bugün

Nişanlısın başkası tarafından hoplatılması.
bir gece ansizin kardesim dedigin ranzanin altinda yatan arkadasinin uste gelip yorganin icine girmesi eliyle agzini kapatmasi ve ileri geri yapmasidir.
3- 5 nobetidir. ama yukaridaki ranza olayini anlamadim. bir skme olayi olmus sanirim amk. nasil hayatlar lan sizinkiler?
Askerliğin bitmesidir efendim evet. Kumaş pantolon gömlek kravat yelek altta araba emrinde şoför akşama kadar Ankara'da üniversite falan gezerek 8 5 mesai yapıp ayın 15 nde de maaşını almanın sona erdiği gündür.
tertiblerinin senden önce çıkması. bundan fazla koyan bir şey yoktur askerlikte. 1 gün bile erken çıksalar, koyuyor kardeşim.
devrecilik.
Abimin yemin törenine gitmiştik. Ailesi gelmeyen askerler vardı onları ağlarken görmek bana bile koymuştu.
koyduranların bilebileceğidir.
Genelde uzun dönemlerden şikayetçi olunur ama 6 ayda tecrübe ettiğim sey, bu ülkenin Üniversite okumuş insanları bile niteliksiz, konuşmaktan ve nezaketten, görgüden aciz. Belki sorun bende ama askerlik sürecinde yalnızlaştığımı hissettim. Terhisten sonraki hayatımda daha fazla yalnız takılır oldum.
ilk 1 hafta...

Sonrası kolay...

Her zehrin bir panzehirini bulursun, çözüm hep vardır askerde...
* kaldırım taşları arasından çıkan otları elle temizlemek

* sivil hayatta yüzüne bile bakmayacağınız adamlarla aynı ortamda yaşamak

* üzerinize lapa lapa kar yağarken ve kar küreme aracı varken fırçalarla kar temizlemek

* acemideyken dışardan gelen sivil hayatın sesleri

(bkz: daha gider bu).
Namaz kılamamak en kötüsüde bu .
Rütbeli personelin evde karıya söz geçiremeyerek askeri birlikte hıncını askerden almasıdır. Resmen TSKda rütbeli personelin karısı haline gelmiştir asker.
asker olanlar bir çok kızla birlikte konuşuyor, askerlik bitince kızlar da yenileniyor aynı kızlarla konuşulmuyor. Tasdiklenmiş bilgidir.
bazı durumlarda emir gelmeden pkklılara sıkamamak.

belki devreni, askerini, polisini şehit eden piçler 100 metre önünde, tarlalarında yürür gibi geçip giderken sen hâlâ emir bekliyorsun. önce o sıkacakmış, sonra emir gelmeden biz sıkabiliyormuşuz. ben öldükten sonra emir gelse ne olur amınakoyayım.

(bkz: based on a true story)
Cudi dağından aşağı baktığımızda gördüğüm ışıklar it köpek peşinden dağda bayırda koştuk 12 ay.
Valla ben çok kıyak askerlik yaptım koyduysam ben koymuşumdur birilerine . hele gs lilere ve kürtlere.
Daha dun askere gelmis, hayatinda dogru duzgun silah tutamamis, gariban er ve erbaslar onunde el pence duruyor diye kendini bir bok sanan astegmenlerin, asb kidemli bascavuslara ahkam kesmeye calismalari. Ulan oglum sen kimsin ya? Senin gotunde bebek bezine sictigin bok derini eritirken, bu adamlar TSK bunyesinde cifil cifil mermi yakiyor, egitimlere gidiyor, dag das terorist ariyordu hayvan. Biraz hattini bil mk.!
156 günlük askerlikte 78. Çarşı iznine çıkamamak çok koydu. He bir de galatasaray’ın reel madrid’e elenmesi.
Askerliğimin ilk günlerinde aileyi arayıp napıyonuz diye sorduğumda yazlıktayız güneşleniyoruz aldığım cevap çok koymuştu bana.
acemi birliğinde usta birlikleri açıklanırken seri halde çıkan antalya ve kıbrıslardan sonra sıra bana geldiğinde erzurum çıkması.
Ben kapıdan içeri girerken 455 saymam beni karsilayan kısa dönemin 27 güne geçmiyor demesi .uzun veya kısa askerliğin amk.
Askerlik yaptığım yerdeki sivil memurların ( kızların ) bana artis artis davranması bokumu atmam size tipsizler .
sivilde görsen yüzüne tükürmeyeceğin ciğeri 5 para etmez adamların askerde çavuş rütbesiyle egolarını tatmin etmesi.
Sabah kadıköy öğle beşiktaş derken akşama tekrar çekmeköy de kışla içine girmek. Ulan istanbul.