bugün

italyan ismine benzeyendir. Yunan da olabilir. Kim bilir annesi yunan babası italyan bile olabilir.
(bkz: anne hathaway)

çünkü o da bir anne.
Dünya'ya can getirmiş insan ; yaşam kaynağı .
varlığı rahatlatan, yokluğu üzen, afallatan, zaman zaman da çıldırtan güzeller güzeli.
O kadındır ki benim en sevdigim Barcelona t-shirtimi toz bezi yapan..

Odamda alt yapımı hazirlamisim ustune okuyup kayit yapiyorum, paaat daliyor odaya..
- Oglum biz teyzenlere gidiyoruz Tamam mi?

Lan odaklanmisim parçaya, kafa salliyorum. Bi daha..
- tamam mi ogluum?

Stop! Anne tamam kafa salliyorum iste.
Yok ama yetmez cevabi alcak o.
Neyse bir daha bastan alıyorum, 2 dakika sonra tekrar geliyor.
- disari cikican mi sen gece?
Ben devam ediyorum tabi muzige.
- cikcan mi gecee?
Stop! Anne bilmiyorum su an cikarsam haber veririm.
- camlari kapat, anahtarini al cok gec gelme mumkunse tek gel.

Anne ne olur izin ver bitireyim su kaydı olur mu..
Biz gidiyoruz, hadi hoscakaall..

Kaydin irzina geçtiğin icin tesekkurler anne, opuyorum dikkatli gidin.
değişik manyak genlerimin yarısını aldığım varlık. yıllarca çok kötü bir ilişkimiz oldu, ama son 1 senedir inanılmaz iyiyiz. anneyle iyi olmak muhteşem hissettiriyor. özledim, bodruma yanına geldim sevgilimle beraber iki hafta önce. bir iki gün kalırım diyordum, hala buradayız. * akşam hep beraber bir de babamın kuzeni ve eniştemle cafe&bar tarzı, kumsalda bi mekana gittik. annem müslüman ve başını örtüyor, hepimiz içki içtik, o latte içti.* * bi de bunun esprisini yapmıyor mu, yerim onu : sizin ayakta durcak haliniz kalmadı bee ben de olmasam arabayı kim kullancak. * en çok hoşuma giden ise şu oldu, 500 küsür lira hesabımız vardı. sevgili kişisi çıkardı 250 lira koydu, teyzemle* annem ödettirmediler. eniştem de takılıyo ona oğlum patron bizde karılar, bak ben hiç elimi cebime atıyo muyum, biz işçiyiz onlar patron dükkanlar onların bırak ödesinler, diye. velhasılı kelam benim annem bitanedir. ailem bitanedir. hepsi, iyi ki varlar.
hayatımda sevdiğim tek kadın. zaten hayatta başka hiç onun kadar ya da onun çeyreği kadar sevdiğim bir insan yok. ki zaten beni onun kadar seven, iki günde bir sesimi duymasa merak eden yok. minnettarlığım ona ebedi.

bazen düşünüyorumda annem her fani gibi elbet bir gün ölücek. benden önce olur da ben bunu yaşarsam ne yaparım? insan bu acıyı nasıl kaldırabilir? ne yapar da bu acı geçer?

ben anne kuzusuyum. ben annemsiz yapamam. hayatımın ilk günden bu yana hep yanımda oldu. bana hem anne hem baba oldu. o tuttuğu için ellerimden yürüdüm, koşabildim. yemedi yedirdi derler ya, annem onu gerçekten yaptı.

şimdi bir kadın hayatıma giricek ve annemden değerli olucak öyle mi? imkansız. evleniceğim kıza evlilik teklifi yaparsam eğer ardından ceyhun yılmazın sevdiğim ikinci kadınsın sen şiirini okuyacağım. okuyacağım ki bilsin hayatımın tek ve en sevilen kadını olamıyacağını.
Güvenebileceğim tek insandır.
çocukken, çalışan bir anneye sahiptim.
anneannem beni evin arka bahçesine her seferinde kandırıp götürür, döndüğümde ise annem her seferinde gitmiş olurdu...

ilk olarak bir ağlıyorsunuz, sonra gün içinde kafanız dağılıyor
çocuksunuz lan işte, çizgi film, o bu derken akşam oluyor ve anneniz geliyor...

bunu niye anlattım derseniz; aradan 18 yıl geçti, ben koca adam oldum 24 yaşına geldim, annem yaşlandı ve emeklilik için son senesi artık.

sabah yüzümü yıkarken, yine 18 yıldır olduğu gibi aynı saatte kalktı.
hazırlandı ve ben çıkıyorum dedi...

bu sefer ağlamadım tabi ama bu eski anı aklıma nerden geldiyse geldi, önce yüzümü kuruladım havluyla, sonra pencereyi açtım gidişini izledim...
zaman çok acımasız lan...
En sevilen.
Bu hayatta gözüm kapalı güvenebileceğim tek insan.
sevdiğim tek akraba.
Koca bir boşluk.
Gidişi insandan kocaman bir parça götüren melektir. Hep özler, yokluğuyla birlikte asla aynı kişi olarak kalmazsınız.
hayatınızı geçirmek istediğinizi düşündüğünüz kızla ilgili düşüncelerine değer vermeniz gereken kişi.
kız güzel bir kız olabilir kız iyi bir kız olabilir lâkin bunlar sizi mutlu edeceği anlamına gelmez ki mutsuz ediyorsa ve mutsuz edecekse anneler bunu muhakkak anlar.
öyle tanıştırmanıza saatlerce birlikte oturtmanıza gerek dahi yok. uzaktan bir bakması kâfi. kızı görmesini de geçelim, günün birinde , üzgün bir biçimde kapıdan girdiğinizde dahi anlar ne olup bittiğini. meselenin basit bir, vuku bulması gayet olağan bir tatsızlık olmadığını. boşverin el alem ne der. karı derdinden kanser olmaktansa ana kuzusu olarak bilinmeyi tercih edin; lâfını dinleyin. ben ilkinde dinlemedim sonuç felaket oldu. ikincisinde tercihim tasdiklendi ki ufak ufak düğün alışverişlerindeyim uzun süren bir ilişkinin ardından.
özet: ananızın sözünü dinleyin. ana gibi yâr olmaz.
27 yasinda hala bana terlikle nisan alabilen varlik.
Kiz gibi atar yok neden salihanin kizi gelmis ben gitmemisim.
Oluyorum ah ih diye evin isini de bana yaptirir.

Ama cok guzel kokuyo be.
o gittigi zaman gidecegim bir hayatta ki kalmis tek degerli varligimdir.
görsel
"Şarjım yok, akşama geç gelebilirim, merak etme" diye arayan şahane insandır.

Ama bu mini hatırlatmayı çocuklar yapar yahu anneler değil! Sen annesin çıkar gezersin kime ne! Hesap çocukların verdiği bir "şeydir"

Tanım: dost, arkadaşm, zaman zaman dedikoducu teyze , zaman zaman kardeş ama daima birtanecik melektir.
Telefon kilidimin şifresidir. Aramızda kalsın.
olmayan.
9 ay karnında taşıyıp, en az 2 yıl moklu götünü temizleyip yıllarca gözünden sakınıp evlatlarını büyüten, her biri evlenip barklansa bile onların dertlerini dert edinen, yaşlanınca da kim bakacak buna yeaa diye hor görülen insan.
allah merhamet versin hepimize.
Yaşama sebebimdir . Şu dünya üzerinde tek sevdiğimdir. isterse yanından bir saniye ayrılmayacağım kişidir . Tek dileğim eşimin annem gibi karakterli olması ve annemi kendi annesi gibi sevmesidir.
Çıkarı olmadan, kahrınızı çeken tek kişi.
baş tacı, mutlu olma sebebi, yemeğinden senin için feragat edebilen tek kişidir.