bugün

Ailem ile hep problemlerim oldu onun için ikisini de sevmem ,ikisi de benim için birşey yapmamıştır anneannem sağolsun .
''Her kadın çocuk doğurabilir ama her kadın anne olamaz.'' dedirten durumdur.

Öyle anneler tanıdım ki, (erkek halimle) kendime daha iyi analık yapmışım.

Her şey gibi bu da şans. Üstünde durup da duyguları törpülemeye gerek yok.
civcivin çıktığı kabuğu beğenmemesi durumudur..
annesinden sevgi görmeyen çocuklarda olur. allah anneye değil de çocuklara yardım etsin.
Anne denen kişiden 'annelik' görmediği gibi, bunun yerine zarar gören çocukların yaşadıkları travmadır.
Bor çocuğun annesini sevmemesi gibi bir durum söz konusu olamaz ama zamanla annenin yaptıkları yüzünden sevgi nefrete daha iyi ihtimalle de hissizliğe dönüşür.
dünyanın en acımasız gerçeği..

lan bir kere de neyin var de be kadın,
neden ağlıyorsun diye sor..

sen sakinleş de öyle öyle ara beni hadi canım diye kapatmak en kolayı..

hadi ben şimdi kapatıyorum, canın sıkılırsa atla gel buraya derken;
ağladığını farketmiyorsa hala..
yada cebinde oraya gelecek paran varmı diye sormuyorsa..

çok da zor olmayan durum..

hadi yine şerefine..
"olurmu öyle şey yav" cı abilerin fikrini değiştiremeyeceğiniz konu. kişiliğini,sana davranışını,konuşma şeklini sevmiyorsan ve sana uygun değilse gayet olası durumdur. ancak en makulu 18 yaşından sonra üniversite falan fişman derken yolları ayırmaktır.
sevgiye muhtac cocuklarin hissettigidir. herkes anlamli anlamli yazilar yazmis. insanlarin hayati hakkinda kesin hukumler vermekten vazgecin.
imkansız olmayan. Yani coğu insan buna anlam veremeyebilir. Sevmemek mi yoksa sevilmediği için ona duyduğu kızgınlık mı belli değildir. Yasanılan en büyük travmaların sebebi oluverir anne iste o zaman yalnız olduğunu anlayıveriyor insan. insanın dert ortağı olmalı. insan yüreğini açabilmeli kolayca annesine. Arkadaslarinın annesiyle kıyaslayınca kıskançlıktan ölür ondan bir kez daha nefret edersin. Bir yabancı gibi mi olur anne? Bir gun anne olursam korkuyorum. Annem gibi bir anne olmaktan cok ama cok korkuyorum. ama onun olmadıgı bir dünya da düsünemiyorum, ne kadar kin duysam da.
kimse kimsenin dusuncelerine, fikirlerine onyargili yaklasmamalidir...Cunku insanlarin hayatlarinda ne olup bittigini bizler bilemeyiz, sadece kendileri bilir vede kendileri sahit olur yasadiklarina..
anne sevilmezmi?
adi uzerinde anne... egerki karnina dustugu gunden beri yavrusunu seviyorsa, kucagina aldigindan buyuyene kadar yavrusunu sevip sevgiyi asiliyor ise tabiki o sevgi yumaginda buyuyen cocukta annesini sevicek ve sayicaktir...
sevgi ile buyuyen karsisindakinede sevgiyle yaklasacaktir...
her anne olan sizce gercek annemidir? bunu sadece o anneyle yasiyan cocuk bilir ve bunada sadece cocuk karar verir...hic bir annenin cocugunu annesiz birakmaya, dunyaya getirdigi yavrusundan vazgecmeye hakki yoktur...

Egerki anne yavrusuyla arasina boyle bir yol cizdiyse ilerki yasantisinda dunyaya getirdigi cocuguna yapmaciktan "yavrum" deme hakkida yoktur. Yavrusuna nasil onsuz yasamayi, annesizligi kabullendirdiyse, anne sevgisinden mahrum ederek dunyanin en kotu cezasini annesizligi yasattiysa, heleki birde kendisi yasarken ufacik yastaki, korumaya muhtac olan yavrusunu kendi elleriyle uvey anne "azabina"teslim ettiyse, yavrusunun hic bir acisinda yaninda olmayip kendi zevlerine dalip yavrusunu unuttuysa yavrusununda onu silmesini kabullenmesi sart boyle bir vicdansiz annenin....

Cunku anne cocugunu sildigi an anne ve yavru bagini coktan koparmis o acimasiz secimini coktan yapmis oluyor..Hemde hic onarilmamak uzere....

Sonrada terkettikleri cocuk ondan uzak durdugunda o acimasizca terkettigi cocugu vicdansizlikla sucluyor...Sizce burda vicdansiz olan kim?Ne ekersen onu bicersin sozunu hic yabana atmamak gerekiyor...

Cunku kimse kimsenin hayat hikayesini bilmiyor ve bilmeden hemen yargiliyorlar..egerki bir kadin icinde sevgi tasimiyorsa, vicdansizsa anne olma heveslerine girmemelidir...hic bir annenin cocuk yapip sonrada onu ortaya atmaya ,ufacik bir cocugun hayatini karartmaya hakki yoktur...

saglikli toplum olmasini istiyorsak, saglikli bireyler yetistirmemiz gerekiyor. bu tur annnelere cocuklar tabiki tepkisini gosterecekler...Anne diye, dunyaya getirmis diye acimasizca yaptiklari haksizliklari asla sineye cekemeyiz...

Sevgisini paylasip ,guven veren , gozu gibi saklayip koruyan ,yavrusunun her yasinda yaninda olan ,yavrusuna her daim destek veren ANNELERE can feda....Her canlinin bebegi olur... ama herkes anne olamaz, beceremez ANNELIK gibi kutsal bir gorevi...

yazimi burada noktalarken ,hic bir yavrunun annesiz kalmamasi dilegimle...Annesizlik bir yavruya verilen en agir cezadir bu dunyada...!
Yargılanmaması ve anlaşılmaya çalışılması gereken, kesinlikle temel bir dayanağı olan, b*ktan ve üzücü histir. Hiç bir yere hiç birşeye tutunamazsınız. Güçsüz hissedersiniz kendinizi . Varlığını hissettirmesi ile var olması çok farklı şeyler. Ve varken yok gibi hissedilmesi de ayrı bir yıkım. Çok tanıdık ve zor bir durumdur..
annenin oğlunu sevmemesinden dolayı bence.
Annesini sevmeyenin sülalesini s*kmek gerek. Anne aq çocuğu anne bu. Seni 9 ay karnında taşısın sonra sen nefreti öğrenene kadar büyütsen sonra gel sen nefret et. Aq malı...
böyle beyefendi bir adamı annesi neden sevmez, üzmüştür.
Kısa ve öz : ergenliktir. Anne sevilmez mi?
yoklugunda kendinizi sikmenizle sonuclanacak duygu bozuklugudur. begenmiyorsaniz bana verin.
normaldir.

tabiiki de. Ben de yaşadım bunları.

kafanıza takmayın, konuşur konuşur susar.
içinde bulunduğum durumdur.
(bkz: Siz benim neler çektiğimi nereden bileceksiniz)
mümkün mü lan? her şeyi geçtim geçen bir twitimi görmüş şimdi bana kazak örüyor. bana hem hayatı hem de adam olmayı öğretmiş bir kadını nasıl sevemem.
Anneyi sevmeyen baska hicbir kadini sevemez dedigim olaydir.
annesinin sütüne muhtaç minik bebeğini terkedip başka adamla evlendikten sonra yaban ellerde düşe kalka büyüyen çocuğu kendisini bulup bir kez anne diyebilmenin hasretiyle yanına gittiğinde bu benim huzurumu bozacak diye düşünüp köpek kışkışlar gibi 'git, git burdan' şeklinde onu yanından kovarsa olabiliyor.
anne sevilmez mi, elbet sevilir ve sevilmelidir. kaideyi söylemek gerekir evet sevilir ve sevilmelidir. bir milyon kere tekrarlayalım ödevimiz olsun, anneler sevilmelidir.
annenizi üzmeyin toğrağını öpersiniz zorunuza gider..
Herkes benim annem gibi harika bir anne olsaydı bu nasıl terbiyesizliktir derdim ama etrafımda kötü anne örneği o kadar çok var ki. insanlar artık çocuk dogurmanin "anne" olmaya yeterli olduğunu sanıyor.
HER ANNe sevilecek diye bir şey yok. hergün haberlerde nelere sahit oluyoruz kızına zorla fuhuş yaptıran mı dersin kızını sevgilisine öldürten mi dersin yada daha küçücükken çöpe atan mı dersin.. sevdiğim bir kız arkadaşımın annesi kızından peynir saklıyordu yemesin eve para getirmiyor diye daha niceleri var. malesef doğurmakla anne olunmuyor.
annemmm ellerinden öperim.. keşke herkes senin kadar mükemmel olsa..
birisi babasını sevmez sözlük ayklanır vay baba sevilmez mi, şimdi anneni nasıl sevmezsin? herkesin anne babasını kendi anne babanız gibi mi sanıyorsunuz? 6 tane küçük çocuğunu evde bırakıp evlenip giden bir kadın varmış bizim köyde. çocuklar şimdi 70 yaşına dayanmış yaşlı insanlar ve annelerinden nefret ediyorlar. teyzemin eşi çocukları 2 yaşındayken çocuklarını yüzüstü bırakıp gitti. kuzenlerim şimdi 20 yaşında ve tabiki babalarından nefret ediyorlar. her gün haberlerde duymuyor muyuz; kızına tecavüz eden babalar, kızını satan anneler yok mu? onun için insanları yargılamaktan vazgeçin lütfen.