bugün

Ben Affleckin oynadığı güzel bir filmdir.
En iyi film ödülünü hak etmemiş filmdir. buna karşın yanlış görmediysem yapımcılığın yanısıra yönetmen koltuğunu da kendisi üstlenmiş ben affleck. iyi de iş çıkartmıştır bence. film bir parça abd'nin, carter'ın politikalarına da eleştiri getiriyor görünse de bunu abd filmlerinin son yıllardaki ikiyüzlülüğü çerçevesinde değerlendiriyorum. iran kötüdür anlayışını verdikleri ise çok açık. bunu filmin son sahnelerine doğru gösterilen kirlenmiş iran bayrağı vurgusundan rahatça çıkarabiliriz. diğerlerini saymıyorum bile. bunun dışında müziklere tam puan veriyorum. ama yine de ödül alacak bir film değildir.
k'argo ile kendi kendisinin nedeni haline gelen.
beni gerim gerim geren gerilim filmidir. iran'ın kaos dönemlerini anlatan en iyi tarih filmidir.
baştan sona kurgu amerikan sinemasının artık şişirme politik olaylardan film kotarma çabalarıdır. izlediğiniz vakite zarar ziyandır.
dünyada sadece kendilerini zeki zanneden ve birtek kendilerinin istihbaratı var zannedenlerin karşı tarafı ağtal gösteren küçümseyici bir film izlemeyiniz izletmeyiniz efendim.
henüz izleyemediğim, bilgisayarın bir yerlerinde arşivde izlenmeyi bekleyen film.
fikrine katılmıyorum ama tanıdığım iyi bir sinema eleştirmenine göre bu gece en iyi film oscar'ını alacakmış.

(bkz: hadi bakalım)
yavaş bir hikayede, patlama çatlama olmadan nasıl adrenalin salgılatibailir konusunda ders olsa, ana konular arasına kesin girecek bir film.

senaryo son derece iyi yazılmış, filmin düştüğü nokta çok az. Oyunculuklar kararında. Affleck'e yönetmenlik dalında en azından bir oscar adaylığı gelmemesi biraz ayıp olmuş. Hele ki good will hunting sonrasında uzun süredir adam akıllı bir şey yapamayan affleck, böyle temiz ve kaliteli bir iş çıkarmışken.

politik konulara pek girmemek lazım, sonuçta bir abd filmi fakat, arada bir iki tane sağlam geçirmiş abd dış politikasına. Yinede ne kadar şeytan olursak olalım hala içimizde good guysvar mesajından kaçamamış. bu tutum biraz klişe olmuş.

Özetle, benim gibi, aman sıkar bu şimdi kafasıyla filmi izlemeyi geçiktirmeyin, oscar ve diğer ödüllerde devamlı adının geçmesi boşa değilmiş. Hele ki adam akıllı casusluk ve politik filmleri mumla aradığımız dönemde, bulunmaz nimet olmuş.
ciddi ciddi en iyi film oscar'ını kazanmış sikimsonik film. aday olduğu daldaki bütün filmlerden açık ara daha kötü olduğu halde klasik bir akademi kıyağıyla heykelciği kaptı.
her sene, belki bu sefer yapmazlar diyoruz ama maaşallah akademi istikrarını hiç bozmuyor.
(bkz: #18782378) demiştim.

en iyi film oscarını kazanan film.
yani akademi yine sağ gösterip sol vurdu arkadaş!

(bkz: ben affleck)ne zaman büyüdü, aktör oldu da, orayı geçtide oscar alacak kadar iyi yönetmen oldu!
anlamadım gitti!
Kesinlike en iyi film ödülünü haketmiş filmdir.
yemin ederim bıktım usandım lan bu cia-hollywood ortak yapımı, amerika şöyle güçlüdür, biz adamı ayak üstü sikeriz, çok fena yaparız filmlerinden. sıktınız amına koyim lan. al o heykeli götüne sok amın oğlu seni. oh be.
dün akşam ilk defa izlememle gece oscar alması bir olmuş. uçağa biniş sahnesinde gerildim açıkçası.
oscar ödüllerinin zaman zaman belki de çoğu zaman dandik filmlere de verilebileceğini bizlere gösteren film.
yanlı denyolar sizi...
oscar ödüllü, gerçek yaşantıdan uyarlanan bir filmdir. bir cıa ajanının iran' daki rehineleri kurtarma operasyonunu anlatılır. filmdeki cıa ajanının gerçekte ruzi nazar olduğu iddia edilmektedir.
iyi filmdir ama kesinlikle en iyi film oscar'ını hakedecek kadar değil.
az biraz spoiler

orta doğu ülkesi, amerika, tutsak, kaçmak, başarmak kilit kelimelerini barındırması sebebiyle akademi tarafından oscar'a layık görülen film. kesinlikle güzel film. özellikle son dakikaları. fakat oscar'lık değildi.

az biraz spoiler
85.Oscar Ödül Töreninde en iyi film ödülünü kazannmış filmdir. lincoln filmi kadar iyi olmadığını düşünüyorum.
gerçekten çok iyi konuları ele almış ve oscar alan izlenmesi gereken filmlerden bir tanesi.
bence en iyi film Oscar'ı alacak bir film değil ama sorarsanız hangi film almalı diye bence bu seneki filmlerin hepsi dandik.
olmazsa olmazdır. Argosuz dil mi olur lan
şöyle bir konusuna göz atıldığı zaman niye oscar aldığı anlaşılabilecek film. üstelik ödülü michelle obama'nın takdim etmesi falan... tam yani... zaten ya argo, ya lincoln, ya da zero dark thirty'nin alacağı belli gibiydi...
gerçek hikaye olması dışında; filmin son 15 dakikası dışında sıkan, pek de zevk vermeyen, milliyetçilik duygusu olmasa pek de bir başarı elde edemeyecek bir film.

çok mu kötü? hayır değil ama oscar'lık da değil. yazık olmuş diğer adayların emeğine.
vasat film. beğenenlerin ve tam oscarlık film diyenlerin film kültürü sadece oscar verilen filmlerden oluşur. adayları da var beyler ben diyeyim de.
bence güzel film izlenir. Ama asıl olan film değil olayın kendisidir adamlar resmen ayakta sikmiş iranlıları haberleri bile olmamış.
Argo hayatın içinde.
Nereye gitsek duyabileceğim ya da söyleyebileceğimiz şeydir.
+Bugün napıyon lan ?
-Sanane amk

gibi...