bugün

uygun bölgelerinde fındık tarımının başlamasını merakla beklediğim kenttir. Sanayi ve tarım atılımları açısından hala yeterli ilgiyi görmeyen güzel başkentimizdir.
bulunduğum yerden gördüğüm kadarıyla üzeri siyah bir sis tabakasıyle örtülmüş viran şehir. doğalgaz diye bir şey var arkadaşım...
sonunda kışın geldiğini gösteren yağmura kendini teslim etmiş şehir.

edit: an itibari ile haymana dolaylarında kara dönüşmüştür.
donuyoz ya la gene.
yağmurlu bir sabaha uyanmış şehirdir. ıslakken daha da kötüymüş...
angara buz gibidir şimdi la bebe!
kalorifer yaktıran havaların başladığı zaman daha bir sevdiğim başkent.
sonbahar ve kış mevsiminin en çok yakıştığı şehirlerden birisidir. evet.
2 gündür araba kullanmanın işkenceye dönüştüğü canım şehrim. Nedeni şehrin kuzeyindeki acayip yağmurdur.
kamyon, yol, bir yaşlı, anne ,alışmak, zorlanmak, yaşıyor taklidi yapmak...

sizin nedir lan bunlar! dediğiniz kelimelerin, benim içimde türlü türlü acıya, hatıraya tekabül etmesini sağlayan şehrimdir. herbir kelime genellikle hiç de güzel olmayan hatıraların temsilcisidir. düşe kalka, hata yaparak, gülerek, ağlayarak ve çoğu zaman susarak ''ben'' olmayı başardığım bu şehri iliklerime kadar sevmeme sebebimdir bu kelimeler. o kadar sevmiyorum ki seni tüm keşkelerimi sana yükleme zavallığımı da alıp birgün seni terketme umuduyla yaşıyorum. içimde beni gülümseten tek umut belki bu.

neyse boşverelim. yakalım bi sigara...
Hava limanının adını hak ettiği şehirdir.

Dondum yahu o ne rüzgar öyle.

(bkz: esenboğa havalimanı)
mikail reyiz tarafından soğuğun şiddetinin her geçen gün arttırıldığı şehir. bu şehirde yaşamak zorunda olan adanalıları * yine zor günler bekliyor.
bu şehirde yaşamak zorunda kalan sivaslıları etkilemeyen soğuğa sahip şehir. soğuk havanın, yağmurun, bulutun çok yakıştığı şehirlerden birisi.
an itibariyle sihhiye-kizilay arasinda sivilden cok cevik kuvvetin bulundugu sehir.
gri şehir.

gri alçakgönüllü bir renktir. ciddiyet ve hareketsizliğin; kuralcılığın, içe kapanıklığın, karamsarlığın simgesidir.

görüntü olarak da grinin tanımına uyan şehir.
sevmedim, sevemedim. benim için hep hayal kırıklıklarının başkenti olan şehir. umarim bir gün güzel bir anım olur bu şehirde.
i.melih' in simcity niteliğinde gördüğü şehir. kış güneşinin en güzel olduğu şehir aynı zamanda.
şu anda sıkıcı ve bir o kadar da huzurlu şehir.
gayet sıkıcı, yapacak aktivitenin bir türlü bulunamadığı şehir.

bi şehirde yapılabilecek tek şey nasıl içmek olabilir lan?! millet can sıkıntısından resim-dans-müzik kurslarına falan başlıyor abi. arkadaşlarla buluşsan, ee napcaz şimdi diye kalıyorsun birden. sonra? gidip içiyorsun. bitiyor.
sıkıcı boğucu karanlık havaları başlamıştır, özlememiştik aslında.
kendisiyle olan ilişkimi herşeyini tüketmiş iki sevgiliye benzettiğim şehir.

özlem yok, heyecan yok...herşey alışkanlıktan ibaret.
berbat bir $ehirdir. $arkıları berbat, atmosferi berbat, renk yok, tat yok, tuz yok, ne var lan it.
su misali akıp giden şehir sizi önüne katar gider kaybolmamak yutulmamak için uğraşırsınız durgunlaşınca en güzel yanlarını sakladığını fark edersiniz.
3+1 apartman dairesinden bar yapılan, soğuk ve gri şehir.

lan 3 yıl olacak neredeyse ama hâlâ zerre alışamadım. gençken dinlediğim yaşar kurt şarkısı takılır hep dilime. sakın kal deme bana gidiyorum alışamadım bu kente, şeklinde mırıldanarak yürürüm sokaklarında.
payitahtı istanbuldan alıp bozkıra bir güneş gibi doğup hayat veren şehir.