bugün

O maddelerin dokunulmazlığı vardır. Dokunanı sikrz.
(bkz: siktin anayasayı eyledin viran)
Anayasanın ilk dört maddesinden rahatsız olmak açıkça Türkiye'nin bölünmez bir bütün olmasından rahatsız olmaktır.
Kesinlikle değiştirilemez. Vatana ihanettir bunu teklif edenler zaten 4. Madde gereğince yargılanmalıdırlar.
TBMM de "bu anayasayı tanımıyorum" dyen bir içişleri bakanı vardı.

Hatta şuan Cumhurbaşkanı olan adam bir çok konuşmasında "ben bu anayasayı tanımıyorum" diyordu.

Şimdi bu kadar rahat anayasayı tanımadıklarını söylerlerken, hali hazırdaki uygulamalar ile mevcut anayasayı uygulanmaz hale getirdiklerini de düşünecek olursanız sizce o ilk 4 maddenin hükmü mü kalır ortada.

Adamlar bunu göstere göstere yaptıkları halde, sabahtan akşama evlilik programı, vatanım sensin, aşk ve mavi gibi abuk subuk dizi ve programlar ile gözleri kapatmış akıllara kilit vurmuşken ne yapabiliyoruz.

Sadece çabalıyoruz, troll çomarlara buralar da laf anlatmaya çalışıyoruz.

Sokağa çıkmadan, meydanlara dökülmeden bu sorunlar artık çözülmez.

Olaylar akaryakıt zamları gibi oldu. Önce göstermelik indirim yapıyorlar ve sonra gece yarısı 2,5 katı zammı köklüyorlar.

Yani önce ortaya atıyorlar, 2 gün sonra milliyetçi olup atatürk, vatan millet diyorlar, 3ncü günü vatandaşı gazı geçiyor ve gece yarısı köklüyorlar uygun yasayı.

Sabah gazeteler yazmıyor, tvler vermiyor ve halk 3 kuruş ekmek parası kazanmak için sabahın soğuğunda işe gitme mücadelesi ve ertesi gün ekmeği bulup 2 lokma yemek ve yaşama mücadelesi verirken olan olayın farkında olamıyor.

Kaynayan kurbağa deneyini unutmayın.

Bu deneyde kurbağanın kaynayan suya atıldığında dışarı zıplayacağı; fakat soğuk suya konulup yavaşça ısıtıldığında neler olduğunu fark edemeyip yavaşça kaynayarak öleceğidir.

Burada genellikle insanların çevresinde çok yavaşça gerçekleşen değişikliklere, olaylara nasıl tepkisiz kaldığını göstermek için kaynayan kurbağa deneyi bir benzetme olarak kullanılır.

Şuan biz birer kurbağayız ve suyumuz yavaş yavaş ısıtılıyor, gevşiyoruz, suyun sıcaklığı iyi geliyor ama ölümün çok yakın olduğunun farkında değiliz.
Ülkeyi keyiflerine göre yönetenler elbet bir gün cezasını çekeceklerdir. Bizim bu tbmm'nin içindeki çoğu aciz bunu bilmez.
Bu millet artık buna da yüzde 50 evet diyorsa işte bu ülkedeki halkın aklından şüphe edilmelidir.
ülke bir donum noktasında. kanun, anayasa falan değil mevzu artık. halk varoluşunun kararını veriyor benim gözümde. akıl sınavı artık bu. hali hazırda ekonomik yükler nedeniyle ülkenin geleceği karanlık. bu ülkenin gelecekte de varolup olmayacağı iki kelimeye bağlı artık: evet ve hayır. biri karanlığa diğeri aydınlığa çıkan iki oy. atatürk'ün zeki olduğunu çokça belirttiği türk milletinin zeka sınavıdır bu artık. atatürk bu cümleyi inanarak mı yoksa gaza getirmek için mi söylemiş kısa sure sonra anlayacağız.
Hac'dan yeni gelmiş mahalle manavcısı kılıklı adalet bakanı bekir beyi dinledim sabah. Kılıçdaroğlu ile bahçeli görüşmesinden bahsediyordu.

Hazret diyor ki;
devlet bey diyor sözünün eridir diyor. Ben hiç görmedim diyor. devlet beyin bugün böyle diyip, yarın öyle dediğini diyor. Kararlı kişidir diyor. Sözlerinin arkasında durur o diyor. Bakalım bekleyip göreceğiz diyor inceden sırıtarak.

Yani diyorki çarşı karışır hemşerim !
Bugün öyle yarın böyle dersen ve desteğini çekersen seni sandığa gömeriz diyor. Adını lekeleriz seni namert olarak millete şikayet ederiz diyor. Nasıl olsa yüzde 52 miz var halk bizim elimizde. Bize destek verdin diye seni millete biz sevdirdik, ama döneklik yaparsan seni rezil edenlerde biz olacaz diyor.

Bence.
görsel