bugün

Uyudugumu uyandirarak anlamak.
mutfağa girince sorguya çekiyor kadın, sanki hırsız mışım gibi.
ben: anne yemek yaparmısın canım karnım aç
annem: tamam yapıyım şimdi

aradan 30dk geçer

ben: anne yaptınmı yemek geliyom
annem: yaptım gel
ben: ne yaptın
annem: çay
ben: 404 not found.
az once anne elvis presley cok yakisikli gelsene bak bi ekrana dedim geldi , " bu hic yakisikli degil kisacik boyu varmis peh " dedi gitti. annemin boyu 157 ve annem bir kezban.. gercekler acidir.
gereksiz açıklamalar yapması. mesela pazara gitti, domates aldı diyelim. olaylar aynen şöyle gelişir;

- ooo anne domatesler çok güzel görünüyor. ne kadardı kilosu? keşke bu kadar çok almasaydın ya.
+ şimdiiii... biberin kilosu 3 liraydı, 2 kilo biber aldım. kırmızı biber aldım ona da 4 lira verdim. marul aldııımmmm.. ...... işte limona da 2 lira verdim. domatesin de kilosu 3 liraydı, 3 kilosu 9 yapıyo ya, sebzeci çocuk abla 10 liralık yapayım mı dedi, yap dedim. evde domates canavarı var ya fazla aldım o yüzden.
- !+%&/()=????!!!!!!!!
Odamı asla toplama ben Dağınık seviyorum dememe rağmen her seferinde odamı toplaması ve bütün eşyalarımın yerini değiştirmesi.
Sürekli Turşu kurması.
''anne'' denen bu tuhaf sevgi abidelerinin, bu dünyayı terk-i diyar eylemesiyle, deliler gibi özlenecek ve burun sızlatacak ''huylar''dır, şeylerdir...
Ailede kendi de dahil olmak uzere kimse kuru fasulye yemez ama hep yapar ve hep dokulur o yemek.
Yani şimdi öyle huylari yok ama...

Biz küçükken abimle kavga ettiğimizde* annem de sinirlenir biraz bağırıp çağırmadan sonra baktı olmuyor bam güm tabakları kırardı... Biz de korkardık annem delirdi mi diye... ama heralde yunan kültürüyle içli dışlı büyümüş olmanın getirdiği bişey yani...
yaptığı her tatlının üzerine hindistan cevizi dökmek. "yakıştığı şey var yakışmadığı şey var anne" desem de nafile. döküyor efenim durduramıyoruz.*
Tatil günlerinde saat 8.35 dir ama saat on oldu kalk artık bu saatte ne uyumasi diye kaldirir. Ne derdi var uykumla anlayamadim gitti ya.
18 yaşında olmama rağmen torunuma aldım diyerek minnak bir hırka hediye etmesi.
Hersey lazım ona göre hiç bi çaput attırmiyo lazım olur ya lazım olursa yav arkadaş senelerce durmuş ne zman lazım olucak. heleki bir şey at aylarca attılar deyip duruyor canım anamm.
Sinan akçıl dinlememesi.

Sinan akçıl'ı görünce bayılması.
Galiba çok sevdiğinden dinleyemiyo.
Doyduğuma zinhar ikna olmaması.

Ona göre her zaman bir tabak daha yiyebilecek kapasiteye sahibim.
işten yorgun gelince, neyi nerde çıkardığımı umursamadan gidip yattım. annem sitem ederek (hem de baya bağırarak) "yine pantolonu yerde bırakmış" "bu çoraplar buraya konur mu" diye odaları dolaşıyor. sıra benim odama gelince, muazzam bir sessizlikle parmak ucunda içeri girip kirlileri alıyor. sitem etmekte haklı ama yine de uyanmamı istemiyor.

gözlerimi ovuşturarak
- anne dur ben de yardım edeyim
- yok kuzum uyu sen, yorgunsun.
- e demin senin sesine uyandım ben, boşver uyandım zaten. bırak yardım edeyim
- sinirlendim birden, sen bakma bana. bırak elleme, mutfakta yemeğin hazır.
- sen niye bu kadar mükemmelsin annem?
- sen olmasan bu mükemmellik neye yarar, hayatımın anlamı
der ve sarılır, onun siniri benim bütün yorgunluğum geçer.

sonuç : annenin garip huyları diye bir şey yoktur, sizin eşekliğiniz vardır.
zırt pırt önce oku sonra kızı bulursun tarzında konuşması.
Annenin değerini bilmektir , garipte olsa , sinirli de olsa anneniz o sizin , çok özledim , şimdi olsada bağırsa çağırsa ağızıma sıçsa gık demem , ışıklar içinde uyu annem.
benim yatağıma yatması ve gecenin 3ünde beni kaldırıp oğlum kalk git yatağına demesi.
odada bir şeyin illaki onun istediği yerde durması. Arkadaş masa üstüne bilet bırakıyorum 2 saat sonra orda yok.

+ anne nerde bu?

- çekmeceye koydum.

Kargodan daha yeni gelmiş paketleri yatağın altına kutusuyla koyuyorum akşam bakıyorum yok.

+ anne kargodan gelen paket nerde?

- dolabın üstüne koydum.

Neden onlar sürekli yer değiştirmeli? Söylüyorsun alınıyor iki laf edemiyoruz.
aradığım şeyi bulamadığımda anneme soruyorum

-anne ... nerde?
+nereye koyduysan ordadır kızım
-anne bilmiyorum amaaa
+tamam dur bi dakika
der veee 2 sn içinde nasıl bulur kayıp eşyamı bilinmez .
çünkü şöyledir ki anneler düzenlidir bu yüzden dağınık olan eşyalarınızı olması gereken yere koymuştur.
Dersin ortasında whatsapptan “Akşama dolma Yaptım"yazıp dil çıkarıp dolmaların resmini çekip atması.

Niye olgun bi annem yok benim.
Kaç kere dedim Akşama eve gelince kokusundan tanımak istiyorum ne yemek yaptığını bana yemek fotoları atma diyorum ama laftan anlamıyo.
gerçekleşirken benim de orada bulunduğum olayları bana tekrar anlatması.

sıkılıyor bütün gün evde, haberim yokmuş gibi dinliyorum.
dersteyken whatsapp tan mesaj atmak... dersteyim dememe rağmen devam etmek... anlam veremiyorum amk.