bugün

Ev kira değilse ailenin yanında yaşıyosan iş yerin cok yakınsa yürüyerek gidebiliyosan iş yerinde öğle yemeği çıkıyosa asosyalsen giyime kuşamına önem vermiyosan hiç arkadaşın ve sevgilin yoksa bence yeter.
(bkz: işveren çocuğu)
çalışana mı işverene mi fazla? burası kulağı çınlayacak kesimin netlik kazanması açısından çok önemli. başlığı açan mı yoksa başkası mı?
hayat mücadelesiyle şaka olmaz.
görsel demek ki yetkililere kendi maaşları az halkınki fazla gözüküyormuş ki asgari ücret başta olmak üzere maaşlı çalışanlara yeterince zam yapmıyorlar. bana kalsa daha 10 sene öncesinde asgari ücretin 3000 TL olması gerekirdi. Şimdiki fyatı hayat pahalılığıyla hesaplarsınız çünkü hesap bayağı kabarık.
görsel
su götürmez gerçek. zenginlere özenen halk asgari ücret az diyip duruyor. bunlara 5000 verseniz ama o audi'ye biniyor ben de istiyorum diyecek. övünmek olmasın ama (ya da olsun) zenginlerin farkı bu zaten, sizden ayrı olmak.

800 yeterli bunlara.
Hakkaten doğru amk.

Aylık:
30 lira market alışverişi
25 lira kılık kıyafet
50 lira benzin
100 lira kira
20 lira faturalar
25 lira kültürel etkinlik
50 lira et balık ve haftada bir gün dışarda yemek vs.

Ne etti? 300 derken geri kalan paramı altına yatırıyorum.
Neyin altına?
Onu da sen bul canım kardeşim.

Fazla bu para.
doğru bir önerme. halkın gözü aç. o audi'ye biniyor ben binemiyorum görüşünde hepsi. o zengin, sen değilsin fark bu.
Bu insanlara fazla denmiş ama 1400₺ maaşla 5 kişilik aile geçindiren var. Herhangi bir devlet dairesinde sabahtan akşama kadar oturup 3000₺ maaş alanlar ve milletvekillerine fazla o para. it gibi koşturan, kağıt toplayan, sokak sokak süpüren insana değil.
Aynen cok fazla . Insanlar bu parayla ölmüyo.
Bence maaş ödenmesin yemek yatacak yer verilsin yeter.
O kadar parayla aile geçindirip yaşamaya çalış bi dene istersen ne dersin ?
bir gerçeklik örneği. asgari ücret ile çalışan kişilere baktığınızda yaşadıkları şeyi "geçimsizlik" olarak tanımlarlar ancak istedikleri şey nedir ? ya arabadır, ya evdir, ya daha çok paradır. bunları verseniz de susmayacaklardır zira altında araba olsa bile asgari ücret yetmiyor çünkü daha iyi bir araba istiyorum diyeceklerdir. zenginlerin sizden farkı bu zaten aq fukarası. audi, mercedes senin neyine derler adama.

500 tl yeterlidir.
bekar hayatı süren birisi için 'yeterli' miktarda orası doğru. ancak o para ile ailesini geçindiren kira ödeyen vs. insanlarda var ve, onlar için tabiki bu para biraz az kaçıyor.
fazlaysa ne güzel o zaman. hak eden neyse oy alır tabii.