bugün

görsel
Tertemiz kafalar.
Mihraplı cami. Sabah namazı öncesi. Dikkaldırım / bursa.

görsel
görsel
Isınıyoruz...
görsel
Şu manzaraya karşı çalışıyorum, yer bodrum oltaya gelecek yoktur ama çaya kaaveye beklerim.
görsel
Yenimahalle teleferiği havada yakaladım.

görsel
Sabahtan beri su pazar gününü su sekilde gecirmek icin denemedigim sey kalmadi. Gelde kiskanma.

görsel
görsel
görsel
görsel
Bazen ihtiyacınız bir sigara bir de şarkılardır sadece varsa bir de çay.
Kaç yaşında adamım. Ömrümün neredeyse %80'i göçebe hayatı yaşamakla geçti. Ama ne zaman annemden ayrılsam, annemin yanından gitsem koyuyor bana...

2015 senesi. Fotoğrafçılık, gazetecilik, basın danışmanlığı falan kovalıyoruz. Yakından tanıyan asıl mesleğimin medya olduğunu bilir... izmir piyasası, tadı tuzu yok. Kazandığımız harcadığımıza yetmiyor. Ev ekonomisi de iyi sayılmaz, kıt kanaat geçiniyoruz... bir akşam evde bir tartışma çıktı, kafam attı. Sabah Antalya'da aldım soluğu. Pek yakınlık beslemediğim, yanında zerre mutlu olamadığım babamın yanında. Geçmişte de gider gelirdim de, o tartışmanın yaşandığı günden beri Antalya'dayım...

Uzun bir süre gelmedim, konuşmadık buradakilerle. Nereye kadar tabi, erittik sonra buzları. Şimdi yılda hiç değilse 4-5 kere gelip gidiyorum. Annem burada, dayımlar, Dedem, anneannem, çocukluk arkadaşlarım... hala aynı sokakta, aynı mahallede hepsi... Antalya'ya dönünce bir parçam onlarda kalıyor hep. Bu yaşımda dokunuyor bana. Annem hayatımdaki en değerli hazinem. Arkadaşlarım... belki Antalya'da 1 milyon tane ama hiçbiri beraber büyüdüğün adamların yerini tutmuyor ne yazık ki...

Neden çekiyorum bu bölünmüşlüğü, bu çileyi? Ekmek parası işte. Kazandığın kadar muamele görüyorsun bu amına kodumun hayatında. Orada kazandığımı izmir'de kazanabildim de ben mi dönmedim? Evet benim de para gibi kişisel bir hırsım var kabul ediyorum. 'Eşini değiştir işini değiştirme' diyecek kadar. Gerçi hiç evlenip boşanmadım ama böyle yani. Çalışmak hayattaki her şeyi unutturuyor bana.

Antalya'ya bıraktığım bir dikili ağacım bile Yok. Maddi anlamda bir gün doygunluğa erersem işte o gün ilk iş izmir'e dönerim diye. Daha ne kadar gider gelirim böyle bilmiyorum ama izmir'e her gelişim ne kadar bayramsa, annemi geride bırakıp Antalya'ya dönüşüm o kadar zor geliyor bana.

Bir gün çok güçlü bir şekilde bu şehre temelli döneceğim anne.

görsel
Bana hiç öyle bakmayın. elime geçen ilk kitabı alıp çektim bunu. Şukul olsun diye atıyorum.

görsel
görsel
görsel
Yeğen bakma nöbeti.
Sabah sabah pencerelerimden girmeye çalışan iki misafirim var. Cama kafa atıyor faşistler. *
görsel
görsel
Çiçekli sabahlar sözlük.

görsel
görsel
görsel
görsel
Oluyoruz yavaş yavaş. .
görsel

@paleochora, crete, greece.
görsel
görsel
kampüs çok güzel gelseniz ya:).
görsel

Çalışıyoruz. inşallah sonbaharda meyve alırız.
bunlar benim mutluluk sebebim, küçücük bi domates çekirdeğinden bu duruma getirmek, bir buğday tanesinden 78 tane buğday olabilecek duruma getirmek benim için tarifsiz bir duygu
görsel
https://i.hizliresim.com/36XrB4.jpg
https://m.uludagsozluk.com/e/41568977/

Misafirlerim bugün yine geldiler. Gizlice görünmeden çektim *
görsel
görsel
Sabah sabah karşıma çıktı kereta. Çantama koyup işe götürecektim neyse dedim şimdi patron kızar. Akşama buluşacağız.