bugün

hazımsızlıktan mütevellit gelişen acınası durum.
küfür etmeyim, hakaretlere sığınmayım diyorum ama hakikaten çok zorlanıyorum arkadaşlar. yani senin ataların farça, osmanlıca konuşuyordu ve bu dillerde bir çok arapça kelime var. neden piçlik yapıyorsun da küçümsemeye çalışıyorsun yarram? senin şu an bile konuştuğun/yazdığın türkçe de bir çok arapça kökenli kelime var. bu zoruna gitmişlik neden bilincine tecavüz ettiğim? esasında beni sinirlendiren durum, beyinsizin biri, içinde bulunduğu durumun farkına varmayıp başkalarını küçümsemeye çalışması. sırf müslümanların kullandığı alfabe olduğu için bu hazımsızlık. fikir çatışması falan değil bu bildiğin yobazlık. ama ne desen nafile bunlara, beynini sktiğimin adamı artık bağnazlığı, taassubu, ifrat ve tefriti felsefe etmiş kendine.

böylesini eşşek sudan gelinceye kadar döveceksin yeminle bak. eşşeği de suya koyarken boğacaksın amk ölene kadar döv gavatı. bu gibiler anca bundan anlar. sırf zarar lan bu faşist piç kuruları.
saçmalıktır zira hiçbir dilden rahatsız olmamak gerekir. ha arapça ve farsça konuşan atalarımız olma özelliğini kaybetmiştir. özenti olmayalım dile zaten gireceği kadar yabancı sözcük girdi bu kadarı yeter.
kişinin çıktığı yumurtanın kabuğunu beğenmemesi, bulunduğumuz coğrafyanın adamı olamamak, avrupalı da olamamak durumu. halbuki arapça belagat ve dil zenginliği yönünden diğer dillerden üstün ve dinlemesi keyiflidir, bu dilbilimcilerin savunduğu bir konu aynı zamanda kaşgarlı mahmud'un divanı lugatı türk'te ki iddiasıdır. nedenlerinden biri de kompleks olabilir.
gereksiz bir önyargıdır.
arapça konuşan birisi hem tıka basa yemek yiyen hem de bir yandan kusan insan(hatta insan gibi de değil) sesleri çıkardığından olabilecek durum. ırk olarak da hiçbir derdim yoktur.