bugün

mamak tarafinda gokyuzunun fena sinirlendigi, yagmur yagan sehir. yok boyle gurleme.
Bomba patladı sandım nasıl gürüldüyor mk.
Şuan için yaşadığım şehir bir süre sonra bitecek ankara yılları inşallah.
Bu nasil bi yagmur lan? Allah'a emanet ise geldim gözümun onunu gormuyordum yeminle.
Gök gürültü leri çok korkutucu.
sabah sabah sırılsıklam eden şehir. en azından altyapısı iyi olsa içim yanmayacak. küçük göletlere basa basa yürüyoruz efendim.
Okuduğum ve nemsiz havasını özlediğim şehirdir .
ankaram ankaram güzel ankaram.
otogarı ve simidini kaybeden şehrin damarlarında Melih Gökçek dolaşmaktadır. Yanına oğlunu da almıştır. Ben sizin babanızım deyip billboardlara resimlerini koymanın hazzını yaşamaktadır. nasıl bir memleket bu böyle...
Kendisine has bir denizi var bugün. Yapay deniz yapılacak felan diyordunuz ama olmamış bu. Geri alabiliyor muyuz...
hiç özlemedim, insanlarından da, kendisinden, havasından, suyundan nefret ediyorum. yarın yola çıkıcam şimdiden sıkıntı bastı. inşallah her şeyi bi günde halledip geri dönerim. lanet olsun sana ankara !
Yarından itibaren önümüzdeki 1 yılı geçireceğim taşkent. Yeni hayat tecrübemde varlığının bile büyük yardımının dokunacağı ponçik insanların yoktan sebeplerden ötürü bendenize sırt çevirdikleri için onlara teesüflerimi iletiyorum. iyi şanslar bana.
başka bir şehire yerleşince değeri daha iyi anlaşılan güzel şehrim.
Pazar gunu geliyorum be gri sehir. Hadi bu yil hayirlisi...
terk ederek ardımda bıraktığım kent. geri dönüş olur mu, şimdilik meçhul.
Galiba özlediğim şehir . Ankara'da okumak sanırım hoş tabi yapacak daha fazla aktivite bulsam daha güzel olur.
Başlık hortlamışken araya ufak bir zirve mi sıkıştırsak diye düşündüm.
Gram ozlemedim. Donmek istemiyorum ama zorundayim. Ruhumu egede birakarak donecegim. Bir de sogukmus, ozellikle sabahlari buz gibiymis. Erken baslamis bu sene. Beni egede birakin nolur!
odtü yerleşkesinde sevişmek dışında özlenecek şeyi olmayan gri şehir.
yalnızlığın utanılacak bir şey olmadığı şehirdir. ankara'da milyonlarca kişi var, yüzbinlerce ev, bir o kadar aile... herkes yalnız.
sürekli geri dönmek istediğim ve bana inanılmaz huzur veren memleketim.
memleketimden buraya geldiğimde ciğerlerime karbonmonoksit dolduran ve bunu hissettiren şehir. bugün yine ayak bastım, sonra düşündüm. cebimdeki zararlı diye bas bas bağırdıkları sigara mı daha zararlı, yoksa bu şehrin havası mı?
Solgun şehir.
Kalkıp gitmek istediğim sonra bir an vazgeçip kısa süre sonra uzun uzun gitme planları yaptığım şehir. Şiddetli gecimsizlikten ayrılmamız gerek hakim bey.
solgun falan değildir. mayıs-haziran arasında gökyüzü her akşam altın rengi olur kırkikindiler uzamışsa özellikle. ve tüm şehir başka hiçbir yerde görmediğim bir sepya ile parıldar. ve aşti'de, her yağmur vakti, bir gökkuşağı çıkar çorak ve kızılımsı toprakların üzerinde. ve insanlar rengarenktir, konur sokak'ın 3. kat cafelerinde. ankara'da siyah bir renktir mesela. niğde, karaman gibi yerlerden gelen adamlar gelip soluk diyor mk.