralar.
tekrar ediyorum. iman edin. yalnızca ve yalnızca allah'a.
beni bağlamaz...

amma velakin, ateizmi yayacağım diye halkın çoğunluğunun inanmayı seçtiği dini yok etmeye çalışamaz, kafasına göre insan astırıp kestiremez.
zerre münasip 'biyerimde' olmayacak durumdur. şayet o imam, haham, papaz ya da peder olduğu için atatürk olmamıştır. türk ve liderimiz olduğu için atatürk'tür.
atatürk müslümandı diyemiyoruz. dersek irticacı oluruz çünkü.
atatürk de namaz kılardı diyemiyoruz. dersek yalancı oluruz çünkü.
atatürk ateistti diyemiyoruz. camide hutbe vermiş çünkü. *
atatürk hz. muhammed'i sevmezdi diyemiyoruz. dersek cahil oluruz çünkü. *
şimdi kararı vicdanlar verecek elbette.

bir insan, sırf sarık giyip zikir yapıyor diye asılarak idam edilmeyi hak ediyor mu siz söyleyin?
bir insan, kur'an okutmayı öğretti diye cezaya mahkum olmayı hak ediyor mu siz söyleyin?
bir kadın, çarşaf giydi diye sokak ortasında çarşafına pislik atılmasını hak ediyor mu siz söyleyin?
bir insan, milli mücadelede bizzat savaştığı halde, canını ortaya koyduğu bu ülkede inancına saygısızlığı hak ediyor mu siz söyleyin.
(bkz: kafir iftirasını atanın asıl kafir olması)
(bkz: açın biraz kur an-ı kerim karıştırın)
atatürk müslüman olsaydı bu ülke umurunda bile olmazdı...
(bkz: balinalar uçabilierler)
Atatürk ateist değildi deist ti evet bir ateist olarak ateist olmasını isterdim ama değil işte.
fransa'nın azılı ateisti jean meslier'in 'ateizmin ilmhali; sağduyu' adlı kitabını, abdullah cevdet'e verdiği emirle çevirtip bastırtması, malumun ilanı olmuştur. çünkü atatürk, döneminde sadece politik bir lider değil aynı zamanda türk aydınlanmacılığının önderiydi.
(bkz: hastası olunan sözler/#5874592)
çokta tın olan durumdur. inanıp inanmamak kendi kararıdır.sonunda cezasını yada sefasını çekecek olanda odur. o bana aydınlık bir gelecek bırakmıştır ben ona bakarım.
en azından '' atatürk ateist'' diyenler kadar sığırkafalı değildir.
belki atatürk'ün yaşadığı zamanda allah'ın sadece sömüren ve eziyet edenlerin yanında olması ve onların eziyet etmelerine müsaade etmesi neticesinde meydana gelmiş olandır. atatürk ateisttir demiyorum, bu benim haddime düşmez, hele ki ben bile daha allah'a inanıp inanmadığımı çözememişken. ama ateistse de köküne kadar müslümansa da başımın üstünde yeri var atamın.
(bkz: şu an destur gerektiren haller)
doğrudur. böyle dünya görüşlü, barışçıl ve hümanist birinin islam, hıristiyanlık vb. dinlere inanması zordur.
nE olmuş ateistse? dedirten başlık. Ateist olsa bile bu yaptıklarını değiştirmez. Tartışmasız büyük kurtarıcı, ulu önder. ALLAH atatürk olmayı ona nasip etmiş. bu kadar basit.
Yalandir.

Ataturk dindar bir yahudidir.
cest possible olandır. ama mühim değildir. atatürk'ün kişisel fikirleri, inançları hatta toplumsal, siyasi eylemleri ve görüşleri de artık önemsizdir. atatürk geride kalmış bir adamdır. raftan hiç çıkmayan tarih kitabı gibi olması yeğdir.
''parmak gökyüzünü gösterdiğinde sadece aptallar parmağa bakar.''
doğru olmayandır. atatürk samimi bir müslümandı.

"milletimiz din gibi kuvvetli bir fazilete sahiptir. bu fazileti hiçbir kuvvet, milletimizin kalp ve vicdanından çekip alamamıştır ve alamaz'" m.kemal atatürk atatürk sd; ii, s. 66-67

"... halbuki elhamdülillah, hepimiz müslümanız, hepimiz dindarız....'
(16 mart 1923, adana türk ocağı, esnaf ve sanatkarlarla toplantı)
"Mustafa Kemâl olmasaydı, islamı yok etmiştik, o bunu engelledi" diyen amerikan büyük elçileri ve onların tarihe geçmiş, hatta vikipedia' da dahi yer alan sözleri vardır.
kimse kimseyi kandırmasın.
buyrunuz kaynak:

http://en.wikipedia.org/w...t_Baron_Howard_of_Penrith