bugün

bir beşiktaş'lı futbolsever olarak artık art niyet aradığım durum, bu oğuz çetin denilen adam önce sabri'yi sonra hakan balta'yı şimdi de arda turan'ı milli takıma davet edip, son antremanda sakatlanınca 6 hafta boyunca oynayamayacağı raporu ile postaladılar,

edep, galatasarayın 3 haftaya kadar fenerle maçı var, baroş sakatlıktan yeni çıkıyor, arda ise şimdi sakat 6 hafta yok,

bune perhiz, oğuz, bu ne eylem.

balansın içinde misin söyle de bilelim.
oğuz çetin'in antrenmandaki darbesiyle 6 hafta sahalardan uzak kalacak futbolcudur.

(bkz: fenerbahçe lobisi)
(bkz: oğuz çetin den nefret etme sebepleri)
sözlük yazarlarının kafayı yemeye başladıklarını gösteren olaydır. almanya maçı türkiye'nin gruptaki kaderini etkileyecek maç değil midir? peki milli takımın en yaratıcı futbolcusu arda turan değil midir? e madem adam bu kadar önemli milli takıma çağrılır durumuna bakılır. arda ben sakatım dese zaten milli takıma çağrılmaz.

biri de çıkıp fener'in yedeklerini çağırmaya devam etsin demiş. emre belözoğlu, volkan demirel, gökhan gönül, sakatlanıp kadrodan çıkmasına rağmen selçuk şahin zaten fenerbahçe'nin as oyuncuları. semih şentürk zaten milli takımın yıllardır golcüsü. hangi yedeklerden bahsedildiği ve oğuz'un aykut'a nasıl bir kıyak geçtiğini gerçekten merak ediyorum...

ayrıca burada asıl sorumlu galatasaray sağlık heyetidir. bir rapor hazırlayıp sakatlığı nedeniyle maça çıkamaz deselerdi arda turan zaten milli takıma çağrılmazdı...
hiddink e acem kınası göndermek gereken sakatlık. oğuzla karşılıklı sürsünler her yerlerine.
galatasaray'ın teknik heyeti ve sağlık ekibi, "bak arkadaş, bu adam sakat, almayın milli takıma!" diyor ve sen halen kadroya çağırıp, antrenmanda yükleniyorsan o zaman sen ya kafayı yemişsin ya da bu işi kasıtlı yapmışsın demektir.
(bkz: gs lilerin fenerbahçe malubiyetine bahane araması)
kastidir ve skandaldır. #9562516!
futbol kalbimizde bi yara..
herşey iyi giderken günün içine sıçandır. çok üzülüyorum, sinirleniyorum ama birşey yapamıyorum, bu yüzden deliriyorum sözlük. neden mi? arda turan yüzünden.

bu milli takım sezon başından beri kaç kamp yaptı? üç defa. ilk kampta sabri sarıoğlu sakatlandı. ikinci kampta sabri sarıoğlu, hakan balta, arda turan sakatlandı. şuan hâlâ üçüncü kamp günlerinin içerisindeyiz ve daha ilk günden arda turan sakatlandı.

bunların hepsi hafif derecede sakat oynatıldıkları için sakatlandılar. şimdi burda suç kimde? hiddink'te mi? hayır değil. oğuz çetin'de mi? evet. neden mi? galatasaray sağlık heyeti tarafından defalarca "bu oyuncular sakat, oynatmayın" diye uyarıldı ama yine de kafasının dikine gitti.

ha tabi bu arada milli takım doktorları ne bok yiyor onuda anlayamıyorum. ulan sizin ettiğiniz yeminin içine edeyim. hiç mi doktorluktan anlamıyorsunuz?

yazık bu oyunculara. artık oyuncularımız milli takımdan korkmaya başlayacaklar. size soruyorum sözlük; arda turan "ben gitmiyorum milli takıma" dese haklı mı haksız mı?
ve gidemiyoruz..
galatasaray'a büyük bir darbedir. arda olmadan galatasaray'ın hali ortada, bir de 6 ay daha yok...
http://www.hurriyet.com.t...tbol/15969090.asp?gid=373

bir takımda bazende şans olmalı dedirten haber.
müjdemi isterim.

milli takım doktorunun az önce ntvspor'a verdiği bilgilere göre 6 hafta sürmeyecek olandır. adama az önce sövdüm (#9562621), ancak bu açıklamasından sonra sözümü geri alabilirim. adam "idmanda bir ağrı oldu, yarın durum netleşecek, oynayabilme ihtimali bile var." dedi.

hadi bakalım. yüreğimiz seninle genç adam. çabucak iyileş. bizi yanlız bırakma.
öğrenince hass.. dediğimdir.kötü oldu bu bari nuri'yi oynatsalar.
riske edilmemesi geeken sakatlıktır.
daha düne kadar iyileşmeden kesinlikle oynamayacağım diyen arda değil miydi. ama milli takım olunca gitmesi gerekiyo. çünkü savaşa gidiyoruz. ah canım ülkem... bu amatör ruhla nereye kadar.

oguz cetin'e gelince eserinle övün.
hiçbir şekilde milli takımla veya almanya maçının fazlasıyla kritik olmasıyla alakalı yok. zaten 4 adam gidiyor galatasaray'dan milli takıma. üç tanesi sakat. hoş, hakan balta'yı sikleyen yok, ama sabri ve arda galatasaray'ı hücuma götüren ve doğru işler yapan adamlar.

bunlar sağlam gidiyor sakatlanıyor. sakatlandıktan sonraki milli takım arasına doğru iyileşme sürecine giriyor, tekrar gidiyor, daha kötü sakatlanıyor. hiçbir bok yokken gidip, sakatlanıp dönüyorlar. sonra bizim sağ bek serkan kurtuluş, sol açık aydın yılmaz'a kalıyor. forvet zaten yok.

eh madem öyle. madem sağ bek yok koca türkiye'de ve milli takım, türkiye'nin en iyi takımlarından birinin sakat sağ bekine muhtaç kalıyor, neden kimse bunu sorgulamıyor? neden sakat adam getiriliyor, diye bir kul çıkıp sormuyor? ha oğuz çetin? ha hiddink? ha diğer godamanlar!? çıkın gidin bir anadolu'ya lan! belki bulursunuz bir şeyler. korkmayın, ölmezsiniz amk.
(bkz: fatma gül ün suçu ne)
frank rijkaard ın en yakındığı şeylerden birinin başına gelmesi durumudur.
hiddinke küfür etmemi sağlayan neden.
fenerbahçe maçı öncesinde kasıtlı yapıldığını düşünen zihin yoksullarının varlığına şahit olup bu coğrafyada yaşayan çoğu insanın gerçekten de kişiliğinin bozuk olduğu ve karakterini tam oturmadığına kanaat getirip salyalar dolusu küfür etmeme vesile olmuş üzücü olaydır.

arda milli takımın kilit oyuncusuyken, almanya ile belki de euro 2012 ye gitme maçına gidecekken, üstüne üslük arda turan bu maçta oynamak isterken nasıl oluyor da böyle komplo teorileri üretilebiliyor gerçekten şaşırıyorum beyinsizliğinize. insanlar her zaman profesyonel olamıyorlar, duygusal düşünüyorlar. evet biz türkler olarak biraz milli duygularımız kabarık ve profesyonel düşünememizin de en büyük nedenlerinden birisi bu.
bu adamın sakat olarak milli takıma çağrılmasının altında bir şeyler arayan öküzlere 10 sene öncesinden bir kare sunuyorum;
görsel

hepsini geçtim bana arda turan'ın güzel oynadığı sadece 1 adet fenerbahçe maçı söyleyebilecek var mıdır?
beşiktaşlıların götten uydurması olan olay. kardeş takımlarını savunmak istiyorlar bunu anlıyoruz ama fenerbahçe nin ligde belki de bir tek galatasaray karşısında böyle bir oyuna ihtiyacı yoktur. yani fenerbahçe hakkında komplo teorileri kuracaklarına, dandik takımlarını izlemeye devam etsinler.

edit: vatan millet nedir bilmeyen (bkz: beşiktaş paok kardeşliği), milli duyguları bulunmayan (bkz: paokluların pkk bayrağı açması) bir güruhun doğal olarak kurduğu saçmasapan teoridir. doğal olarak kurduğu çünkü yaptıkları işlerden milli takımın ruhunu anlayamayacakları ve böyle bir konuda bile araya fitne fesat sokmaya çalışacakları bellidir.