bugün

anneye tapmak.
Xavier dolan'a bağlamaktır. (bkz: j ai tue ma mère)
Ne kadar nefret edilse de ayrı ve küs kalınamaz. Ya anne gelir ya sen gidersin özür dileşir barışırsınız.
ergenlik dönemindeki triplerden birisidir sevmemek ve utanmak yaş ilerlediğinde ya da aileyi kaybettiğinde yerini tam tersi bir duygu alır.
genelde ailenin her boku daha iyi bildiğini sanması üzerine yaşanır.. rahat etmek istiyorsanız cevap vermeden olay yerinden uzaklaşın genellikle.. olur öyle şeyler geçer..
babaya boynuzu takmış aileyi parçalamış ise olağan karşılanacak durum.
düşünülemez.

gözünü ilk açtığın anda karşında onu görüyorsun.
sen huzursuz olduğunda bunu en iyi o anlıyor.
yanında geçirmediğin her akşam için acaba şuan napıyor, ne yedi diye düşünüyor.
kötü bir rüya gördüğünde ilk işi seni aramak oluyor.
sen hastayken gece uyumayıp saatlerce başında bekliyor.

ve sen bir kadın/adam bulup onu seviyorsun ama bu kadından nefret ediyorsun?

pes.
Şizofren hastası bir anneyse ve refakatçisi siz iseniz, diğer kardeşler ve baba etkilenmesin diye hep kendini öne atansanız ve buna rağmen değeriniz bilinmiyorsa zaman zaman hissedilesi, fakat geçici olan (olması da gereken) durumdur.
özgürlüğü kısıtlanan ergen ifadesidir.
Hiç hissetmediğim ve hissetmeyeceğim durum. (bkz: Ana hakkı ödenmez)
her kadın anne olamaz. sırf çocuk doğurdu diye "anne" sıfatı alamaz. vay efendim 9 ay karnında taşıdı yok efendim yemedi yedirdi giymedi giydirdi. geçiniz efendim geçiniz. bu yazdığımı da her insan evladı anlayamaz. insanın bomboş evde bile kulaklarını kapatıp ağlamasına yol açan bir kadından nefret etme durumuna anneden nefret etme denir. ve evet. edilir.
Anne de senden nefret ederse olmayacak bişey değil.
bazıları anne özlemi çekerken onu kaybetmişken nası nefret edilir anlayamadığım duygu.
Ergenlik göstergesidir.
anneligin hakkini veremeyenlerden nefret edilir evet.
görünce tüylerin diken diken olması, ıslak ıslak öptüğünde tiksinmek, dır dır yaparken sinirden kendi kendini sikme isteği oluşması, her şeye rağmen küfür etmeyip içte patlaması yüzünden midenin ağrıması gibi bir duygular ve eylemler bütünü.
Yaşamayanın anlayamayacagi bir durumdur. Tam olarak nefret denilemez. Ama agzindan bir gün olsun "yavrum" sözü çikmayan bir anneyi sevmek zor gelir :/
tabii ki her insanın annesi farklıdır, kimisine annesi iyi davranmaz, kimisi ise annesini sonsuzluğa uğurlamıştır mumla arar..

annenizin kıymetini bilin, ölünce çok ararsınız...
Bazen bende de oluyor anneme karşı nefret. Ama haklıyım hani bazen manyaklaşıyor.
kimsenin ne yaşadığını bilemem,ama bazen hepimiz sinirleniyoruz en sevdiklerimize nefret lafını ağzıma alamam ben bana çok büyük sorumluluk yükler ama evet bende zaman zaman anneme kızarım yalan değil.
Anne hayırlı biri ise yanlış olandır. Milletin melek gibi annesi var mesela. Bazılarının annesi ise ana sıfatını bile haketmez. Annesinin evladına yaptığı zulmü üvey anne yapmaz. Hal böyleyken gel de sev.
Anneden nefret etmek;neden olmasın? Hak veririm annelik sıfatıyla yakından uzaktan alakası olmayan anneler var.
Nefret etmek bir yana Bir de ne yaparsa yapsın artık hiç umursamadığınız, bana dokunmadığı sürece bin yıl yaşasın dediğiniz bir nokta var. O noktada bitiyor işte. Aile maile ilişkisi hak getire.
Annenin karakteri zıt gelebilir en fazla sevmezsin. Nefret etmek nedir. Derhal orayı terket kardeşim.
Anneninizin değerini bilin lütfen. Aynı şey bir baba için yazılsa hak veririm lakin anne dediğimiz varlık bizi koşulsuz seven, kendinden önce bizi düşünen, biz nerede isek yüreği orada atan, Allah' ın bize verdiği bizi sevmekle , bizi korumakla görevli meleğimiz sanki. Lütfen ne olursa olsun annenizi üzmeyin. Şükür annem ile 17 yılım geçti, ama bir 17 saniye geçirebilmek için bile bütün servetimi verirdim. Anne bu dünyadaki cennetimizdir.