bugün

saygısız, gereksiz, boş insandır.
terbiyesizin önde gidenidir. ortam sıkıcıysa git bir bahane bul ve ayrıl ama elinde telefon okşayıp durma. toplum içinde nasıl kulaktan kulağa konuşulmazsa telefonda öyledir. geçen bir arkadaşı görmeye gittim. iki sohbet ettik hemen elinde telefon oyun oynuyor bende miktir ettim gittim ortamdaki diğerleriyle sohbet ettim. oda bir köşede kös kös oturdu oynuna devam etti.
Bir yerden sonra sıkıyor ortam yavaş yavaş telefona kaydığım doğrudur. Hayatımda biri varsa onunla konuşurum biraz yada kafa dağıtacak birşeyler ararım.
Hırbonun önde gidenidir.
Kalksındır gitsindir, tutan mı vardır, pranga mı bağlanmıştır ki oturmaya devam etmektedir?!

Nezaketi klozete atıp sifonu çekmiştir zannımca.
Hiç hazetmem!
(bkz: git burdan)
Önem verdiği başka bir insanla konuşuyordur ya da sıkılmıştır.
içinde bulunduğu grubun çoğunluğundan az konuşuyordur.
Hiçbir arkadaş şu 128 GB, 48 megacinsel minik mucizenin verdiği hazzı veremez. Telefon her zaman alır. Arkadaş gider geriye o kalır. Hatta o olmazsa arkadaşa da ulaşamazsın. Teknoloji güzel şey.
telefondakini daha önemseyendir; belki sevgili, belki patron, belki mutlu bir gelecek umudu.
(bkz: nerd)
Sıkılmistir buyuk ihtimalle yada cidden malin ta kendisidir.
gerçekten sıkılmıştır, elemanı darlamayın bırakın keyfine baksın.
(bkz: davar)
Bendim. Ama artık telefonun sarjı bir gün boyunca yetiyor. Yalnızlıktan olsa gerek. Hatta bugün arkadas sen artık telefonu eline almıyon hep böyle kal diye sevindi.
diğer arkadaşlarının "yeter bırak o telefonu da az sohbet edelim" ikazlarına maruz kalan teknomanyak kişidir. harbiden bırak lan telefonu.. birbirinizin yüzünü görmüyorsunuz.
Arkadaş çevremde bulunmayan insandır.
sözlük yazarıdır.
cahildir. konuşacak bir şeyi yoktur. kelime haznesi dardır.
ayrıca yolludur. vurduruyordur. allah belasını versin. piç, amcık, yavşak, göt.
bırakın oynasın hiç iplemeyin sonra anlatacak çok şeyi olur.
Beni giderek eşeğe aşık eden insan.
ben giderek insandan soğutan eylem.
Çok kaba bir davranıştır.
itici insan tipidir. Benimleyken biri telefonuyla oynuyorsa onu silerim. Silerim doğru kelime olmayabilir ama ilk aklıma geleni.
sözlükteki arkadaşlarını da düşünen insandır.
tuş açıp kapıyor alma olasılığı yüksek olan insandır.
ortamdaki diğer odunlardan sıkılıp küçük eğlenceler peşinde olan kişidir.