bugün

hayatımın kadınıdır, evlerden ırak değil kalbimi baş köşesinde yeri olan kadındır.
yer yer sinirlenen ama sinirini ve tavrını çok fazla sürdüremeyen kadındır. onun o yufka yüreğini yerim. seviyorum lan seni.
Kadının hası * ayrıca parayada düşkün oldukları bir yanılgıdır.
bir (bkz: akrep burcu kadını) olarak yıldızımın hiç barışmadığı insanlardır. kadını da, erkeği de.
Merhametli kadın. Can dost.
sevdiği zaman sonuna kadar sever, bırakamaz. bekle derseniz bekler. dedim ya bekler, beklemeyi sever; aşırı ilgi de bekler. hatta ilgisiyle sizi bunaltabilir. tembel, gamsız, vurdumduymaz tavırlara sahip iseniz anlaşmanız zor, neredeyse imkansızdır.

zevk sahibidir, beceriklidir, sürpriz yapmayı sever. süs düşkünüdür; süslenmeyi, bezenmeyi sever.

liderlik vasıflarını bünyesinde barındırır; bir güruha başkanlık etmeyi ve temsilciliği sever.
(bkz: canım benim)
(bkz: tahmin ettigin kisi)
Bir ortama girdiginde ilgi çekmek için uğraşmayan ister istemez ilgi odağı olan kadındır.
egoları çok yüksek olan burcun kadınlarıdır. kimseyi beğenmez beğenmez gider çok alakasız birine aşık olur bu burca mensup olanlar, vallahi bak. hem kendimden, hem yakın arkadaşlarımdan biliyorum. lideriz ama ilişkilerde şanssızız, kadersiziz lan resmen. ama acayip ateşliyiz o ayrı, bir ışığımız var o apayrı.
bir erkek bir aslan kadınına vurulmuşsa muhtemelen ona başka bir burcun kadını yüz vermemiş demektir. bir de yanınıza candice gibi bir hatunla gidin al bu benim kankam diyin tanıştırın bakın ona rağmen sevicek mi sizi. aslan burcu kadını lafını kolay geçirebilen yüksek makam ve mevkiler de olan erkeklerden hoşlanır. kahretsin burcumdan nefret ediyorum. keşke kova falan olaydım... bir de sanki karşısın da ki adamı kendi doğurmuşcasına sahiplnemez mi degajesine yaslamaz mı.kendim hariç diğer aslan kadınların tik tik tiksiniyorum.çok maskülen olurlar odun olurlar diğer burçlara nazaran daha az güzel olurlar ha ama çekici olurlar o ayrı çekicilik ayrı güzellik ayrı kardeşim..şimdi kaç kötü onay alıcam kendini beğenmiş salak aslan kadınlarından hiç umrum da değil... bırakın oğlum en iyisi yengeç kadını..
çok güzel saçları vardır yele gibi
girdiği ortamlarda mutlaka ilgi çeker, çekicidir
güven arar erkekte, çok sevilmek, pohpohlanmak ister
laf söyletmez, toz kondurmaz kendine
ne hikmetse boğa erkeğini mıknatıs gibi çeker ve ondan kopamaz
ama sevilmediğini anladığı an ne kadar sevse de yaklaşmaz bir daha
çok gururludur, güçlü ve egolu biri gibi görünür ama aslında yengeç kadını kadar kırılgan ve duygusaldır
mensup olduğum burç gurubudur yani kendimden biliyorum
aslanlara sahip çıkalım...
Hükümet gibi kadın derler ya, işte tam olarak budur.
en güzel aşk duygularının yaşandığı, uzakta olsa bile size kalbiniz kadar yakın olan eşsiz bir kalp güzelliğindedir bu kadınlar. böyle bir burca sahip kadınınız varsa şanslısınız demektir.
dürüstlük bu burç kadınının kanına işlemiştir. bazen kaybeder bazen kazanır ama dürüstlüğünden ödün vermez. aşk için yaşar, aşk ile yaşar. her şeyden keyif almayı bilir, en sıkıcı anları bile keyifli hale getirmeyi başarır. etrafındakilere de bu enerjiyi dağıtır. kendine güveni oldukça fazladır. onun kendine olan güvenini kırmaya çalışanlar boşa kürek sallarlar. işte burada biraz fenalık yapabilir. kıskanıldığını ve çekememezlik yapıldığını anladığı anda sizi çıldırtmak için uğraşır. her ortamda bi şekilde dikkat çeker. özel bir çaba sarfetmesi gerekmez. sadece aşkta kıskanır eğer sevgilisi çok yakışıklı ve kızlar etrafında pervane ise. sevgilisi, eşi vs. yanında başka birine bakarsa bunu kendine saygısızlık olarak algılar. kıskanıldığını sanan erkek bu konuda yanılgıya uğrar. kolay kolay kimseye güvenmez. güvense bile herkesin kötülük yapabileceğini aklından çıkarmaz. insanları iyi tanır. tanımak için uğraşır. bunun için de bazen saf salak rolü yapar. aslan burcu kadınının bir ilişkide kaybettiği görülmemiştir. eğer kaybetmişse kaybedilmek istemiştir. olaylara ona göre yön vermiştir. daima haklıdır. siz haksız olduğunu düşündüğünüz bir konuda bile tamamen haklı nedenleri vardır. tartışmaya asla girmeyin, bi şekilde sizi haksız çıkaracaktır. sonunda yaptığınızdan utanacak ve özür dileyeceksinizdir. insanları bakışından tanır. gözler kalbin aynasıdır. bir bakışınızdan kafanızdan ve kalbinizden geçen herşeyi anlar. çoğu zaman dile getirmez. içinde tutar. canı ne yapmak istiyorsa onu yapar, çaktırmadan yaptırır hatta. siz anlamazsınız bile. burada yalan riya değil, zeka çalışır. kafası çok pis çalışır. yalnız kalmayı sever, çevresi geniştir. içmeyi, gezip eğlenmeyi sever. lükse düşkündür demiş ama villalarda oturayım, altımda limuzin olsun, şu kadar altınım olsun tarzı değildir. kendi çabalarıyla bi yerlere gelir hep. kimsenin sırtından geçinmez. kimseyi de geçindirmez. cömerttir o ayrı. gururludur. gururunu kıranın kolay kolay yanına yaklaşmaz. intikamı da sadece sizden uzak durmak olur. taklit edeni çok olur. yaptığı herşey insanlara cazip gelir ki bu durumda taklit edilmekten çok hoşlanmaz. o tek olmalıdır. ilgiyi sever. ilgisizliğe tahammülü yoktur. yatakta ateşlidir. tabi eğer isterse. sırf siz istiyorsunuz diye ya da sırf size yaranmak için ateşli davranmaz. bunu gerçekten isterse yapar. ve sevildiğini bilirse.. açık sözlüdür. sözünün eridir. kırılmışsa gerçekten kırar. iyi sır tutar. ev işinden pek hoşlanmaz. yemek yapmak, ütü yapmak vs. ona göre değildir. iş hayatında ise başarılıdır. bu yüzden midir bilmem geç evlenirler. ya da evlenmezler. etrafındakilerin onun hakkındaki düşüncelerine kulak asmaz. topluma zıtlaşmadan başına buyruk özgürce yaşar.
çok hoş güzel zeki yanında bi ömür geçirilesi kadındır. hazır cevap olurlar candırlar.seviyorum uleyn ama boş biliyorumdur kadınıdır.
her türlü atar, tavır, naz yapmaya müsait fakat sevdiğinde ve sevildiğini hissettiğinde bambaşka bir kimliğe bürüünebilen nadide kadın.
adamın feleğini şaşırtır. kapılmayın bu kadına. sevin tamam ama sakın körü körüne kapılmayın.
burdaki tüm erkekler de adımlarını bu başlığa göre atacaktır.
en tutkulu sevgililerin burcudur.
sevimli bir şey ise acıta acıta elde eder içinizde bir yerleri.
bunlar da terazi erkeğine iyi gidiyor. iyi bir sevişken, romantik, sevilesi ama sıkıldığı, yorulduğu, sevmediği zamanlarda erkeğinin götünden kan alan tiplerdir. acıyı bile size sevdirebilirler. köpek gibi aşık olma manyağıysanız, buyrunuz deneyiniz. bi de bunları etkilemek öyle kolay değil. önce başlarını döndüreceksin, ilgi göstermiyeceksin. ağına takıldığı zaman amına koyan sen olucaksın. yani böyle bir şey de var, ya o seni, ya sen onu sıkeceksın.
çok acı çektirir ama tadından da yenmez. yine de uzak durmakta fayda var.
pahalı zevkleri olan kadındır.

(bkz: kol saati)
(bkz: çanta)

edit: eksileyen aslan, git yükselenine baktır kızım. *
dahil olduğum burç. lider özellikleri ile ön plana çıkarlar. açık tenli olurlar ve gösterişe önem verirler. en güzel burçtur.